czwartek, 25 maja 2017

NEWS: Chopard Collection (2017)

Biżuteryjna szwajcarska marka Chopard przedstawia limitowaną kolekcję nowych zapachów w szafirowych odcieniach flakonów jak i solidnych złocistych zatyczkach, inspirowaną jubileuszem 70. Festiwalu Filmowego w Cannes-oficjalnego partnera festiwalu filmowego. Chopard jest jednym z głównych sponsorów festiwalu filmowego i właśnie w tym roku obchodzi dwudziestą rocznicę tym pachnącym wydarzeniem. Debiut kolekcji rozpocznie się w rosyjskim ekskluzywnym Domu Towarowym Tsum w dniu 29 maja, po którym nastąpi ogólnoświatowa prezentacja. Twórcami nowych pachnideł jest Alberto Morillas oraz Nathalie Lorson - francuska perfumarka dorastająca w Grasse. Ceny wód perfumowanych z nowej kolekcji o pojemności 100ml rozpoczynają się już od: 196 funtów.
Historia marki Chopard to tradycja doskonałości mająca swój początek w 1860 roku w małej miejscowości Sonvilier we Szwajcarii. To właśnie tam Louis- Ulysse Chopard, utalentowany rzemieślnik w małej fabryce i sklepiku projektował wyjątkowe zegarki, które szybko zyskały reputację wśród entuzjastów elegancji i jakości. Jego wyroby szybko zdobyły ogromną popularność również w odległych krajach, m.in. w Rosji i Skandynawii. Przedsiębiorstwo znajdowało się w rękach Chopardów przez ponad wiek, aż do 1963 roku. Nowy właściciel, Karl Scheufele zrewolucjonizował wizerunek firmy dodając jej osobistego wyrazu oraz animuszu, gdyż sam pochodził z dynastii szczycącej się mistrzowską sztuką tworzenia zegarków oraz biżuterii.
Pod jego kierownictwem firma zaczęła się szybko rozwijać i po pewnym czasie weszła również na rynek kosmetyków. Także tu Chopard postępuje zgodnie ze swoją filozofią, opartą na sześciu wartościach: niezależności, jakości i doskonałości, kreatywności, tradycji, szacunku i śmiałości. Przy tworzeniu perfum Chopard bierze udział wielu kompetentnych perfumiarzy - Olivier Polg, Bruno Jovanovic, Louise Turner, Michel Girard, Michel Almairac i inni. 

Néroli à la Cardamome du Guatemala
Nuty głowy: Mandarynka, Neroli, Pomarańcza,
Nuty serca: Absolut kwiatów pomarańczy, Kardamon z Gwatemalii,
Nuty bazowe:  Nasiona Ambrette, Akord jasnych drzew.

Magnolia au Vétiver d'Haïti
Nuty głowy: Liście fiołka, Różowy pieprz,
Nuty serca:  Magnolia, Roślinna ambra, Haitański korzeń wetiwerii,
Nuty bazy:  Jasne akordy drzew, Drewno sandałowe.

Vétiver d'Haïti au Thé Vert
Nuty głowy: Zielona herbata, Roślinna ambra,
Nuty serca: Haitański korzeń wetiwerii, Drewno cedrowe,
Podstawa: Wolfwood (drzewna molekuła z Firmenich), Piżmo.

Vanille de Madagascar
Nuty głowy: Bergamota, Herbata Matcha, Kwiat pomarańczy,
Nuty serca:  Madagaskarska laska wanilii, Karmel,
Podstawa: Drewno cedrowe, Haitański wetiwer.


https://www.iperfumy.pl/chopard/camir-woda-perfumowana-dla-kobiet/

https://www.e-glamour.pl/firm-pol-1142347147-Chopard.html##

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz