sobota, 10 listopada 2012

Imaginary Authors

Marka Imaginary Authors narodziła się z koncepcji zapachu, jako sztuki i sztuki jako prowokacji. Tak jak dobra książka, zapachy te mają na celu inspirować. W tych butelkach nawarstwiają się narracje, które na pewno doprowadzą do poruszającej rozmowy, zapachy, które mogą być w stanie zmienić bieg twojej własnej historii. One nie tylko orzeźwiają i odurzają, ale także porywają w nowe miejsca.

Każdy zapach Imaginary Authors zawiera fascynującą fabułę usianą intrygującymi zwrotami akcji. Są to zapachy, w które można się wtulić, którymi można się dzielić z przyjaciółmi, które możesz wziąć ze sobą wszędzie oraz do których możesz ciągłe powracać jak do wyjątkowo transcendentalnego wydarzenia.
BULL’S BLOOD

Devante Valéreo został wychowany w zakurzonej hiszpańskiej wiosce na Morzu Balearskim. Czule przywoływał okres, w którym razem z ojcem, byłym pikadorem, chodził na corridy. Przeżycia te posłużyły mu, jako inspiracja do napisania jego najpopularniejszej powieści - „Bull’s Blood”. Opowieść o uwodzeniu spowodowała podniesienie obscenicznych zarzutów względem autora dzieła.  Choć zarzuty zostały wycofane przez sąd, zakaz sprzedaży jego dzieł obowiązywał przez wiele lat.

Devante Valéreo

Valereo zamieszkał w Barcelonie, palił cygaretki i pisywał nocą w kawiarniach i barach do czasu, gdy zniknął, jako zbieg w 1967 roku, po jego bardzo nagłośnionej bójce w barze z amerykańskimi marynarzami, z których jeden później zmarł w wyniku poniesionych obrażeń.  „Człowiek, który zabił”, napisał w swojej książce Bull’s Blood, „jest człowiekiem, który wie, co to pasja”.


Charakter zapachu podkreślają nuty paczuli i róży wzbogaconej korzeniem costusa, tytoniem, oraz czarnym piżmem.
Kompozycja ta należy do rodziny drzewno-aromatycznej.  

 
FALLING INTO THE SEA

W wieku dziewiętnastu lat Nica Galas opublikowała swoją pierwszą książkę, autobiograficzny tom „Falling into the Sea”, który opisywał jej krótki i gorący romans wśród upalnych plaż i drzew cytrusowych w Zatoce Neapolitańskiej. Zapierająca dech w piersiach opowieść zaczyna się od momentu, w którym Nica i jej koleżanki robią bukiety z kwiatów jaśminu dla chłopców, podczas gdy oni skaczą z klifu do morza. Niewinny pierwszy pocałunek przeradza się w letnią skomplikowaną sytuację, która zostaje niespodziewanie przerwana jednej księżycowej nocy, kiedy to jej kochanek wskakuje w ciemną otchłań, aby nigdy więcej się nie wynurzyć, pozostawiając Nicę nagą na klifie wykrzykującą jego imię. 

Nica Galas


Nuty: cytryna, bergamotka, grejpfrut, liczi, liczi, tropikalne kwiaty oraz piasek znad morza:)
Zapach ten należy do kategorii cytrusowo - kwiatowo - wodnej.

L’ORCHIDÉE TERRIBLE

Oszałamiający portret Paryża w modnych latach 50-tych, L’Orchidee Terrible Audrey Blavot opowiada historię Honey Martine, młodej dziewczyny z Anglii, która podczas wakacji ze swoją rodziną w Paryżu zostaje odkryta przez projektanta mody i wepchnięta w urokliwy świat haute couture. Jej mantra „Spróbuję wszystkiego jeden raz” prowadzi ją z jednej przygody do drugiej i wzbudza w niej niezaspokojoną żądzę do borykania się z kłopotami.

Audrey Blavot

Chociaż prawdziwa tożsamość Audrey Blavot nigdy nie została ujawniona, mówi się, że była ona modelką lub projektantką epoki. Adres pocztowy na ósmej dzielnicy Paryża jest przedstawiany w każdej z jej książek, jednakże nikt nigdy nie widział jej wchodzącej, czy wychodzącej z tego mieszkania. Obecnie, fani zostawiają storczyki na progu tego mieszkania, jako hołd dla nieuchwytnej autorki.


Sercem zapachu jest orchidea, miód oraz konwalia. Głębi natomiast dodają aromaty białego piżma, akordu aldehydowego i satyny.


MEMOIRS OF A TRESPASSER

Wczesna eksploracja twórczości Philipa Sava zmieniła granice postmodernistycznej fikcji, odsłaniając fantastyczne światy, które nabrały wielu czytelników mniemanie, że w rzeczywistości były one prawdziwe. Kalejdoskopowe kolekcje Savy, z których Memoirs of a Trespasser jest niezaprzeczalnie największym dziełem, oparte są na prawdziwych doświadczeniach autora z jego egzotycznych podróży, jednakże zostały przedstawione w onirycznej inwencji w odróżnieniu od innych z tego gatunku.

Philip Sava

Chociaż Sava miał współpracowników na całym świecie, większość swojego życia spędził w samotności na ranczu w południowym Madagaskarze. Zapytany przez prasę odnośnie jego klasztornego stylu życia, notorycznie odpowiedział, „Kto potrzebuje miłości, kiedy ma koniak?”

Nuty: wanilia z Madagaskaru, której towarzyszy mieszanka cennego drewna gwajakowego i mirry.
Głębi dodaje benzoes, piżmo ambrowe (ambrette),dąb oraz glina.THE COBRA & THE CANARY

Wskazówka od jasnowidza prowadzi 23-letniego Neala Orrisa do wiejskiej stodoły w Connecticut, w której znajduje się sekretna obsesja jego zmarłego ojca, dziewiczy Shelby Cobra Roadster – rocznik 1964, będący biletem ucieczki, którego tak desperacko szukał. Po wyzwoleniu jego najlepszego przyjaciela Ike’a od pracy bez perspektyw na rodzinnej farmie, razem wyjeżdżają na pustą autostradę. Stawiając sobie za cel tory wyścigowe w Palm Springs, ich podróż jest zamglona zapuszczonymi motelami, chłodnymi basenami, gorącymi debiutantkami, koktajlami oraz dymem papierosowym. Na każdym przystanku w swojej podróży przyjaciele wymyślają dla siebie nowe pseudonimy i wizerunki, a ich niewinna gra pędzi w głąb dekadencji i spustoszenia.

James Spundt

W składzie zapachu wyróżniamy kwiat tytoniu, sok z cytryny oraz korzeń irysa.
Baza natomiast zachwyca akordem skórzanym, otoczonej aromatem siana i asfaltem.
Kompozycja ta należy do rodziny drzewno - przyprawowej
THE SOFT LAWN

Claude LeCoq wydał swoją pierwszą książkę, The Soft Lawn w 1916 roku podczas studiów na Uniwersytecie Princeton. Kontrowersyjny portret buntu młodzieży klasy wyższej w Nowej Anglii, historia dojrzewania Hamptona Perry’ego, czarującego, zadzierającego nosa młodego mistrza tenisa, który po latach podawania mu wszystkiego na srebrnej tacy, dochodzi do wniosku, że wszystko, co dostał musi zwrócić.

  Claude LeCoq  

Mało znany fakt o autorze: Claude LeCoq nosił tylko garnitury „seersucker” nazywane w tamtych czasach, jako szafa ubogich, w których prezentował się na eleganckich obiadach i prestiżowych wydarzeniach sportowych. Jego styl sprawił, że materiał z tych garniturów stał się popularny wśród zamożnych ludzi w latach 20-tych.

Bogata, aromatyczno - zielona kompozycja w której króluje kwiat lipy, laur, oraz liść bluszczu.
Sercem i bazą zapachu jest wetiwer, akord mchu dębowego, oraz świeży aromat piłki tenisowej.VIOLENT DISGUISE

„Ożywiona nieustępliwymi powiewami wiosny, wyszła na ulicę niczym kwiat delikatnie niesiony przez wiatr”. Tak rozpoczyna się książka Violet Desguise Lenory Blumberg. Będąc Kalifornijką w każdym calu, wczesne opowiadania Blumberg przywołują niewinność pikników w parku, zbierania śliwek w sadzie oraz ciepłe noce, podczas których pokonywano ścieżki kanionu.

Lenora Blumberg

Później, powieść Violent Disguise została dostosowana do ekranizacji. Lenora Blumberg przez kilka lat obcowała z elitą Hollywood, jednakże ostatecznie zrezygnowała z blichtru na rzecz życia w sadzie śliwkowym w Ojai Valley.

Violent Disguise to mieszanka soczystej śliwki, fiołka, balsamu, ambry, suszonych owoców wzbogaconych akordem wieczornego powietrza :)
Perfumy te należą do kategorii  kwiatowo - owocowej


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz