wtorek, 26 maja 2015

NEWS: Unique Russia by LM Parfums

Unique Russia to gorąca nowość jako ekstrakt perfum marki LM Parfums. Flakon perfum zamknięty został w czarnym aksamitnym pudełku z czerwonymi emblematami a inspirowany jest podróżami Laurenta w 2014 roku do Rosji w ramach prezentacji swojego wcześniejszego pachnącego dzieła Army Of Lovers. Wtedy to twórca zachwycił się rosyjską kulturą i ciepłym przyjęciem Rosjan. 
Rosja to przede wszystkim ludzie, nie rząd autorytarny, oligarchowie, ale zwykli ludzie, chcący godnie żyć. Jest to jednak bardzo trudne w tym wyniszczonym historią państwie. To co uderza każdego podróżnika od razu, to niesamowita gościnność Rosjan i otwartość na drugiego człowieka. Żyją oni jednak w ciągłym strachu, a ich codzienność ma niestety odcień szarości. Tak samo można w tym kraju spotkać ludzi złych i dobrych. Rosja jest różnorodna we wszystkim. Na jej olbrzymich połaciach szczególnie w północnych rejonach panuje surowy klimat tundry jak i łagodny czarnomorskiego wybrzeża.
W najnowszym wykreowanym zapachu nie ma zbędnych owocków, kwiatków sratków w nim tkwi potęga i moc czystej pierwotnej natury. Niezwykle męskie, silne i bardzo wyraźne od samego początku aż do samego końca.
Niesamowite pachnidło! Jest to jedno z tych pachnideł obok którego ciężko jest przejść obojętnie. Są to chyba jedne z najintensywniejszych perfum, jakie dane było mi poznać, bardzo bliski kuzyn słynnego i uwielbianego w naszym kraju Black Oud tejże marki.
Idealnie wpisuje się w obraz wspaniałego malowniczego krajobrazu tego Państwa jak i jego mieszkańców.
To silnie drzewna, przyprawowa kompozycja. W pierwszej chwili w otwarciu uderza nas podmuch mnóstwa suchych, lekko gorzkawych przypraw świdrujących w nosie, które na pewnym etapie przypominają mi wiekowe drewniane pudełko w którym schowane są suche bardzo aromatyczne cygara. Istne olfaktorycznie przyprawowe szaleństwo.

Gąszcz gęstych drzewnych akordów, wytrawnych, suchych i dzikich stopniowo ustępuje na krótko miejsca szczypcie ambry i wanilii które ocieplają tę kompozycję a dzięki miękkości sandałowca którego tu dużo uświadczymy staje się ona bardziej przyjazna dla nosa, szlachetna i perfekcyjnie ugładzona.
Potem jednak owe składniki zanikają schowane w leśnym gąszczu i znowu dzięki dodaniu szlachetnego czarnego jak smoła agarowca robi się bardzo żywicznie, gorzko, agresywnie i mrocznie a ziemisty paczulowy dodatek ciekawie wiąże całość, dodając nieco głębi.
Po dłuższym momencie chłodnemu dymnemu kadzidłu w bazie udaję się przebić spoza mnóstwa drzewnych akordów i oparów ciemnego mrocznego oudu jak i przypraw które wraz z labdanum pozostają do samego końca projekcji.
Drzewa obalone przez wiatr 
autor: Iwan Szyszkin

Całość oddziałuje na moją wyobraźnię. Perfumy te sprawiają wrażenie solidnego męskiego pachnidła
skomponowanego specjalnie dla dojrzałego i silnego, mężczyzny- szaleńczo odważnego i nieustraszonego podróżnika, który uwielbia wyzwania, który przekonany o własnej wielkości z obsesyjnym pragnieniem podejmowania kolejnych wyzwań, nie boi się odkrywania nieskażonych ludzką ręką lądów i dzikich nieodkrytych leśnych terenów dalekiej Rosyjskiej Północy smaganej chłodnym wiatrem. Podróżnik ten nie ma łatwo. Nie bacząc na niebezpieczeństwa zmaga się z wieloma trudnościami, jakie napotyka na swojej drodze. 
Mocny, intensywny zapach nie daje o sobie zapomnieć przez długi czas a trwałość i projekcja tego pachnidła jest jak zawsze znakomita, jak to zresztą bywa u Laurenta. Każdy jego zapach sugestywnie oddziałuje na wyobraźnię i swoim aromatem przenosi w inne nieznane miejsca. Koniecznie polecam testy!


Nuty głowy: akord pieprzu, gałki muszkatołowej, imbiru, kardamonu i kolendry,
Nuty serca: akordy drzewne z rosyjskich lasów, pachnąca paczula, ambra, drewno sandałowe i cenne drewno agarowe (oud)
Baza: kadzidło, piżmo, wanilia i labdanum.

Od Laurenta Mazzone:

Tworząc ten zapach chciałem okazać uznanie J.M. i Rosji.
J.M. jest jednym z pionierów marki LM Parfums, który chce zrozumieć i nasycić się swoim wszechświatem. Z całą pasją i entuzjazmem dla swojej pracy, on i jego zespół stanowią prawdziwą definicję miłości do perfum, to mnie wzrusza.

Podczas moich różnych podróży po Rosji, porwała mnie atmosfera, piękno i splendor, które istnieją w tym kraju. Ten zapach jest uznaniem dla mężczyzn i kobiet, którzy podążali za mną od Moskwy do St. Petersburga, przez Ekaterinburg i Penzę”.
Laurent Mazzone stworzył Unique Russia jako odę i uznanie dla Rosji: utraconej i nowoczesnej, tradycyjnej i spoglądającej w przyszłość, konfrontującej i obiecującej.

“Gdziekolwiek byłem: w Moskwie, St. Petersburgu, Ekaterinburgu czy Penzie, widziałem bardzo wyjątkową atmosferę. Gościnność i otwarte serca Rosjan zdumiały mnie i zafascynowały,” mówi Pan Laurent Mazzone. Unique Russia z LM Parfums jest zapachem kontrastującym z buntowniczym temperamentem: tak świeżym jak zimowy wiatr, ciepłym jak Moskwa w lecie”
Unique Russia zostały stworzone dla tych, którzy kochają Rosję.

Również odkrywane są nuty paczuli i nuty drzewiaste, mówią nam one o męskości i sile Rosjan. Końcowe akordy odsłaniają kadzidło i piżmo, które odzwierciedlają prawdziwe piękno i wdzięk Rosjanek. Magicznych, mistycznych i ponętnych. Unique Russia zostały stworzone dla tych, którzy kochają subtelność, dystynkcję i elegancję.
Najnowsze pachnidło w wersji ekstraktu perfum o pojemności 100ml  jest już dostępne na stronie marki LM Parfums w cenie: 215 Euro.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz