poniedziałek, 9 listopada 2015

NEWS: Hummingbird by Zoologist Perfumes (2015)

ZOOLOGIST Perfumes to stosunkowo nowa interesująca marka prosto z Toronto w Kanadzie, założona przez Victora Wonga. Z dumą pochwalę się, że byłem jedną z pierwszych osób która miała tę  przyjemność poznania wcześniejszych wykreowanych dzieł: Beaver, Panda, Rhinoceros więc zapraszam do lektury.
Marka Zoologist Perfumes niestety jako jedna z tych nielicznych z powodu niepodporządkowania się rygorystycznym, dla mnie chorym przepisom IFRA nie jest dostępna w Europie. Zakupić ją można tylko za pośrednictwem strony internetowej online. 
Wydane w tym roku pachnidło Hummingbird jest o dużej 25% koncentracji, wykonane zostało przez perfumiarkę Shelley Waddington znaną z EnVoyage Perfumes. Jest to bardzo udana kompozycja, prawie w całości poświęcona upajającym kwiatom a wykreowana została z najwyższej jakości składników. Czarująca i zmysłowa kwiatowo-owocowa woda perfumowana ujmuje swoją delikatną zieloną słodyczą, która pod koniec noszenia zaczyna interesująco migotać akcentami szyprowymi.
Perfumy te to kwintesencja wiosennego, sielskiego intensywnie zielonego krajobrazu z prawdziwie bajkowym sadem pełnym dojrzewających owoców. Malują mi się obrazy delikatnej kobiety o nadzwyczajnej urodzie, która hasa z olbrzymim koszem narwanego kwiecia między owocowymi drzewami wczesnym słonecznym rankiem a wokół panuje doskonała harmonia.
Początkowe świeże i lekkie otwarcie pięknie się rozwija, otula swoją owocową świeżością zielonego jeszcze niedojrzałego jabłuszka i innych owocowych nektarów które o dziwo na każdym etapie trwania nieśmiało dają o sobie znać. Całość promieniuje radosną pozytywną energią. Jabłko z dodatkiem bzu oraz zielonej konwalii dodaje pachnidłu owocowo-kwiatowej świeżości, a dodatek fiołka z tulipanem tworzy aksamitną lekko zieloną kwiatowo-pudrową aurę.
Dominujące owocowe niuanse z czasem ustępują miejsca kremowym słonecznym subtelnie słodkim akordom kwiatowym mimozy, miodu, ylangu i wiciokrzewu które znajdziemy w sercu zapachu.
Tak skomponowane pachnidło powoli ujawnia swoje prawdziwe piękno, zaskakuje spokojnymi przejściami, odzwierciedlające romantyczną naturę kobiety.
Podsumowując: subtelny i czarujący aromat o niezwykłym pięknie wprowadzający w pozytywny nastrój przeznaczony jest dla osób które poszukują prawdziwie wiosenno-letnich zapachowych doznań. Polecam testy teraz gdyż noszenie go w okresie jesienno-zimowym stanie się czystą przyjemnością.

Hummingbird by Zoologist Perfumes 
Nuty głowy: Jabłko, Wiśnia, Owoce cytrusowe, Bez, Konwalia, Gruszka, Śliwka, Róża, Liście fiołka,
Nuty serca: Miód, wiciokrzew, Bez, Mimoza, Piwonia, Tulipan, Ylang-ylang,
Nuty bazy: Ambra, Kumaryna, Akordy kremowe, Mech, piżmo, Drewno sandałowe, Jasne akordy drewien.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz