poniedziałek, 14 kwietnia 2014

Zarkoperfume

Zarko o sobie:
Przez wiele lat śniłem o opracowaniu unikalnego zapachu dla nordyckich mężczyzn i kobiet, stworzonego dla skandynawskiego klimatu i ducha.
5 lat temu zacząłem studiować naukę i sztukę tworzenia perfum.
Proces ten był okresem ciężkiej pracy i intensywnego uczenia się.
Moją wielką pasją było połączenie molekuł z klasycznymi francuskimi perfumami, czemu przyświecała jedna, wyraźna idea: opracowanie perfum dla nordyckich mężczyzn i kobiet, na naszą pogodę i temperamenty.
Dziś jestem najprawdopodobniej jedynym perfumiarzem w Danii i teraz rozumiem dlaczego. 
Tworzenie i opracowywanie zapachu to proces uczenia się przez całe życie.

Lubię porównywać tworzenie perfum do malowania na płótnie lub komponowania muzyki. 

Dla mnie, perfumy są dziełem sztuki.Duński człowiek Zarko Ahlmann Pavlov o polskich korzeniach (jego mama pochodziła z Polski) stworzył wyjątkowe dzieła. Fascynacja pachnidłami rozwinęła się z jego głębokiej pasji do perfum, a także radykalnego podejścia do pojedynczych struktur cząsteczek molekularnych w zapachach. Dzięki samouczkom o molekułach i wielokrotnym wizytom w wielkich domach perfumeryjnych, opracował on zapachy, który zachwyciły przyjaciół i rodzinę. Zapachy wywołały pozytywne reakcje łańcuchowe w krajach skandynawskich, a popyt na nie stał się bardzo wysoki.
Jest jednym z niewielu, którym udało się opracować perfumy wysokiej jakości, które pasują do nordyckiego temperamentu i zawierają tylko to co najlepsze, zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.
Kolekcja pięciu wód perfumowanych tworzona została w ciągu 6 lat pod okiem specjalistów w 100% wykonana w Danii jest połączeniem dominujących cząsteczkowych molekuł z klasycznymi francuskimi perfumami. 
Każde świetnej jakości ingrediencje zostały zebrane z różnych stron naszej planety.
Pavlov starał się wypracować własną metodę oryginalnych i niezwykłych zapachów, które najbardziej dokładnie odzwierciedlają jego własną wizję rzeczywistości otaczającego go świata. 


OUD'ISH Woda perfumowana
Oud jest to nazwa najdroższego surowca na świecie do produkcji perfum. Ekstrakcja tego składnika jest niezwykle trudna długotrwała i bardzo kosztowna, dlatego też nazywany jest potocznie płynnym złotem.
Pochodzi z cennego drzewa aloesowego Aquilaria z gatunku wawrzynkowatych występującego w Laosie i Assam w północnych Indiach, jak również w południowo-wschodniej Azji w krajach takich jak: Wietnam, Malezja ,Birma, Indonezja, oraz Kambodża.
Zaatakowane drzewo w obronie własnej wydziela pachnącą żywicę. Proces ten zachodzi wewnątrz drzewa bardzo powoli, zwykle trwa to od kilkudziesięciu do kilkuset lat. Jest niezwykle trudny, praktycznie niemożliwy do zewnętrznej oceny drzewa ,czy zostało zainfekowane. Około 10% dzikich drzew może posiadać format ciemnej żywicy oud.
Im starsze drzewo tym większa pewność, lecz istnieją dowody na występowanie agaru w 3-letnich okazach.
A jaki jest ten zapach? 
Perfumy skierowane zarówno do mężczyzny jak i kobiety są świeże i nieuchwytne. Ich zapach jest jak powiew chłodnego wiatru znad oceanu który odzwierciedla piękno ziemi znad Skandynawii. Na mojej skórze pachnie przesiąkniętym wodą morską drzewem wyrzuconym na piaszczysty brzeg.
Delikatnie drzewny, subtelny i aromatyczny a dzięki słonym akordom ambry nadaje kompozycji świeżego, morskiego brzmienia. Zielona herbata w połączeniu z białym piżmem odświeżają ciało, relaksują i dodają energii. 

Nuty: Absolut zielonej indyjskiej herbaty - ambra - oud - białe piżmo.MOLéCULE 234.38 oraz PINK MOLéCULE 090.09
Woda perfumowana
To kompozycje stworzone na bazie syntetycznych molekuł, które same w sobie nie mają zapachu. Jednak molekuły sprawiają że na naszej skórze taki twór ma zdolność zamiany w wiele różnych akordów w zależności od dnia, od nas samych, temperaturze ciała i otoczenia, nastroju oraz czasu noszenia pachnidła.
Potrafią nie pachnieć wcale dla naszego nosa, choć otoczenie będzie wyraźnie wyczuwało swoistą tajemniczą aurę jaką roztaczają owe pachnidła.
A jaki jest ten zapach?
Na samym wstępie powiem iż wszelakie molekułowe twory są dla mnie niezwykle trudne do opisywania, że nie wiem czy sobie poradzę :)
To z pewnością zapachy nietypowe ale i wyjątkowe. Pachnidła których prawie nie wyczuwamy na sobie, a jednak wokół nas unosi się pozornie zupełnie naturalny zapach urzekający nas krystaliczną czystością i świeżością dając poczucie naturalnej harmonii.
Wciągu 10 godzin rozwijają się na naszej skórze, doskonale komponują się z naturalnym zapachem ciała tworząc intymną atmosferę przez co na każdym mogą inaczej pachnieć.
Nie tworzą ogona ani nie wnikają w ubrania, są bliskoskórne, utrzymują się bardzo długo, lecz są nieprzewidywalne - raz pojawiają się i czuć je bardzo intensywnie, a za drugim razem wcale.
Warte jednak by poświęcić im więcej czasu :)
Dla uwagi dodam iż Molecule 234.38 był nominowany do duńskich nagród DBA2014 w trzech kategoriach, w tym dwóch najważniejszych: MĘSKI ZAPACH ROKU, KOBIECY ZAPACH ROKU.  

Nuty Pink molecule 090.09
Czarna orchidea - bez - morela - różowe molekuły - mahoń - nuty ciemnych drzew - akord śmietanowy.
INCEPTION Woda perfumowana
Pachnidło inspirowane słynnym amerykańskim filmem z 2010 roku.
Przechodzi on przez sześć etapów, a nie jak w tradycyjnych perfumach złożonych z trzech podstawowych nut głowy, serca i bazy. Zapach stworzono tak, jak uczyniłby to muzyk – najpierw nuty lekkie, potem głębsze, w pełni pokrywając  nasze odczucia i zmysły.
Wykreowane z wysokiej jakości składników pachnidło to klasyczna świeża i pikantna kompozycja stworzona w oparciu o esencje drzewno-cytrusowe i ozonowe podkreślone delikatną nutą przypraw.
Oryginalne pachnidło skierowane jest bardziej w stronę męską. Niesie konkretny przekaz oraz pokazuje nowe wymiary rzeczywistości. Jest stworzone i przeznaczone dla osoby odważnej, zaangażowanej, nowoczesnej i dynamicznej dla której liczy się indywidualizm.

Nuty ozonowe, nuty cytrusowe, kwiaty, przyprawy, zioła, nuty leśne i korzenne.
e'L Woda perfumowana
Nazwa perfum wskazuje, że są one przeznaczone dla płci pięknej :)
To pachnidło skomponowano dla samoświadomych, żyjących luksusowo kobiet, które odnajdują się w zgiełku codzienności.
Inspiracją dla kompozycji e’L była ukochana żona założyciela i właściciela marki Zarkoperfume.
To aromatyczna, pełna życia kompozycja, rozwija się bardzo powoli i stopniowo, która łączy w sobie bogactwo nut zielonych, świeżych i ozonowych jak i kwiatowych. Pachnie zieloną skoszona trawą, ogrodami pełnymi kwiatów a także morskim powietrzem.
Ta niezwykła harmonia wykreowana z wysokiej jakości cząsteczkowych molekuł  w połączeniu z nutami drzewnymi i piżmem nadaje zapachowi wyjątkowej świeżości i dynamizmu.
Przepięknie wiosenne, zmysłowe i delikatne pachnidło!
Mój faworyt.

Nuty głowy:  Granat - delikatny bukiet białych kwiatów
Nuty serca:  nuty zielone - zielona Indyjska Herbata - nuty Ozonowe
Nuty bazy:  białe piżmo - jasne akordy drzewneZdjęcia:
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz