niedziela, 16 sierpnia 2015

NEWS: Ryder by Ex Idolo (2015)

Ex Idolo to angielska marka założona przez Matthew Zhuka Kanadyjczyka z polskimi korzeniami mieszkającego w Londynie, który od lat zamiłowany jest w arabskich, drzewnych kompozycjach.
W 2013 roku mieliśmy okazję poznać jego pierwszy autorski zapach nazwany Thirty Three. W Thirty Three wykorzystano niezwykle rzadkie, esencje z naturalnego destylowanego w 1980 roku oudu, który jak doskonały rocznik wina był przechowywany aż do roku 2013.
Matt tworzy swoje perfumy w małych limitowanych partiach. Ten nieśpieszny proces który trwał 33 lata, zaowocował wspaniałą dojrzałą esencją użytą w pachnidle określanym jako bardzo wyrazisty, mroczny, głęboki i drzewny zapach dla obojga płci, wykreowany z połączenia niezwykle unikatowych odmian olejków oud pochodzących z regionów Birmy, Borneo a także z rzadkiej odmiany chińskiego dzikiego drzewa agarowego tu łączonego z chińskim olejkiem różanym z dominującym akordem paczulowym.
Najnowszym, drugim w kolekcji niszowym zapachem marki Ex Idolo jest RYDER w ciemnym kolorze czerwieni, wprowadzony nie dawno na rynek, a inspirowany został dawnym klubem dżentelmeńskim zlokalizowanym przy ulicy Ryder na londyńskim West Endzie w 18 wieku.
Te kluby były w istocie drugim domem dżentelmena, wyposażone w skórzane fotele, luksusowe dywany, pokoje wyłożone drewnianymi panelami, pełne książek w których człowiek przy kieliszku brandy i cygarze mógł odpocząć, spotkać się z ludźmi z tej samej klasy.  Mogą tam wchodzić wyłącznie mężczyźni, bowiem do klubu dla dżentelmenów nawet obecnie mają wstęp tylko prawdziwi dżentelmeni, z odpowiednimi dżentelmeńskimi koneksjami i dżentelmeńskimi kartami kredytowymi. Na członkostwo czeka się latami, a wysokość wpisowego zawsze pozostaje tajemnicą.

W tegorocznej nowości o nazwie RYDER jedną z nut przewodnich jest tu kadzidło pochodzące z samego krańca Półwyspu Arabskiego.
Położony na krańcu Półwyspu Arabskiego Oman to światowa stolica kadzidła. Wonny dym unosi się tam w kawiarniach, sklepach i domach. Pochodzi on ze spalania żywicy z drzew kadzidłowych, które można spotkać rosnące w Omanie.
Na południu Omanu rozpościera się największa pustynia piaszczysta świata Al-Rab al-Chali. Monotonny pustynny krajobraz sporadycznie jest burzony przez niepozornie wyglądające drzewa kadzidłowe. Spotyka się je wyłącznie w Omanie, Jemenie i Somalii. Wartość tych wykrzywionych, karłowatych drzewek jest niebagatelna. Pozyskuje się z nich żywicę, która od starożytności do VI wieku była cenniejsza od złota. Żywicę zbiera się od wiosny do jesieni. Z jednego drzewa pozyskuje się 10 kg tej cennej substancji.
Aromatyczny dym z palącej się żywicy ma działanie kojące i uspokaja. Tworzy nastrojową atmosferę. Wykorzystuje się go powszechnie w obrzędach religijnych. Wonny dym z omańskiej żywicy unosi się nawet nad Watykanem. Ponadto, wyciąg z żywicy kadzidłowca znajduje zastosowanie w medycynie, gdyż wykazuje właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe.
W Omanie zapach żywicy unosi się wszędzie tam, gdzie są ludzie. Mieszkańcy tego islamskiego kraju okadzają restauracje, sklepy, hotele, urzędy i domy, ba! nawet swoje białe stroje Arabowie rozwieszają nad kadzielnicą.

Nuty pachnidła Ryder:
Nuty:  Tytoń fajkowy, Jaśmin, Ambra, Żywice, Akordy ciemnych drzew, Kadzidło frankońskie z Omanu, Wanilia z Tahiti.


http://platine.pl Brak komentarzy:

Prześlij komentarz