czwartek, 25 stycznia 2018

NEWS: Lamyland, Rick Owens (2017)

Rick Owens należy bez wątpienia do tych projektantów, którego ubrań nie można zapomnieć. Kto zobaczy je choćby raz, zapamięta na zawsze. Ten pochodzący z małego miasteczka w Kalifornii, Amerykański projektant mody o androgenicznej urodzie z doświadczeniem w rzeźbiarskim modelowaniu jest dziś jednym z najbardziej wyrazistych głosów współczesnego świata mody. Unikający nudy i banalnych projektów, zawsze kroczący własną ścieżką. Najprościej mówiąc – kontrowersyjny. Taki jest kreator marki Rick Owens i takie tez są jego ubrania, które projektuje zarówno dla swojej marki, jak i dla instytucji, z którymi współpracuje.Nie ulega wątpliwości, że Rick Owens ponad wszystko kocha czerń. W jego kolekcjach łatwo doszukać się neogotyckich akcentów i inspiracji skierowanych zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, które lubią wyrazisty, męski styl, sportową wygodę i minimalistyczne kreacje podkreślają mocną osobowość.
Na sławę pracował kilka dobrych lat, początkowo robiąc projekty dla lokalnych firm z odzieżą sportową. W 1994 zaczął pracować na swoje nazwisko, tworząc własną markę i sprzedając projekty tylko na rynku amerykańskim. W 2001 roku, w skutek współpracy z włoskim Eo Bocci Associati zaczął produkować linie ubrań we Włoszech, kraju który jest potęgą high fashion. Brand Rick’a Owens’a zaczął być rozpoznawalny i dystrybuowany na całym świecie.


Rick Owens potrafi także projektować wyjątkowe sukienki, które układa na kobiecym ciele w zaskakujący sposób. Wykorzystując inspiracje ze wspomnianego neogotyku i rzeźby, potrafi wykreować sukienkę o niepowtarzalnym kroju, której materiał będzie marszczył się na ciele w niespotykany i innowacyjny sposób. W śród jego wiernych klientek należy min. wokalistka Courtney Love i Lenny Kravitz. Dzisiaj, projektant wspólnie z Michelle Lamy - partnerką w życiu i biznesie,pochodzącej z Francji muzie i restauratorce, właścicielce uznanej w Los Angeles restauracji Les Deux Cafés doskonale sie uzupełniają. W pracy i w życiu pozostawiają sobie dużo przestrzeni i oboje bardzo to cenią.
Piosenkarz Lenny Kravitz w kreacjach projektanta.


Niesamowite podejście do detali, jakość, materiały jak i cięcia przyciągają tysiące klientów. Rick Owens nie tylko urozmaicił wybiegi ale również pozwolił jego fanom na eksponację inności, na akceptację siebie.
Wykorzystując różnorodne inspiracje, projektant tworzy kolekcje, które nawiązują do klasycznych fasonów, ale ukazują ich całkiem nowe oblicze. Każdy projekt jednak pozostaje uniwersalny i możliwy do zaadaptowania w codziennej garderobie.
Rozgłos przynoszą mu nie tylko jego prace, szeroko komentuje się też jego specyficzne podejście do życia. Niczego nie udaje, pozostając wiernym sobie, co z jednej strony zjednuje mu oddaną rzeszę fanów, a drugiej prowokuje krytyków. Niedawno projektant pokazał światu swój premierowy limitowany zapach Lamyland zamknięty we flakonie o pojemności 50 ml z korkiem przestawiającym małpę a wykonanym we Włoszech z brązu i srebra. Pachnidło to zamknięte w drewnianym pudełku wyścielanym skórą wielbłąda jest inspirowane egzotycznymi podróżami plemienia o tej samej nazwie.

Nuty głowy: Kalabryjska bergamotka, Czarny nepalski kardamon, Hiszpański szafran,
Nuty serca: Styraks, Złote kadzidło, Mirra, Drewno Palo Santo,
Nuty podstawowe: Ambra, Mech dębowy, Wetiwer z Jawy, Wanilia.


http://lamode.info/wirtuoz-mody-rick-owens.html
https://www.vitkac.com/pl/projektant/rick-owens


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz