niedziela, 19 października 2014

Nowość: "She Came To Stay" by Timothy Han Edition Perfumes

Interesujące niszowe pachnidło z Londynu z rodziny zapachowej drzewno-fougere zainspirowane powieścią pod tym samym tytułem napisaną przez Simone de Beauvoir w 1943 roku, "She Came to Stay" 50ml flakon wody perfumowanej wykonanej na bazie alkoholu organicznego z winogron już jest dostępny w cenie 100 funtów.
Twórcą tych perfum jest artysta-malarz Kirtland Ash urodzony w 1972 roku, w stanie Oregon, USA i wychowany w Vancouver w Kanadzie. W 1997 roku rozpoczął swoją malarską karierę w Los Angeles. Jego prace to malarstwo abstrakcyjne a przede wszystkim kolaże.
Główną zasadą tej techniki jest łączenie ze sobą różnych materiałów tak, by stworzyć ciekawą kompozycję. Do kolażu używa się gazet, tkanin, fotografii oraz niewielkich przedmiotów. Wszystko naklejane jest na płótno lub papier przy pomocy mocnego kleju. Obraz uzupełniany jest tradycyjnymi technikami, czyli malowany farbą olejną lub farbą akrylową.
Kolaż jest odpowiednią formą zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów w sztuce. Pozwala na wykreowanie unikatowego dzieła, charakteryzującego w pełni danego artystę. Kolaż może być spokojny i harmonijny oraz dynamiczny i chaotyczny. Wszystko zależy do koncepcji autora. Połączenie kilku faktur daje ciekawe rezultaty w postaci niejednorodnej struktury. Kolaż jako technika może występować w każdym nurcie artystycznym, umożliwiając stworzenie specyficznego obrazu.
Kirtland obecnie pracuje w Londynie i Los Angeles.

Nuty:
Głowa: geranium, bazylia, cytryna,
Serce: Indonezyjski goździk, gałka muszkatołowa,
Podstawa: Paczula, wetiwer, labdanum, mech dębowy, drewno cedrowe.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz