poniedziałek, 14 września 2015

Segno, Lumina by Pininfarina (2015)

Segno oraz Lumina to najnowsze pachnidła legendarnej firmy Pininfarina które miały swoją premierę podczas niedawnych targów Pitti Fragranze we Florencji.
Marka na stałe zapisała się w historii motoryzacji. Pininfarina to chyba najbardziej znana firma stylistyczna z gorących Włoch.
Już w 1930 roku założył ją Battista Pinin Farina. Marka zasłynęła z projektów, które śmiało mogą pretendować do miana motoryzacyjnych dzieł sztuki, będąc jednocześnie wykładnią włoskiej stylistyki użytkowej. Przez lata zaprojektowano tu setki nadwozi aut produkowanych seryjnie jak i prototypów. Firma prowadziła i nadal prowadzi także produkcję, montaż aut i wytwarzanie karoserii dla innych koncernów (Ferrari, Fiat, Lancia, Peugeot, Bentley, Mitsubishi, Alfa Romeo, Ford, Rolls-Royce).
Początki tej współpracy przypadają już na lata trzydzieste. Firmy przez dekady wzajemnie wpływały na swoją działalność, kształtując rozpoznawalny styl. Producent z Turynu zawdzięcza Pininfarinie jeden ze swoich najbardziej znanych kabrioletów – model Giulietta Spider.

Lumina
Nuty głowy: Migdały, Neroli, Pomarańcza, Pikantne akordy, Gardenia,
Nuty serca: Jaśmin, Turecka róża, Drewno cedrowe, Irys, Heliotrop,
Baza: Paczula, Wetiwer, Ambra, Benzoes.

Segno
Nuty głowy: Bergamotka, Róża, Ananas, Czarna porzeczka, Jabłko,
Nuty serca: Paczula, Jaśmin, Brzoza, Jałowiec,
Nuty bazy: Piżmo, Mech dębowy, Wanilia, Ambra.http://blog.autotraper.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz