piątek, 24 kwietnia 2015

24K Imperio Lusso Italy

Imperio Lusso Italy to nowa włoska ekskluzywna marka która została wprowadzona na rynek w 2012 roku. Jej priorytetem jest zaoferowanie ludziom w bardzo wysokiej jakości jak i w rozsądnej cenie znakomitych i ręcznie wykonanych perfum przez oddanych profesjonalistów. Opierając się na doświadczeniu w kreatywności i jakości, rodzinna firma Piero Calandra zdecydowała się stworzyć markę eleganckich perfum kładąc olbrzymi nacisk na jakość aż po solidne opakowanie produktu.
Pierwszy zapach dla kobiet 24K został wykreowany żeby przypominał prawdziwy włoski  przepych  i bogactwo włoskiego społeczeństwa z przełomu 1900 roku aż po 21 wiek. Reprezentuje, według marki: „najlepszy czar i wielkie bogactwo w zapachu”. Inspiracja pochodzi z zamiłowania do projektu, jakości i doskonałości charakterystycznej dla Włoch i mody włoskiej.
 Nieperfumeryjne lecz twórcze początki włoskiej Rodziny Caladry sięgają połowy lat 1900-tych, kiedy pradziadek i dziadek Piero projektowali i produkowali sportowe pojazdy i meble jako wyposażenie domów na małą skalę dla swojego lokalnego rynku. Innowacyjne projekty z wielkim naciskiem na jakość i trendy były zawsze w ich głównym centrum zainteresowania, a talent ten został przekazany w genach następnym pokoleniom. Obecnie jeden z członków rodziny do pewnego stopnia wciąż podtrzymuje tę tradycję projektując unikatowe samochody sportowe, podczas gdy Piero zainspirowany rodzinnymi talentami, zdecydował się skoncentrować na rynku perfumeryjnym, ponieważ pochodzi od rozumiejących pojęcie elegancji i najwyższej jakości włoskich przodków.
Zapach 24 K jest dostępny w szklanym flakonie z prawdziwymi pływającymi płatkami złota. Dla zainteresowanych pachnidło obecnie jest w 20% promocji. Wkrótce mają także powstać premierowe perfumy skierowane do panów.


24 K woda perfumowana
Nuty głowy: Cytryna, Mandarynka, Brzoskwinia,
Nuty serca: Róża, Nasiona różowego pieprzu,
Nuty bazy: Drewno sandałowe, Cedr, Ambra, Wanilia oraz Akordy botanicznych Piżm.


Przepiękne, soczyste cytrusowo-brzoskwiniowo-różane perfumy nieskomplikowane, proste, ale jakże ujmujące w swojej prostocie. Mam nieodparte wrażenie, ze skład nut w tymże pachnidle jest znacznie bogatszy niż podany na stronie marki.
Gdy wącham nadgarstek pachnidło to maluje mi przed oczami ciepłe klimaty, takie słoneczne popołudnie w ogrodach Śródziemnomorskich, pełnych soczystych owoców i kwiatów – to głównie zasługa pięknego połączenia dojrzałych w słońcu brzoskwiń i cytrusów, ułożonej na lekko piżmowo-waniliowej, stonowanej bazie. Róża - królowa zapachu w sercu kompozycji z początku nieśmiało daje o sobie znać w połączeniu ze szczyptą różowego pieprzu dodającego kwieciu delikatnie ostrzejszego charakteru.
wyczuwam w perfumach również delikatne akordy białych kwiatów oraz różowej peonii które nie są wymienione w składzie. Kwiecie to jest dorodne aż uginające się od ciężaru olbrzymich kielichów.
Po dłuższym czasie zapach się uspokaja, staje się delikatny i bardziej kremowy.
Całość jest owocowa, słodka, lecz nie przesłodzona. Pachnidło to delikatnie otula swoim zapachem. Jest jak podmuch ciepłego powietrza niosącego za sobą delikatną, owocowo-waniliową poświatę.

Według mnie to piękne romantyczne perfumy z klasą; pachnące latem, słońcem, radością, eleganckie, bardzo kobiece. Jest to ten typ pachnidła który nie ma długiego ogona, nie dominuje, nie prowadzi do migren :) Stawia kobietę na piedestale która go używa, lecz nie pozwala o sobie zapomnieć. Te perfumy o subtelnej projekcji świetnie sprawdzą się w zbliżającym okresie wiosenno-letnim.
 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz