środa, 31 maja 2017

NEWS: Salim Bagh 1619 Extrait de Parfum by Tabacora (2017)

Tabacora Parfums to jak na razie świeża, niezależna polska luksusowa marka, która dołączyła do grona marek niszowych. Twórcami Tabacory jest trzyosobowy zespół: Mateusz Ligęcki, Lucjan Ligęcki, Joanna Bak Farana. Marka dwa lata temu zaprezentowała zapachy Salim Attar i Anarkali Attar, skoncentrowane 15ml perfumy w formie olejków, orientalno-drzewne z kolekcji Chariots of Love (Rydwany Miłości) wykreowane przez Chrisitiana Carbonnela, które nawiązywały do historii miłosnych ze świata sztuki i literatury. Każdy z zapachów odnosił się do miejsc i wydarzeń, a nuty zapachowe wyrażają uczucia i pragnienia bohaterów.

Pachnidła z  uwagi na najwyższą, bezkompromisową jakość spotkały się na całym świecie z ogromnym uznaniem zdobywając liczne nagrody. Salim Attar został odznaczony znakiem jakości  „Laur  Experta 2015/2016”. Laur Experta przyznawany jest w Polsce najlepszym produktom przez Kapitułę złożoną z naukowców i ekspertów najbardziej prestiżowych uczelni. Został także finalistom prestiżowego konkursu „2016 Art and Olfaction Awards” organizowanego w Los Angeles przy udziale ekspertów z całego świata.
Należy wspomnieć iż nazwa attar określa rodzaj perfum o oleistej konsystencji które są ręcznie wytwarzane w krajach arabskich i wschodnich wyłącznie z naturalnych surowców już od 5000 lat. Nie są to złożone perfumy zachodniej sztuki perfumiarskiej, ale proste skarby skoncentrowanych i czystych esencji i ekstraktów kwiatów i drzew, kadzideł, ziół i żywic. Są nierozcieńczone, dlatego prawdziwie intensywne, tak bardzo, że jedna kropla olejku otacza nas swoim zapachem na wiele godzin. 


W tym roku mamy przyjemność poznania trzeciego orientalnego zapachu w kolekcji Chariots of Love: Salim Bagh 1619 nawiązujący do kompozycji zapachowej Attaru lecz prezentujący jej drugie oblicze a inspirowany jest egzotycznymi Shalimar Bagh - ogrodami założonymi w XVII wieku zbudowanymi przez cesarza Mogołów Jahangira dla jego ukochanej żony Nur Jahan (światłość świata), później zmieniany przez ich syna Shah Jahana. Shalimar Bagh są jedną z największych atrakcji turystycznych. Dziś pełniące funkcję miejskiego parku publicznego, stanowiącego cenny przykład ogrodu kaszmirskiego. 
Oprócz tego, że ogrody same w sobie charakteryzują się wielkim kunsztem architektoniczno-ogrodniczym, zostały wkomponowane w naturalny krajobraz okolicy z wykorzystaniem akwenów i otaczających gór z ozdobionymi śniegiem szczytami. Pięknie wytyczone ścieżki, mnóstwo kwitnących roślin, kępy odpowiednio dobranych drzew, fontanny, kanały, malownicze ruiny tworzą oazę iście cesarskiego miejsca odpoczynku.

Nowy zapach to skoncentrowana wersja jako Ekstrakt Perfum zamknięty został we flakonie o pojemności 50ml. Perfumy jak i opakowanie udowadniają, że podstawą kreacji Tabacory jest wybitna jakość i styl. 

Salim Bagh 1619 Extrait de Parfum
Nuty głowy: Szafran, Róża, Korzeń irysa,
Nuty serca: Cypriol, Balsam Gurjum, Oud,
Baza: Oud, Paczula, Ambra, Piżmo, Wanillia.

Zdjęcia oraz info pochodzą ze strony Facebook: Joanna Bak FaranaTabacora Parfums 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz