poniedziałek, 13 lipca 2015

NEWS: City Oud & Musk Rose The Rising Phoenix Perfumery (2015)

Joseph De Lapp pasjonat olfaktorycznego piękna jest jedną z najbardziej pozytywnych osób jakie znam, kreator marki Rising Phoenix Perfumery sześciu naturalnych pachnideł skomponowanych w latach 2013 i 2014 z najwyższej jakości naturalnych ingrediencji: Green Velvet, Poisoned Fig, More Beauty Than Beast, Phoenix Fougere,  Preda oraz ostatniego wykreowanego w 2014 roku limitowanego pachnidła P’eau Sud.


W tym roku mamy przyjemność poznać dwie nowości: Musk Rose oraz City Oud w kolekcji attarów.
Musk Rose o konsystencji arabskich perfum to niezwykły kwiatowy orient zawierający tylko najwspanialsze, niezwykle rzadkie, szlachetne esencje ekstraktów soczystego kwiatu róży, pogłębionej naturalnym zmysłowym attarem piżmowym zwanym Hina Musk, destylowanym przez 3 miesiące tradycyjną indyjską metodą z odrobiną szlachetnego olejku z drewna agarowego.
Hina Musk to nietypowe botaniczne piżmo. Znajdziemy w nim ponad 100 różnych materiałów. Począwszy od różnych mchów, akordów leśnych, przypraw, żywic, kwiatowych ekstraktów takich jak: Gulab (Róża), Chemeli (Jaśminu), Dawany (Artemisia), Kewry (ekstrakt z kwiatów Pandanowca) jak i innych akordów kwiatowych. Całość jest łączona z indyjskim drewnem sandałowym z dodatkiem najwyższej jakości oudu. W zapachu jest jak przechadzka po prywatnym ogrodzie różanym u indyjskiego maharadży.
Attar to nietypowe określenie pachnidła wykreowanego głównie z najwyższej jakości olejków zapachowych, gdzie nośnikiem esencji zapachowych nie jest alkohol ale szlachetny olejek z drewna sandałowego.

W nutach: Rosyjska Róża Majowa (Róża Centifolia), Magnolia Champaka, Hina Musk Attar (botaniczny naturalny attar piżmowy), Drewno sandałowe z Mysore i olejek Agarowy (Oud) z Kambodży.

Drugą zaprezentowaną nowością jest City Oud - jedna z pierwszych orientalnych kompozycji kreatora, stworzona wiele lat temu przy okazji poznawania tego nadzwyczajnego składnika jakim jest olejek agarowy.
City Oud składa się oczywiście z agarowca, fasolki Tonka, oraz tajnego składnika w zapachu przypominającego cywetę tu połączonego z attarem różanym w sercu pachnidła, oraz kremowego drewna sandałowego i drewna agarowego które są bazą kompozycji. Zapach określany jest jako elegancki, zmysłowy, wystawny i ponadczasowy.

Pachnidła oferowane są w dwóch formatach:
3g Tola butelce jako czysty olejek ekstrakt w cenie 249 dolarów
15g (EDP) z atomizerem w cenie: 299 dolarów.2 komentarze:

  1. Taka ilość drewna sandałowego dałaby zabójczy efekt łzawiących oczu i dyfuzji na dwa kilometry, oraz zaporowe ceny. Straszny marketing, nie wierze w to, pewnie syntetyki sandałowe, no i hina musk? Nie ma czegoś takiego, teraz stosuje się syntetyczne rekonstrukcje zapachu jelenia :D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Hina musk z moich materiałów prasowych to jakaś botaniczna mieszanka kwiatowo-piżmowa. Tak została nazwana :)

      Usuń