poniedziałek, 1 września 2014

Premiera: Promethee Olivier Durbano

Olivier Durbano powraca z dziesiątym zapachem w kolekcji Parfums de Pierres Poèmes inspirowanym mitologią grecką!
Francuski projektant biżuterii Olivier Durbano swoją pasję do pięknych kamieni przekłada na język perfum. Z wykształcenia jest architektem. Być może dlatego projektowane przez niego naszyjniki są bardzo śmiałe, przestrzenne i masywne. Często używa surowych i nieoszlifowanych kamieni. Każdy naszyjnik powstaje tylko w jednym egzemplarzu.
Perfumy podobnie jak kamienie od zawsze towarzyszyły człowiekowi, który obok piękna widział w nich także łącznik z sacrum, z tym co transcendentne i nadprzyrodzone. Zdaniem Oliviera Durbano minerał i zapach opowiadają tę sama historię. Tak powstał pomysł kolekcji Parfums de Pierres Poéms, zapachów opowiadających o kamieniach.
Każdego roku Olivier tworzy nowy zapach. Jego rodzina pochodzi z Grasse, więc wrażliwość na zapachy ma we krwi. Proste buteleczki pakuje w zaszywane woreczki używane przez francuskich jubilerów. Na flakonach nie widnieją nazwy zapachów. Zawartość zdradza kolor wód perfumowanych oraz drobne kulki kamienia, któremu dedykowany jest zapach: Cristal de Roche (Rock Crystal / Górski Kryształ), Améthyste (Amethyst / Ametyst), Tourmaline Noire (Black Tourmaline / Czarny Turmalin, Jade (Nefryt), Turquoise (Turkus)

Nowe pachnidło zwie się "Promethee" inspirowane jest tym razem nie kamieniami a XVI-wiecznym florenckim freskiem Francesco Morandiniego, "Prometeusz i Natura" znajdującym się w Studiolo of Francesco I w Palazzo Vecchio. Oficjalna premiera odbędzie się już na Wrześniowych Targach Pitti Fragranze we Florencji.

Nuty głowy: Koper, różowy pieprz, gałka muszkatołowa, mirt, kadzidło olibanum, rockrose (cistus)
Nuty serca: narcyz, lilia z Kaukazu, absolut lawendy, kozieradka, rosyjska szałwia, styraks Libański
Nuty bazy: drewno cedrowe, wetiwer, mirra, labdanum, szara ambra, piżmo.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz