poniedziałek, 19 września 2016

Alford & Hoff

Alford&Hoff to amerykańska firma kosmetyków i perfum. Założycielami tej niezwykłej męskiej marki są sportowcy: Barry Alford i Jefferson Hoffman, którzy współpracują ze światowej klasy perfumiarzem Rodrigo Flores-Roux z Givaudan - szwajcarskiego przedsiębiorstwa branży chemicznej, będącego największym na świecie producentem substancji zapachowych do kosmetyków i aromatów. 
Rodrigo Flores-Roux, jest płodnym i zdolnym perfumiarzem lubujących się w esencjonalnych pachnidłach. Wykreował dla różnych firm jak dotąd 91 interesujących pachnideł. Znanym jest mi ze współpracy z Johnem Varvatosem, niszową marką Arquiste. Jest także kreatorem legendarnego kadzidlanego Black Cashmere dla marki Donny Karan, butikowych dzieł dla Dolce & Gabbana, Aedes de Venustas, Keiko Mecheri, zapachów dla Toma Forda i trzech pachnideł dla Alford&Hoff.
 Jefferson Hoffman i Barry Alford 

Ze względu na to, że Barry i Jefferson swoje życie poświęcili ciężkiemu wysiłkowi fizycznemu, doskonale rozumieją definicję „maksymalnej wydajności”, którą realizują w stworzonej przez siebie marce oraz promowanym stylu życia. Alford&Hoff to unikalne zestawienie światła i ciemności, jasności, bogactwa, przejrzystości, głębi, tekstury i połysku – zapach prawdziwego mężczyzny. W ofercie marki znajdziemy wyjątkowe akcesoria, torby skórzane i podróżne a także męskie kosmetyczki.


Alford & Hoff EDT (2009)
Wykreowana w 2009 roku przez Rodrigo Flores-Roux, woda toaletowa Alford&Hoff to zapach dla mężczyzny nowego pokolenia – pewnego siebie, który bezkompromisowo sięga po sukces, namiętnych, stylowych, odnoszących sukces, męskich w nowoczesny sposób i niebojących się zadbać o siebie.
On nosi i kupuje to, co najlepsze. Ma poczucie humoru, jest ambitny, wszechstronny, schludny, atletyczny  i nie kompromituje się. Dla tego mężczyzny zapach nie określa mężczyzny – jest ono jego rozwinięciem. Alford&Hoff wykreowany z wysokiej jakości składników to nowoczesny i luksusowy zapach, który zawiera tylko najlepsze pozyskiwane na całym świecie ingrediencje, świeży i łagodny z wyjątkowo seksowną nutą serca, oraz z głęboką, ciepłą i drzewną bazą. To wyjątkowa kompozycja akordów, która przyjemnie drażni zmysły.

 Chandler Burr, krytyk perfum pracujący dla „New York Times”, dał wodzie toaletowej aż 4 gwiazdki i tak opisał ten zapach:
Alford&Hoff jest jednym z najlepszych zapachów stworzonych przez Flores-Roux… Zapach jest wytworny. Jest atrakcyjny. Ma coś do powiedzenia”.
Nuty głowy: francuska lawenda, sycylijska cytryna, czerwona pomarańcza, rum, liść awocado, granat, olejek z drzewa różanego, rumianek, bergamotka, tymianek , liść cytryny kaffir, 

Nuty serca: Liść cynamonu, Kora cynamonu, Biały pieprz, Nasiona kolendry, Gałka muszkatołowa, Olejek jaśminowy, Olejek z róży tureckiej, Geranium, Kwiat pomarańczy, Benzoes, Balsam Peru, Fasolka tonka, Wanilia, Jodła balsamiczna,

Nuty bazy: Akordy drzewa sandałowego, Libański cedr, Wetiwer, Paczula, Dąb, Ambra, Ebony ScentTrek ™, Skóra, Zamsz, Osmantus.Nowoczesny luksusowy zapach dla mężczyzn.

Nuta głowy: Aromatyczna siła świeżych cytrusowych akordów i upajających ziół, natychmiast wydziela ten zapach.
Nuta środkowe: słodki rum prowadzi do serca rzadkich olejków i absolutów. Współczesny nowy maskulinizm rozwija się w ciepłą uzależniającą wanilię i fasolkę tonka pozyskiwane z najbardziej egzotycznych regionów świata.
Nuta głębi (ostatni akord): złota, płynna ambra łączona jest z wyblakłą ciepłą skórą, a miękki zamsz daje współczynnik czułego uścisku.Alford & Hoff No. 2 (2015)
Perfumy Alford & Hoff No. 2 są asertywnie orzeźwiającą męską kompozycją z interakcją niezwykłych wodno-owocowych nut i cytrusowych tonacji ,które osadzone zostały  na  drzewnej bazie pełnej morskich i mineralnych akordów.
Innowacyjny zapach, który jest odzwierciedleniem atletycznego stylu życia, swobodnego i męskiego.
Nuta głowy: egzotyczne otwarcie z kalabryjską bergamotką, indyjskim cytronem zwanym ręką Buddy i tajlandzką czarną bazylią.
Nuta średnia: Urozmaiceniem głębi jest gwatemalski kardamon, jamajska gałka muszkatołowa i peruwiański różowy pieprz ziarnisty.
Nuta głębi (ostatni akord): Ziemistość przeplata się z paczulą, drewnem cedrowym i dębem, żeby być idealnie zbalansowaną, z wodną świeżością nut morskiego mchu i porostu, by stworzyć nowe ujęcie „sportowego” zapachu.

Alford & Hoff No. 2
Nuty głowy: Akordy kalabryjskiej bergamotki, Cytron, Czarna bazylia,
Nuty serca: Gwatemalski kardamon, Gałka muszkatołowa z Jamajki, Różowy pieprz peruwiański,
Nuty bazy: Paczula, Drewno cedrowe, Dąb, Mech morski, Lichen - odmiana mchu.Alford & Hoff No. 3 (2016)
Perfumy Alford & Hoff No 3 są trzecim pachnidłem wykreowanym przez Rodrigo Flores-Roux. Jest to wyjątkowy współczesny i romantyczny zapach z wizjonerskim, prawie abstrakcyjnym uczuciem obfitości.
Zbudowany wokół drzewnego charakteru, zapach ten chlubi się trzema wysoce wytwornymi wyciągami wetiwerii, które są podkreślone przez innowacyjną serię innowacyjnych nut i akordów.
Nowoczesny i pełen energii zapach z nieskończonym zapałem.
Nuta głowy: Zapach aldehydów “Białe żelazo”, zapach Rabarbaru, Absyntu, akord Korzenia i nasion arcydzięgla, cejloński absolut kardamonu, esencja włoskiego cedratu.
Nuta średnia: Geranium z wyspy Reunion, tlenek geranium, jamajski wyciąg gałki muszkatołowej, akord figi Kadota, wyciąg z szałwii wzmocniony kosaćcem florentyńskim.
Nuta głębi (ostatni akord):  Trzy wyciągi z wetiwerii: wysoce oczyszczony ekstrakt wetiweru z Haiti, wetiwerol, octan wetywerylu, wirgińskie drewno cedrowe, Belambre, wyciąg z drewna gwajakowego z Paragwaju, akord czarnej skóry, wyciąg z somalijskiej żywicy olibanowej.

Alford & Hoff No. 3
Nuty głowy: Akord aldehydów, Rabarbar, Absynt, Korzeń arcydzięgla, Nasiona arcydzięgla, Absolut kardamonu ze Sri Lanki, Włoska cytryna,
Nut serca: Geranium z wyspy La Réunion, Tlenek Geranium, Jamajska gałka muszkatołowa, Figi Kadota - odmiany kadota mają zieloną skórkę i purpurowy miąższ, Szałwia, Florencki irys,
Nuty bazy: Haitański wetiwer, Olej wetiwerii, Octan wetiwerylu, Cedr Virginia, Belambra, Paragwajskie drewno Gwajakowe, Czarna skóra, Somalijskie kadzidło.

1 komentarz: