niedziela, 12 marca 2017

NEWS: Lucevera, Lucepura by ACCENDIS (2017)

Niszowa włoska marka Accendis wkrótce na zbliżających się targach Esxence - the Scent of Excellence zaprezentuje swoje dwa nowe pachnidła: LUCEVERA i LUCEPURA inspirowane światłem. Wszystkie Zapachy Accendis to wyrażanie energii, nic dziwnego, ich zwykłe cechy to żywica i drewno..symbole potęgi życia. Wcześniejsze zapachowe kreacje o mocnej koncentracji perfum cieszyły się wielkim uznaniem. Accendis 0.1 były łagodne i mocne, Aclus były triumfem kompletności a Accendis 0.3 symbolizowały intensywność. Marka z uwagi na bezkompromisyjną jakość swoich pachnących dzieł jest już dostępna w wielu miejscach na świecie min: na Ukrainie, w Rumunii, na Litwie, Łotwie i w Estonii, Hiszpanii a niebawem zadebiutuje w innych krajach europejskich oraz na Bliskim Wschodzie.

LUCEVERA
Magia składników zabiera nas do prawdziwego świata intensywnych i interesujących aromatów z przyjemnymi owocowymi nutami. Czarna Porzeczka i Wanilia ukazują  charakter afrodyzjaku wywołując w naszym umyśle emocje naszego życia, a Drzewo Sandałowe i Paczula nadają mocy drewna i uroku przeszłego świata, klasyki.
Akord Ananasa sprawia, że powstaje namacalny most pomiędzy tymi dwoma światami, prowadzący nas tak, byśmy doświadczyli rzeczywistości tego zapachu. Perfumy LUCEVERE to właśnie to, to wszystko, czym jest rzeczywistość naszych emocji.

Nuty głowy: Bergamotka, Czarna porzeczka,
Nuty serca: Ananas, Akordy zielone, Paczula,
Nuty bazy: Szara ambra, Wanilia, Drewno cedrowe Virginia.

LUCEPURA
Dawno, dawno temu była sobie piękna wróżka zwana Lavandulą z pięknymi niebieskimi oczyma i blond włosami.
Pewnego dnia szukając miejsca do życia, kartkując  księgę z pejzażami, zatrzymała się na stronie z Prowansją. Widząc te biedne nieuprawne ziemie zaczęła płakać, a jej gorące łzy lawendy poplamiły tę otwartą stronę. Z tych łez zrodziły się kwiaty lawendy. Piękny roślinny symbol czystości, dobrobytu i szczęścia. Perfumy LUCEPURA zrodziły się z pomysłu wzmocnienia tych symboli, świeżości lawendy i owoców zmieszanych idealnie z najbardziej energetycznymi nutami drewna sandałowego i piżma, czyniąc je wspaniałym zapachem, wspaniałą mieszanką siły i czystości.

Nuty głowy: Świeże, Aromatyczne, Lawenda z Francji, Akord owocu arbuza, Cytryna Sycylijska,
Nuty serca: Akordy drzewne, Drewno sandałowe, Żywice z Sosny Francuskiej, Tytoń,
Nuty bazy: Ambra, Krzew francuskiego ogórecznika, Piżmo.

"Kolekcja Accendis jest metaforyczną podróżą po ścieżce życia, tworzenie ACCENDIS jest sposobem szanowania i dzielenia się emocjami’  My wszyscy jesteśmy ożywieni przez światło w naszych duszach i rozpoznajemy w różny sposób jego wielkie znaczenie. Gdzieś w naszych duszach jest świadomość, że jest więcej niż tylko fizyczna rzeczywistość. Jest też coś „magicznego” … metafizycznego.

Światło nadziei, miłości, namiętności, zwycięstwa .. i wielu innych rzeczy reprezentuje istotę naszego życia. My wszyscy potrzebujemy światła, by oświecać nasze horyzonty. Dzielenie wszystkich emocji, które ono wzmaga może tylko wzbudzić radość. Wiedza jest również światłem i objawieniem. Wszystkie te elementy podsycają zatem nasze światło, naszą energię i nasze życie. Zawsze wierzyłam, że Pop Art może “oświetlać” w sensie dawania rzeczom nowego światła. Jest sporo Pop Artu w Accendis, zarówno w formach, jak i zapachach, kolejną moją pasją zanim stała się moją pracą przez wiele lat".

Perfumy angażują nasze zmysły i emocje. Zwykły przedmiot, tak zwykły jak poszukiwanie światła, jest przekształcany ze zwykłego pojemnika na jakikolwiek płyn na zdumiewającą butelkę zapachu, który prowadzi cię na ścieżkę, gdzie zostajesz schwytany przez emocje.

Ten specjalny pojemnik prezentowany jest w środku książki. Tej książki nie czytasz, ale uczysz się z niej poprzez zmysły. Zapachy Accendis, serce tej podróży szukające światła, ma ogólne powołanie i eksperymentalne bodźce wywodzące się z wielu kultur, odległych i różnych od siebie.

Emy Rodriquens

1 komentarz: