wtorek, 1 kwietnia 2014

GiuliettaRomeo Eau De Parfum: Esencja Wiecznego Romansu

W czym tkwi tajemnica nieprzemijającego sukcesu tragedii, która powstała u schyłku XVI wieku? Niewątpliwie ma na to wpływ sposób, w jaki autor ukazał miłość między parą głównych bohaterów, oddając jej subtelność i stopniowy rozwój – jej poszczególne etapy i objawy. Miłość ta staje się dla Romea i Julii wszechogarniającą potęgą, wobec której wszystkie inne sprawy i życiowe względy przestają się liczyć, a najistotniejszym elementem ich egzystencji staje się uczucie, które ma władzę nad ich myślami i dążeniami. Nie znamy dokładnej daty powstania Romea i Julii, nie jest poświadczona żadnym dokumentem z epoki i datowanie genezy tragedii możliwe jest dzięki żmudnym dociekaniom szekspirologów
Pierwsza wzmianka o sztuce pojawiła się w niewielkim dziele Francisa Meresa: „Skarbiec Pallady: Skarbnica mądrości”, które ukazało się w roku 1598. Przyjmuje się jednak, że historia kochanków została w ostatecznej redakcji napisana w latach 1594-1595. 
Tragedia Williama Shakespeare’a: „Romeo i Julia” napisana w 5 aktach już w kilka lat po prapremierze weszła na stałe do repertuaru wędrownych grup teatralnych i od tej pory cieszy się niesłabnącą popularnością, która świadczy o jej ponadczasowości i uniwersalizmie. Historia nieszczęśliwej miłości tytułowych bohaterów, którzy zyskali miano kochanków wszech czasów, wywarła wpływ na romantyczną koncepcję miłości i sposób pisania o niej. W literaturze można odnaleźć liczne odniesienia i aluzje do sztuki angielskiego dramaturga, a od końca XVIII wieku losy kochanków z Werony stały się ulubionym tematem twórców spektakli baletowych. Na postawie „Romea i Julii” powstały również musicale, adaptacje filmowe oraz szereg dzieł plastycznych.


Główny wątek dramatu zdaje się być pozornie banalny. Dwoje młodych ludzi zakochuje się w sobie od pierwszego wejrzenia, lecz na drodze do ich szczęścia staje konflikt między ich rodzinami. Romeo, który skrycie kochał Rozalinę, na widok Julii uświadamia sobie, że oto odnalazł to, czego zawsze szukał w kobietach.
Miłość Julii jest pierwszym, nieśmiałym porywem niewinnego serca i rozkwita pod wpływem pocałunku młodzieńca. Kochankowie nie zastanawiają się nad konsekwencjami łączącego ich uczucia i pobierają się potajemnie, pragnąc być razem po kres swych dni.
W ten sposób miłość urasta do rangi równorzędnego bohatera tragedii i rozwija się na oczach odbiorcy dzieła z początkowo niedoskonałego i świeżego uczucia, stając się siłą gwałtowną, trwałą, młodzieńczo zuchwałą i gotową do stawienia oporu wszystkim niesprzyjającym okolicznościom.
Uczucia tego nie niszczy wygnanie Romea z Werony. Julia nadal kocha swego męża, wierząc, że wkrótce ich serca połączą się na zawsze. Młoda dziewczyna wykazuje się niezłomnością i uporem w chwili, kiedy ojciec nakazuje jej poślubić Parysa. Bezgraniczne oddanie i pragnienie pozostania wierną oblubieńcowi sprawia, że nie lęka się uczynić ze śmierci sprzymierzeńca dla ich miłości.
Uczucie kochanków z Werony staje się więc przykładem odwiecznej walki dobra ze złem, gdzie złem jest nienawiść, dzieląca ich rody.

Miłość Romea i Julii kończy się tragicznie - w wyniku nieporozumienia i nieszczęśliwych zbiegów okoliczności młodzi kochankowie umierają, a śmierć staje się symbolicznym dowodem tego, co ich połączyło.
Historia miłości, którą tak doskonale ukazał William Shakespeare, przedstawiając jej piękno i żar, na stałe wpisała się do kanonu najpiękniejszych i najbardziej znamienitych dzieł literatury światowej. „Romeo i Julia” to opowieść o idealnym uczuciu, choć prowadzi ono do klęski pary tytułowych bohaterów, którzy nie potrafią bez siebie żyć. To właśnie miłość sprawia, że dramat jest ponadczasowy i ma uniwersalną wymowę. Miłość bowiem jest uczuciem wiecznie żywym, nieprzemijającym i obecnym w życiu kolejnych pokoleń odbiorców dzieła, który historia Romea i Julii nadal wzrusza i sprawia, iż każdego roku tysiące turystów udają się do Werony, aby podążać śladami bohaterów tragedii.

"Romeo i Julia" obraz autorstwa Franka Bernarda Dicksee

"Romeo i Julia" należy do najwybitniejszych sztuk Shakespeare'a. I chociaż to tragedia, tryska ona wręcz życiem renesansowej Werony: miłość i nienawiść, młodość i radość życia, słabostki i ułomności ludzkie decydują o jej niepowtarzalnej atmosferze. Zaskakujące też, jak wielka jest tu rola przypadku. Wina nie wynika z działań bohaterów, ale z tajemniczych zrządzeń losu. Romeo i Julia spotykają się przypadkiem, przypadkiem Romeo staje się zabójcą Tybalda, a wreszcie ciągiem niezamierzonych przypadków są wydarzenia wiodące do śmierci głównych bohaterów. Zdaje się, że jakieś fatum ciąży nad Romeem i Julią; nie bez podstawy poeta w prologu mówi o nich jako o "parze kochanków przez gwiazdy przeklętych".
Para ta po dzień dzisiejszy jest symbolem miłości. Ich wzruszająca miłość na zawsze pozostanie symbolem potęgi uczucia i wiecznego zjednoczenia serc, które przezwycięży nawet śmierć.


GiluliettaRomeo Eau De Parfum Esencja Wiecznego Romansu.

Prawdziwe romantyczne piękno bez względu na to gdzie jest spotykane oddziałuje na nas zawsze z ogromną mocą. Właśnie ta idea przyświecała autorowi wysmakowanej marki przy tworzeniu perfum.
Dwa pachnidła GiuliettaRomeo zrodziły się z pasji do romantyzmu oraz Verony - miasta miłości, miejscowości w której się urodził i dorastał Francesco Todeschini- twórca zapachów.


Całościowo wyprodukowane zostały we Włoszech i są tak nierozłączne jak dwoje bohaterów tragedii wielkiego angielskiego autora, iż sprzedawane są tylko i wyłącznie razem.
Symbolizujące związek, który połączył Romeo i Julię. Czerwone logo marki po bliższym przyjrzeniu wykonane jest z dwóch liter, które tworzą rysunek serca wzmacniając w ten sposób idee tworzenia perfum dla zakochanych. 
Bez wątpienia są wspaniałą okazją do obdarowania bliskiej osobie. Szczególnie w Walentynki-dniu wszystkich zakochanych:)
Pomimo iż oba pachnidła mają wspólne nuty, to łatwo je rozróżnić jako te przeznaczone dla mężczyzny i kobiety. Poza perfumami warto także zwrócić uwagę na piękną oprawę.
Flakony zostały umieszczone w ręcznie wykonanej i numerowanej kopii słynnego balkonu zawierającą wygrawerowany cytat z dramatu Szekspira symbolizujący miłosny związek łączący Romea i Julię na wieki.


'' What's in a name?
That which we call a rose
by any other name
 would smell as sweet ''

Czym jest nazwa?
To, co zwiemy różą,
pod inną nazwą
równie słodko by pachniało


Każde kolekcjonerskie opakowanie zamknięte jest elegancką czerwoną pieczęcią z wosku.
Wewnątrz opakowania znajdziemy również małe pergaminy zawierające aforyzmy związane z pojęciem Wiecznej Miłości przetłumaczone w języku włoskim, angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim, rosyjskim, chińskim i japońskim.

GIULIETTA to niezwykle zmysłowa bardzo kobieca kompozycja, która od pierwszych chwil ukazuje olfaktoryczne piękno. Uosabia prostotę jak i elegancję. Swoją niezwykłą, delikatną kompozycją pieści i porusza zmysły kobiety kruchej, romantycznej i niezależnej.
Romantycznym sercem zapachu jest olbrzymia eksplozja akordu kwiatowego i nut pudrowych. zmysłowość nut jaśminowych, niesamowicie wyrazisty zapach pięknej róży i pudrowego fiołka pozyskiwany z najdelikatniejszych części kwiatów oraz świeżość i lekkość nut owocowych doskonale odzwierciedlają romantyczną naturę kobiety. 
Jej ukryte pasje, jej nieodparty urok, pragnienia, marzenia i tęsknotę za prawdziwą miłością. Idealnie zbalansowany, subtelny, magiczny kwiatowo-owocowy majstersztyk z lekkim orientalnym akcentem.

Nuty: głowy: Irys, fiołek, mandarynka, kokos
Nuty serca: jaśmin, róża, nuty pudrowe, konwalia, przyprawy, cytrusy, fiołek
Nuty bazy: fiołek, przyprawy, nuty pudrowe, wanilia, ambra, sandał.


ROMEO jest delikatnym, zmysłowym i namiętnym jak płatki róży.
Olfaktoryczna interpretacja pachnidła skierowanego w męską stronę okazała się być zapachem niezwykłym. Kompozycja dedykowana mężczyźnie, który wie jak kochać i jak być kochanym,  mężczyźnie, który lubi czuć na swym ciele wzrok ukochanej kobiety.
Zapach nasycony świeżością i lekkością nut cytrusowych, chłodnej energetyzującej mięty, soczystej brzoskwini i aromatycznego geranium jako głównymi mocnymi akcentami. Pozwala czuć się świeżo, a przy tym komfortowo. 
W sercu zapach promienieje białą lilią symbolizującą czystość i elegancję. 
Z czasem kwiaty i akord paczulowy zapukają do drzwi, nabierają mocy i zaczynają dominować nad całą kompozycją. Tworzą romantyczną melodię, która inspiruje i wzbudza emocje. 
Domieszka mocnej egzotyki kadzidła, drewna sandałowego, mirry, ambry oraz wanilii nadaje zapachowi nieodpartości i zmysłowej głębi. 
Niesamowity zapach i bardzo klimatyczny. Jest wprost idealny na romantyczne chwile.
Obydwa zapachy kryją w sobie ingrediencje skrupulatnie zrównoważone, tworzące razem spójną uwodzicielską całość.

Nuty głowy: Róża, mandarynka, bergamotka, fiołek, mięta, świeże cytrusy
Nuty serca: kadzidło, nuty balsamiczne, lilia, jaśmin, geranium, brzoskwinia, fiołek
Nuty bazy: Cedr, paczula, mirra, sandał, wanilia i ambra.


 
Piramida zapachowa GiluliettaRomeo

Zdjęcia: