piątek, 20 czerwca 2014

Aqua Sextius Jul et Mad

Fantastyczna marka Jul et Mad po ogromnym sukcesie wcześniejszych trzech debiutanckich pachnideł ukazujących nam prawdziwy talent i bezkompromisową jakością wykonanych perfum, wprowadziła swój nowy, czwarty już zapach o nazwie Aqua Sextius. Zaprezentowany na tegorocznych targach Esxence w Mediolanie wykreowany został przez zdolną i utalentowaną perfumiarkę Cecile Zarokian- znaną z takich dzieł jak: 
(Amouage Woman, Kashnoir Laboratorio Olfattivo, trzech wspaniałych pachnideł dla rosyjskiej marki SULEKO oraz czwartego, najnowszego zapachu TANGO dla Masque Fragranze inspirowanego Operą w czterech aktach)

Kolekcja perfum Jul et Mad jest świadectwem głębokiej miłości między jego dwoma założycielami- Juliena Blancharda i Madaliny Stoica-Blanchard, inspirowana jest etapami miłosnej podróży dwojga bliskich sobie ludzi.

Aqua Sextius doskonale oddaje istotę południowego regionu Francji, jej magii i piękna.
Inspirowane miejscowością południowej Francji na Lazurowym Wybrzeżu, rodzinnym i ukochanym miejscem Juliena i Madaliny oraz słynnym miastem Aix-en-Provence  położonym ok. 30 km na północ od Marsylii słynącym ze wspaniałych kamieniczek i pięknych fontann zwanym potocznie „miastem 1000 fontann” (Aix to po francusku źródła)  Tak naprawdę liczba jest przesadzona, ponieważ jest ich ok. 200. Mimo wszystko spotyka się je praktycznie na każdym kroku. Doskonale służą jako punkty orientacyjne. Jedne ukryte między wspaniałymi domami i czarownymi dziedzińcami dawnych rezydencji w kolorach żółci ocienione potężnymi platanami o grubych pniach i gąszczu liści. Inne stoją dumnie na środku jezdni, pełniąc rolę niewielkich rond. 
Tętniąca życiem z licznymi kawiarniami ulica Cours Mirabeau w Aix.

Wspomnieć należy iż jest to także rodzinne miasto słynnego malarza Paula Cezanne'a. Tu także malarz wziął ślub. Poza tym Aix to labirynt uroczych wąskich uliczek, gdzie w najstarszych partiach dostrzec można jeszcze tabliczki z podwójnymi nazwami ulic - w języku francuskim i prowansalskim. Pięknych zaułków pełnych drzew z kwitnącymi kasztanami i pnącą winoroślą, małych brukowanych placyków, które tworzą specyficzny klimat tego miasta, małych sklepików i targów kuszących zapachami i wszelakimi produktami z tychże rejonów. 
Miasto słynie także z kawiarenek w których siadywali min: Paul Cezanne, Emile Zola, Albert Camus czy Ernest Hemingway.
Fontanna na Placu Alberta w Aix-en-Provence, położona w centrum miasta.


Fontanna przy Pavillon Vendôme


A jaki jest najnowszy zapach marki?
Aqua Sextius tak jak poprzednie pachnidła ten również jest wspaniale skomponowany z najwyższej jakości ingrediencji. Kompozycja cechuje wyjątkową świeżością i olbrzymią trwałością.
To kwintesencja łagodnego śródziemnomorskiego klimatu i atmosfery- radosne, pełne wdzięku, słoneczne i bardzo zielone perfumy w których zręcznie wplecione roślinne i morskie akordy mieszają się z nutami drzewnymi.
Z początku odkrywamy mieszankę świeżych zielonych liści figowych oraz chłodnej orzeźwiającej mięty połączonej z eukaliptusem i zieloną herbatą dodającą pachnidłu miękkiej zielonkawej lekkości, a dodatek świeżych i cierpkich cytrusowych akordów stanowi doskonałe tło i równoważy całość. 
Z czasem kompozycja przyjmuje bardziej ciepłe kształty nasycone drzewną słodyczą w nutach głębi.

Ten odświeżający aromat pachnie jak śródziemnomorskie ogrody pełne roślinności, drzew figowych z białymi kwiatami wypełnione po brzegi potężnym ładunkiem morskiej bryzy znad Morza Śródziemnego.
Wspaniałe olfaktoryczne doznanie. Niezwykle zrównoważone, harmonijne i aksamitne pachnidło tworzące nieskazitelną harmonię świeżości i zmysłowości które warto poznać!

Nowe turkusowe, pachnące nadmorskimi lasami z okolic Prowansji, słoneczne i aromatyczne perfumy JUL ET MAD „Aqua Sextius” zamknięte w ciemnoszarym skórzanym opakowaniu dostępne są na stronie marki jako ekstrakt perfum o pojemności 50 i 70 ml oraz jako podróżne opakowane 20ml.

Nuty Aqua Sextius: 
Cytryna, bergamotka, pomarańcza, mandarynka, grejpfrut, mięta, figa, eukaliptus, mimoza, zielona herbata, nuty morskie, nuty zielone, białe kwiaty, balsamiczna jodła, labdanum, ambra, drewno cedrowe, drewno gwajakowe, mech dębowy oraz piżmo.

Zdjęcie pierwsze i drugie:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/73/Cours_Mirabeau,_Aix-en-Provence.jpg
http://lizzieparker.files.wordpress.com/2011/09/fountain-cours-mirabeau.jpg
Zdjęcie trzecie:
http://4.bp.blogspot.com/-4pBWu5SxFqI/TxxW9udTJ8I/AAAAAAAACBY/foAAeE2EVZU/s1600/France+Provence+Fountain+at+Place+d%2527Albertas+in+Aix+en-Provence.jpg
Zdjęcie czwarte:
http://www.gardeninginportugal.com/2011/02/21/planting-a-mediterranean-garden-with-claudia-schwarzer/
Zdjęcie piąte:
http://www.houzz.com/photos/4507148/Strolling-Landscape-under-Dappled-Shade-mediterranean-garden-sculptures-los-angeles

2 komentarze: