czwartek, 30 kwietnia 2015

NEWS: Grisette by LUBIN

Francuska legendarna marka niszowa Lubin wprowadza swoje najnowsze pachnidło Grisette.
Nazwa zapachu wywodzi się z epoki Belle Epoque w odniesieniu do typowej kobiecej klasy robotniczej z przełomu XIX i XX w. niezamężnych, niezależnych młodych kobiet z niższych klas pracujących w szarych roboczych ubiorach. Belle Epoque był to pomyślny, szczęśliwy okres w życiu w Europie Zachodniej, akcentujące, przez kontrast z I wojną światową, stabilizację polityczną, szybki rozwój gospodarczy i rozkwit sztuki.

Nuty głowy: Akordy cytrusów, Grejpfrut, Bergamotka, Marokańska Róża, Róża Bułgarska,
Nuty serca: Irys, Kadzidło frankońskie,
Baza: Drewno cedrowe, Piżmo, Szara ambra, Absolut Madagaskarskiej wanilii.
  

Usytuowany w centrum Paryża, w sercu siedemnastowiecznej dzielnicy perfumiarzy, Dom Perfumeryjny Lubin, założony w 1798 roku jest jedną z najstarszych luksusowych marek francuskich.

Tuż po Rewolucji Francuskiej, Pierre François Lubin otworzył perfumerię przy ulicy Sainte Anne w Paryżu. Oferował w niej wstążki zapachowe, maski balowe i pudry. Najbardziej znanym produktem była „Eau Vivifiante”, zwana później „Eau de Lubin” (1806r). Dzięki temu zapachowi Pierre François Lubin wkrótce stał się ulubieńcem dworu cesarskiego. Jego renomę zaczęły rozsławiać Cesarzowa Józefina oraz Paulina Bonaparte, księżna Borghèse. Po restauracji dynastii Burbonów, Lubin zadedykował swoje perfumy królowej Marie-Amélie. Stworzone przez niego zapachy wkrótce miały stać się znane na całym świecie, od brzegów Mississippi po indyjskie pałace.
Niespotykana fascynacja światem, była widoczna w perfumach, które tworzył Lubin. Impresjonistyczne zapachy inspirowane były atmosferą dalekich krajów, o których marzyli ludzie Zachodu.
Bohaterami tamtych czasów byli odkrywcy, poszukiwacze skarbów i archeologowie. Lubin na swój własny sposób chciał przekazać Zachodowi wiedzę na temat dalekich i fascynujących krain. Dlatego tworzył perfumy.
Rodzinna firma z tradycjami odnosiła sukcesy w międzynarodowej branży perfumeryjnej do lat 50-tych ubiegłego wieku. Następnie została sprzedana i od lat 70-tych do końca lat 90-tych XX wieku wielokrotnie zmieniała właścicieli, a zaledwie dekadę temu stała na skraju bankructwa.
Jednak dzięki wsparciu byłych właścicieli firmy Lubin, przedsiębiorstwo zostało ocalone przez Gillesa Thevenina doświadczonego i utalentowanego twórcę perfum. Po raz kolejny jako niezależna, prywatna firma z siedzibą w Paryżu, Lubin powrócił na półki prestiżowych domów handlowych i ekskluzywnych sklepów w ponad 20 krajach, głównie Europy Zachodniej.

Obecnie Lubin jest małą firmą produkującą perfumy luksusowe. W dużej mierze produkty są wykonane ręcznie. Perfumy Lubin produkowane są w ograniczonych ilościach w małej miejscowości niedaleko Angers w Dolinie Loary. Najwyższą wagę marka przywiązuje do tego, by produkty były wytwarzane we Francji.Info:
http://www.moncredo.pl/marki/marki-niszowe/lubin.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz