sobota, 30 sierpnia 2014

Volnay Parfums

GERMAINE MADELINE DUVAL - wyjątkowa Kobieta, Zamiłowanie do Perfum.
Germaine Medeline Duval była zbuntowaną i żądną przygód kobietą oraz pierwszą kobietą pasażerką, która leciała nad Andami. Kochała podróże, jej przeznaczenie zostało przesądzone w trakcie przeprawy przez Atlantyk. W 1918 roku na statku do Nowego Jorku spotkała René Duval, mężczyznę, który został jej drugim mężem. On pracował dla Francois Coty, ona była modelką dla Lanvin. Z tego spotkania zrodziła się piękna historia miłosna: Perfumeria Volnay.
Ci kochankowie lubili elegancję i finezję z głębokim wyczuciem doskonałości i prestiżu – rzadkość połączona ze świetnym wyczuciem marketingu. Ta piękna kobieta o silnej woli zainspirowana rewolucją Art Nouveau, która odmieniła sztukę, modę i architekturę tego czasu, udowodniła, że jest prawdziwą kobietą interesów. Bardzo szybko perfumeria rozpromieniła całkowicie wszystkie spektra, gdzie gromadzili się eleganccy i piękni ludzie marzący o francuskim szyku i niecierpliwie wyczekiwali na najnowsze produkty Paryża. Od Londynu, Brukseli i Milanu po Buenos Aires, Sydney, Melbourne, Montreal i Nowy Jork prasa nadała Volnay najwyższe uznanie „Najbardziej luksusowe perfumy w Paryżu w najpiękniejszym flakonie świata”.

Perfumeria mieszcząca się na 244 rue de Rivoli 75001 w Paryżu


Nieświadomie Germaine Madeline Duval została założycielem dynastii zagorzałych perfumiarzy.
Dzisiaj Muriel i Madeleine Olivier są jej prawnukami i przywracają do życia perfumy Volnay. Ponownie zinterpretowali oryginalne ekstrakty, które były starannie przechowywane w Międzynarodowym Konserwatorium Perfum, Osmotheque w Wersalu. Dzięki „nosowi” Amelie Bourgeois, pozostają wierne oryginalnej woni przy unowocześnieniu jej i dzięki odmianie pięciu układów, które zaspokajają potrzeby współczesnej i wyrafinowanej kobiety i mężczyzny, którzy nadają głębię swojemu życiu i swoim wyborom i napełniają je nowoczesnością bez zdradzania ich oryginalnego charakteru.
Żarliwie pogrążony w tej wytwornej przygodzie, Olivier, profesjonalny perfumiarz, zna swoje powonieniowe układy jak własną kieszeń. Muriel wnosi wykwintność i elegancję kobiety mającej zamiłowanie do sztuki.

BAZA 4092
Obecnie gama składa się dzisiaj z pięciu zapachów Volnay: Objet Celeste, Etoile d’Or, Perlerette, Yapana, Brume d’Hiver.
Zapachy zachowały swoja główną woń oryginału, któremu René Duval nadał nazwę jako jedną liczbę: 
Baza 4092 (pudrowo-różany, waniliowo-goździkowy).  To cenny znak rozpoznania i charakteru i potwierdzenie niepowtarzalnej tożsamości.
Wszystkie – z wyjątkiem Objet Celeste - to oryginalne nazwy. Obdarzone są romantycznym urokiem okresu Art Deco. Wywołują one eleganckie metafory natury, nieba i ziemi, światła i mrocznej mgły, perły i jej cennej otoczki. Oferują one gamę zapachów, które mają podobać się zarówno mężczyznom, jak i kobietom, ponieważ zapewniona jest ich różnorodność. Perfumeria Volnay odradza się z piękną nowoczesnością zapachów powszechnie używanych w latach dwudziestych – pudrowe nutki wanilii bazujące na róży i goździku, z subtelnymi aromatami i rzadkimi połączeniami takimi jak: Cypriol (Papirus indyjski), Ambrette (Piżmo roślinne), Złoty Kamień, Zamsz i Zielona Wanilia.


Vintageowe flakony perfum Perlerette.

Rzeźbione szklane butelki, metalowe, jedwabne, luksusowe szkatułki, delikatne kolory – każdy szczegół został starannie zaprojektowany, żeby stworzyć Volnay atmosferę Francuskiego, paryskiego i wykwintnego parfumiarza, jaka była w latach dwudziestych.

Jako uważni perfumiarze, następcy Germanie Madeleine Duval są zobowiązani do zachowania nazw ich oryginalnych zapachów i powonieniowej tożsamości, gdy część zachowała swoje nutki i zmieniała aparaturę.
Volnay jest częścią świata luksusu i tradycji, nie nowoczesny i przemijający, pełen lekkiej nostalgii i elegancji. Bogate w wiele naturalnych materiałów, szlachetne, czasami rzadkie, perfumy Volnay są ozdobą, znakomicie zaprojektowaną, żeby wyłaniały się wciągu dnia, żeby uwznioślały wieczór i witały noc w wytrwałym i wiernym czuwaniu.
Perfumeria ożywa dzisiaj, zniszczona przez potomków pani Germaine Madeline Duval, żony założyciela jednej z najstarszych marek paryskich perfum.
Istnieją perfumy, które mają atmosferę legendy, które są zrodzone z magicznego błysku, ze spotkania i zamiłowania do piękna. Istnieją perfumy, które są niepodobne do innych, które nie podążają za trendami, ponieważ tworzą je lub górują nad nimi.

W 1920 marka Volnay opublikowała pierwszy katalog i zaoferowała specjalistyczną wiedzę i umiejętności innym. Volnay wydali perfumy „May the Wood” dla domu towarowego Galerie Lafayette i perfumy Escapade dla Les 3 Quartiers. Stworzyli perfumy dla Henri Bendel New York: I love you, Mess Fleury, Pois de Senteur, Brin de Muguet,itp.
W 1924, para spotkała francuską aktorkę Gabrielle Dorziat, która stała się ambasadorem tej marki. Stworzyli linię perfum i kosmetyków z jej imieniem. W Ameryce obraz reklamowy Volnay bazował na kobiecie fatalnej Oldze Petrovej, brytyjskiej wodewilowej aktorce o rosyjskim pseudonimie. 
Typowa linia reklamowa New-York: Olga Petrova mówi: Perfumy Volnay są absolutnie zachwycające! Yapana dla brunetek, Gri-Gri dla blondynek, Firefly dla rudych. Furora Paryża dostępna teraz w lepszych sklepach Ameryki. Próbki wysyłane za jednego dolara.” To był modny i łatwy sposób na wybieranie perfum po prostu przez kolor włosów – ten sam schemat kolorów używany był przez Coty i Jean Patou.
Po ogromnych problemach spowodowanych kryzysem ekonomicznym, René Duval doznał ataku serca w 1936 roku, mając prawie 50 lat. Tracąc swojego głównego perfumera i siłę twórczą, Maison Volnay stopniowo zaczęła tracić grunt. Ostatnimi perfumami Volnay wypuszczonymi na rynek w 1937 były Tres Francais. Po drugiej wojnie światowej Germanie Madeleine, ze swoim synem Jean’em, spróbowała wznowić biznes, ale nie udało się.

Piętnaście lat temu, Muriel Madeline, prawnuczka Germaine Madeline zobaczyła cudowną butelkę Ambre de Siam wystawioną przez Lalique na aukcji w Genewie – i od tamtej pory, razem z Olivierem Madeline, para nigdy nie zaprzestała swoich wysiłków, żeby wznowić biznes swoich przodków.
W 2013 ich biznes został zwieńczony ponownym rozpoczęciem nowej kolekcji. Z pomocą perfumerki Amelie Bourgeois dziedzice zdołali przemyśleć na nowo oryginalne perfumy zgodnie z zachowaną recepturą i esencją perfum przechowywaną w Osmotheque w Wersalu, żeby przywrócić je w nowej współczesnej formie.
 YAPANA (1922), BRUME D"HIVER (1922), ETOILE D"OR (1925) i PERLERETTE (1925) są oryginalnymi perfumami gamy Volnay. Zostały one uzupełnione współczesnym szyprem kwiatowym Objet Celecte, który Amelie Bourgeois stworzyła jako fantazję bazującą na recepturze Volnay Paris, próbując uchwycić ducha Volnay Paris w 21 wieku. Odtworzono pudrową bazę 4092 perfum (wanilia, róża, goździk) stworzoną przez Rene Duval w latach 1920-tych, która stała się punktem wyjścia i znakiem Volnay Paris.


BRUME D’HIVER  
Nuty głowy: włoska bergamotka, żywica Elemi, jagody jałowca.
Nuty serca: jaśmin, róża bułgarska, róża.
Nuty bazy: agarowiec (oud), kadzidło, fiołek, heliotrop, pudrowe piżmo, haitański wetiwer, hiszpańskie labdanum, drewno różane, goździk, cypriol, Baza 4092.

 YAPANA
Nuty głowy: włoska bergamotka, różowy pieprz, grejpfrut Bigarade
Nuty serca: baza 4092, ylang-ylang, róża, żywica Elemi, helional
Nuty bazy: benzoes syjamski, labdanum, paczula z Indonezji, ryż, irys, złoty kamień (roślina), zielona wanilia, czarna wanilia, ambra, akord piżma.

PERLERETTE
Nuty głowy: aldehydy, włoska bergamotka, różowy pieprz, grejpfrut Bigarade
Nuty serca: kwiat pomarańczy, jaśmin, róża, różowy pieprz, lilia
Nuty bazy:  baza 4092, irys, nasiona ambrette (piżmo ambrowe), wanilia, fiołek, piżmo, nuty pudrowe, róża.

ETOILE D’OR
Nuty głowy: włoska bergamotka, lawenda
Nuty serca: Egipski jaśmin, absolut Tureckiej róży
Nuty bazy: baza 4092, benzoes syjamski, fasolka tonka, mech dębowy, nuta skórzana, piżmo pudrowe.

OBJET CELESTE
Nuty głowy: włoska bergamotka, szałwia, grejpfrut
Nuty serca: świeży kwiat jaśminu, peonia
Nuty bazy: baza 4092, migdały, szlachetne nuty drzewne, paczula z Indonezji, benzoes syjamski, piżmo pudrowe.

Mimeomai (1922) twórca flakonu Rene Lalique.

Projektanci Anne Durand i Patrick Millet, jako dyrektorzy artystyczni Volnay, także wykonali kawał świetnej roboty. Dzięki nim butelkę łatwo rozpoznać dzięki kształtowi soczewki, z jeżynowym logodrukiem i współczesnym stylem Art Deco. Szypułki jeżyny logo Volnay symbolizują witalność i żywotność dzikiej natury i zostały zaczerpnięte przez Volnay Paris z flakonu Mimeomai (1922) – piękny obraz cierniowej rośliny powtarza czołową nazwę.


„Świetne perfumy rozpoznaje się przez estetyczny i powonieniowy szok, jako dzieło sztuki rozpoznawane od wieków” Olivier Madeleine.

Zdjęcia:
1: http://www.parfums-volnay.com/en/germaine-duval.html
2: http://www.parfums-volnay.com/en/heritage.html
4:http://www.parfumo.net
7: http://www.pinterest.com/jewlgurl/parfum-passion/
6,8: http://www.pinterest.com/jewlgurl/parfum-passion/Brak komentarzy:

Prześlij komentarz