piątek, 11 marca 2016

NEWS: Upper Ten for Her by LUBIN (2016)

Francuska legendarna marka niszowa Lubin wprowadza swoje najnowsze pachnidło opisywane jako: klasyczny i kobiecy zapach z odrobiną ekstrawagancji, tym razem skierowany do kobiet: Upper Ten for Her które dołączą do wydanej w 2015 roku Upper Ten - męskiej wersji dla Panów.
Upper Ten jest kompozycją odwołującą się do atmosfery nowojorskiego Klubu Dżentelmenów przełomu XIX i XX wieku. Została zainspirowana historią Upper Ten Thousand - ludzi, którzy stworzyli nową amerykańską arystokrację i stali się wyższymi sferami Nowego Jorku i innych miast Stanów Zjednoczonych. "Upper Ten" jest określeniem wykreowanym przez Nathaniela Willisa - amerykańskiego poetę, oznaczające śmietankę towarzyską Nowego Jorku drugiej połowy XIX wieku: odważnych i zdeterminowanych młodych ludzi, pionierów amerykańskiego przemysłu, których energia pozwoliła przekuć sen o potędze w solidne i trwałe podwaliny amerykańskiego sukcesu. Nie są to nowe perfumy,gdyż istniało już pachnidło tej samej nazwie, które sprzedawano w Stanach Zjednoczonych od ok. 1875 roku do lat 30-tych XX wieku, kiedy nastąpił Wielki Kryzys. Niestety dawne notatki formuły zapachowej zaginęły, a nowa edycja z 2015 roku jest jedynie inspiracją nawiązującą do istnienia swojego poprzednika. Premiera kobiecej wersji Upper Ten For Her nastąpi już 4 Kwietnia 2016 roku.

Upper Ten
Nuty głowy: Włoska bergamotka, Róża, Szafran, Jagody jałowca,
Nuty serca: Cynamon, Kardamon, Brzoskwinia, Kwiat pomarańczy, Geranium,
Baza: Cedr, Drewno sandałowe, Skóra, Paczula, Piżmo, Ambra.

Upper Ten for Her
Nuty głowy:  Bergamotka, Żywica Elemi, Winogrona, Artemisia,
Nuty serca:  Bułgarska róża, Likier malinowy, Pieprz Syczuański,
Baza: Szlachetne akordy drewna, Ambra, Kadzidło, Ciemna czekolada.
Usytuowany w centrum Paryża, w sercu siedemnastowiecznej dzielnicy perfumiarzy, Dom Perfumeryjny Lubin, założony w 1798 roku jest jedną z najstarszych luksusowych marek francuskich.
Tuż po Rewolucji Francuskiej, Pierre François Lubin otworzył perfumerię przy ulicy Sainte Anne w Paryżu. Oferował w niej wstążki zapachowe, maski balowe i pudry. Najbardziej znanym produktem była „Eau Vivifiante”, zwana później „Eau de Lubin” (1806r). Dzięki temu zapachowi Pierre François Lubin wkrótce stał się ulubieńcem dworu cesarskiego. Jego renomę zaczęły rozsławiać Cesarzowa Józefina oraz Paulina Bonaparte, księżna Borghèse. Po restauracji dynastii Burbonów, Lubin zadedykował swoje perfumy królowej Marie-Amélie. Stworzone przez niego zapachy wkrótce miały stać się znane na całym świecie, od brzegów Mississippi po indyjskie pałace.
Niespotykana fascynacja światem, była widoczna w perfumach, które tworzył Lubin. Impresjonistyczne zapachy inspirowane były atmosferą dalekich krajów, o których marzyli ludzie Zachodu.
Bohaterami tamtych czasów byli odkrywcy, poszukiwacze skarbów i archeologowie. Lubin na swój własny sposób chciał przekazać Zachodowi wiedzę na temat dalekich i fascynujących krain. Dlatego tworzył perfumy.
Rodzinna firma z tradycjami odnosiła sukcesy w międzynarodowej branży perfumeryjnej do lat 50-tych ubiegłego wieku. Następnie została sprzedana i od lat 70-tych do końca lat 90-tych XX wieku wielokrotnie zmieniała właścicieli, a zaledwie dekadę temu stała na skraju bankructwa.
Jednak dzięki wsparciu byłych właścicieli firmy Lubin, przedsiębiorstwo zostało ocalone przez Gillesa Thevenina doświadczonego i utalentowanego twórcę perfum. Po raz kolejny jako niezależna, prywatna firma z siedzibą w Paryżu, Lubin powrócił na półki prestiżowych domów handlowych i ekskluzywnych sklepów w ponad 20 krajach, głównie Europy Zachodniej.

Obecnie Lubin jest małą firmą produkującą perfumy luksusowe. W dużej mierze produkty są wykonane ręcznie. Perfumy Lubin produkowane są w ograniczonych ilościach w małej miejscowości niedaleko Angers w Dolinie Loary. Najwyższą wagę marka przywiązuje do tego, by produkty były wytwarzane we Francji.

Info:
http://www.moncredo.pl/marki/marki-niszowe/lubin.html
http://www.perfumeriaquality.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz