czwartek, 21 stycznia 2016

NEWS: Dali Haute Parfumerie (2016)

Największy ekscentryk XX w., malarz, rzeźbiarz, performer, scenarzysta, scenograf teatralny, architekt, fotograf, poeta, filozof sztuki, projektant odzieży, mebli i innych dzieł sztuki użytkowej –Salvador Dali zapachy uważał za ważną formę ekspresji artystycznej. Niegdyś powiedział: „Spośród pięciu zmysłów węch jest jedynym, który niezaprzeczalnie najlepiej wyraża żądzę rozkoszy”.
Gdy w 1982 r. producent perfum Jean-Pierre Grivory (dyrektor koncerny COFCI obecnie zwanego Cofinluxe) zaproponował mu, że wykupi od niego licencję na sygnowanie perfum jego nazwiskiem, Dali nie tylko podpisał kontrakt ustanawiający markę Parfums Salvador Dali, lecz także osobiście zaangażował się w jej promocję.


Marka Salvador Dali to przede wszystkim ekskluzywne perfumy, które zostały wylansowane po raz pierwszy w 1983 roku na cześć słynnego artysty. Zapachy są inspirowane wszechświatem mistrza surrealizmu i charakteryzują się artystyczną wrażliwością, oryginalnością i twórczą inwencją. Symbolem marki są zmysłowe wargi Salvadora, które brzmią niczym podpis. 
Przewidywany sukces marki nadszedł szybko. Perfumy we flakonach zaprojektowanych przez Dalego sprzedawały się drożej niż zapachy Diora. Tuż po wprowadzeniu na rynek flakon Salvador Dali EDT wygrał prestiżową nagrodę IPTA (Italian Packaging Technology Award), a w roku następnym – WPA (Worldstar Packaging Award) w Delhi. Artysta zaprojektował także czarny flakon męskiej wody toaletowej Salvador Dali pour Homme wyemitowanej w 1987 r. W wersji dla mężczyzn buteleczka również zwieńczona jest namiętnymi ustami Afrodyty wykonanymi ze szkła.
Perfumy marki Salvador Dali  - światowej sławy malarza surrealistycznego są niezwykle ekskluzywne, wyprodukowane w limitowanych edycjach, a każdy flakon jest małym dziełem sztuki. Każde kolejne  pachnidło produkowane przez Parfums Salvador Dali ukazuje prawdziwy geniusz wielkiego surrealisty.

Salvador Dali - mistrz surrealizmu, swoje artystyczne wizje realizował nie tylko na obszarze malarstwa, rysunku i rzeźby. Jest również autorem niezwykłej biżuterii, m.in. broszek i kolczyków, których oryginały znajdują się w muzeum w Figueres w Hiszpanii. Jest niezwykła i ekscentryczna, z pogranicza snu i jawy... 
W tym roku mamy przyjemność poznać pierwszą w butikową linię tej marki inspirowaną biżuteryjnymi tworami artysty: Dali Haute Parfumerie, na którą składa się obecnie pięć interesujących wód perfumowanych wykreowanych przez płodnego perfumiarza Alberto Morillasa - twórcę pierwszego dzieła dla marki Salvador Dali oraz innych 230 pachnideł dla takich marek jak: Aedes de Venustas, Amouage, Bvlgari, Kilian, Cartier, Chopard, Dsquared2, Estee Lauder, Giorgio Armani, Givenchy, Kenzo, Lancome, Le Labo, Narciso Rodriguez, Rochas i inne. Butikowa seria Dali to luksusowe flakony o 100ml pojemności zdobione niepowtarzalnymi biżuteryjnymi dekoracjami artysty z lat 1941-1970. Orientacyjna cena flakonu to: 460 Euro.
Pachnidła obecnie na tę chwilę można zakupić tylko i wyłącznie w butikach marki oraz także w Rosji.

Voyage Onirique Du Papillon De Vie
Inspirowany "Kielichem Życia" powstałym w 1965 roku. Jest to rzeźba z 18–karatowego złota, skrywająca w swym wnętrzu miniaturowy silniczek, który pozwala poruszać się motylom z szafirów, rubinów i szmaragdów.
Nuty: indyjska tuberoza, konwalia, biała lilia, kwiat pomarańczy, cedr, białe piżmo,  neroli.

Regard Scintillant De Mille Beautes
Inspirowany diamentowo-rubinową broszką "Oko Czasu" z 1949 roku Salvadora Dali obecnie znajdującej się w Teatrze-Muzeum Dali w Figueres w Hiszpanii Oko czasu” – jest częścią kolekcji biżuterii, która powstała Dla Gali między 1941 a 1958 rokiem w Nowym Jorku., jednak dopiero w 2001 roku Fundacja Gala&Dali zdołała ją skompletować i zaprezentować szerokiej publiczności..
Nuty: róża turecka, mandarynka, nasiona ambrette, cedr, piżmo.

Melodie Du Cygne De La Main
Broszka "Liść": Okrągły szmaragd i pięć rubinów oszlifowanych w owalnym kształcie zdobią liść, przypominający dłoń z sugestywnie zaznaczonymi żyłkami. inspirowany mitem miłości Zeusa i Ledy.
Nuty: bergamotka, fiołek, irys, kwiat pomarańczy, róża, akordy owocowe, drewno sandałowe, praliny, wanilia.

Fluidite Du Temps Imaginaire 
Nuty: jaśmin, bergamotka, indyjska tuberoza, szafran, wanilia Burbon, drewno sandałowe.

Calice De La Seduction Eternelle
Ispiracją jest niepowtarzalna broszka - "Tristan i Izolda" - której profile bohaterów miłosnej historii wykonano ze złota, a łączy je platynowy kielich zdobiony diamentami. Trójkątny rubinowy granat imituje czerwone wino. 
Nuty: jaśmin, ylang-ylang, cedr, róża, pomarańcza, haitański korzeń wetiweru, labdanum, ambra, wanilia,  liść indonezyjskiej paczuli.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz