niedziela, 28 sierpnia 2016

NEWS: Angel Étoile des Rêves by Mugler (2016)

Thierry Mugler przedstawia nową limitowaną wariację Angela z 1992r. Angel Étoile des Rêves jest to już 31 flanker marki. Tym razem mamy wersję mocniejszą, orientalno-gourmandową, wzbogaconą większą ilością białego piżma.
Pachnidło jest już dostępne przed-sprzedażowo na stronie marki a światowa premiera już niedługo, bowiem w Październiku 2016 roku. W kolekcji oprócz ciemno-niebieskiego flakonu kulistych perfum z wygrawerowanymi gwiazdami znajdziemy także zapachową świecę.
W nutach Angel Étoile des Rêves min: bergamotka, pralinki, paczula, wanilia, białe piżmo.

Francuski projektant mody, fotograf i założyciel firmy o tej samej nazwie Thierry Mugler urodził się w Strasburgu, we Francji w 1948 roku, gdzie zaprojektował swój pierwszy strój dla przyjaciółki z dzieciństwa w wieku zaledwie 14 lat. Kiedy miał 20 lat, opuścił rodzinne miasto i wkrótce osiadł w Paryżu,  gdzie triumfował jako wolny strzelec pracując dla największych domów mody. Zaczął projektowanie ubrań dla paryskiego butiku o nazwie "Gudule". W wieku 26 lat, Mugler już pracował dla wielu dużych domów mody w Paryżu, Mediolanie, Londynie i Barcelonie. W 1973 roku Mugler stworzył swoją pierwszą osobistą kolekcję o nazwie "Café de Paris". W 1976 roku pokazał swoje prace w Tokio, na imprezie zorganizowanej przez Shiseido. W 1978 roku otworzył swój pierwszy butik w Paryżu "Place des Victoires". W tym samym czasie, Thierry Mugler rozpoczął projektowanie kolekcji dla mężczyzn. Ta kolekcja niosła z sobą nowoczesny styl. Czyste, precyzyjne cięcie, wysoce rozpoznawalna sylwetka, dynamiczna i szczupła, wystające łopatki. Od momentu otworzenia swojej firmy wizjoner zawsze wyrażał owoce swojej wyobraźni i kreatywności w różnych dziedzinach artystycznych. Dzień po dniu, stworzył obraz ekskluzywnego świata, który łączy fantazję, elementy ekstrawagancji i eksperymentu. To miejsce, gdzie króluje nieustanna metamorfoza. Jak twierdzi projektant "Luksus to wolność stawania się czymś lub kimś innym".
W 80. i 90. XX wieku Thierry Mugler stał się międzynarodowej sławy projektantem mody, jego kolekcje osiągnęły sukces komercyjny. Na wniosek Chambre Syndicale de la Haute Couture, ukończył swoją pierwszą kolekcję haute Couture w 1992 roku.

 Chociaż firma Thierry Mugler zajmowała się tworzeniem kreacji haute Couture , jak i pret-a-porter  to obecnie znana jest przede wszystkim z  perfum. Pierwsze perfumy Thierry Mugler to owiany sławą Angel, który został wprowadzony na rynek w 1992 roku i błyskawicznie podbił zmysły miłośniczek kompozycji opartych na wytwornych niuansach słodkich, uwodzicielskich nut. Ten niezwykły debiut sprawił, że marka postanowiła wykreować męską wersję kultowego zapachu. Pojawiła się ona w 1996 roku, inspirując projektantów do tworzenia kolejnych bestsellerów. Wykwintne butelki perfum, krystalicznie zaprojektowane przez znanych designerów, są tak samo pożądane jak kryjący się w nich zapach.

1 komentarz:

  1. Pierwszy Angel to jeden z tych zapachów, które zużyłam do ostatniej kropli :-D

    OdpowiedzUsuń