sobota, 12 lipca 2014

SHIHAN (SENSEI) oraz SHE SHIHAN (SHE ♥ SENSEI) by Piotr Czarnecki

Słynne orientalne pachnidło „SENSEI” Piotra Czarneckiego znalazło się wśród dziesięciu finalistów międzynarodowego konkursu The Art & Olfaction Awards For Excellence in Perfumery  mające na celu wyróżnić innowacyjność, kreatywność i doskonałość w światowym perfumiarstwie niezależnym. 
Ceremonia przyznania nagród w dwóch kategoriach, Independent oraz Artisan i to właśnie w tej drugiej grupie znalazło się dzieło Piotra.

A jaki jest sam zapach?
Sensei przesiąknięty jest orientalnym, suchym i gorącym klimatem, w którym aż bucha od nadmiaru korzennych przypraw, żywic i kadzidła ułożonych wokół mocarnych palonych liści tytoniu. 
Ognisty, drapieżny i ostry, podkreślający męskość i pewność siebie, odbierający zmysły, ukazujący niezwykły styl kreatora oraz pozostawiający po sobie niezapomniane wrażenie.
Sensei to wyjątkowe perfumy w trzech różnych koncentracjach ( EDT, EDP oraz ekstrakt) które można dostosować do pory dnia i roku. Całość zamykana jest korkiem drewnianym w pudełku przypominającym pudełka kubańskich cygar.
Testując pachnidło od razu nasuwa się jeden wniosek: Piotr doskonale rozumie świat zapachów, i z pewnością czuję się w nim jak ryba w wodzie :)

Piramida zapachowa SENSEI:
Nuty głowy: Whiskey, Kawa, Tytoń
Nuty serca: Kadzidło, Mirra, Przyprawy 
Nuty bazy: Nasiona ambrette, Labdanum, Ambra, Piżmo.

Z kolei SHE ♥ SENSEI to wytworna kompozycja nawiązująca do świetnego poprzednika na którą składają się szlachetne składniki, ale jednak delikatnie różniąca się od SENSEI. Młodsza siostra jest jednak inną interpretacją, bardziej kobiecą, podkreślającą jej zmysłową orientalną stronę.
Jest to wieczorowe pachnidło, pełne sprzeczności. Wspaniale ułożone wokół ciężkich, pikantnych ingrediencji przesyconych zmysłową słodyczą wanilii i śliwki tu przypominającą słodkie aromaty czerwonego drewna palisandrowego. 
Z jednej strony potrafi być ujmująco słodkie, a z drugiej pokazuje swoje pazury, siłę, drapieżność wyważoną mocnymi akcentami gorzkiej kawy, dymnego tytoniu i mirry. 
Jedno psiknięcie na skórę ukazuje bogactwo tej kompozycji,a całość jest absolutnie unikalna i przepiękna. Bardzo dużym plusem pachnidła jest jego ogon, jaki za sobą ciągnie, więc w letnie dni należy aplikować go oszczędnie :)
Warto przetestować ten słodko-dymny duet na który składają się z dwa flakony woda perfumowana + ekstrakt perfum- ze wzmocnioną nutą kawy arabiki. 
Każde o pojemności 33ml. 
Mam wielką nadzieję że perfumy Piotra niedługo pojawią się w perfumeriach w regularnej sprzedaży w naszym kraju a wtedy każdy będzie mógł doświadczyć pięknych olfaktorycznych wrażeń. 

W nutach: Śliwka, Róża, Kawa, Wanilia, Mirra, Cynamon, Ambrette, Labdanum, Tytoń i Piżmo.Zdjęcia dzięki uprzejmości Jo Bond

1 komentarz: