poniedziałek, 15 stycznia 2018

NEWS: Bluebijou, Kiviskin oraz Venom of Angel, Piotr Czarnecki (2018)

Piotr Czarnecki to wszechstronnie utalentowana osobowość który w Radomiu prowadzi szkołę jako profesjonalny instruktor tańca. Oprócz tańca od dłuższego czasu interesował się także sztuką perfumiarstwa i tworzył dla siebie własne perfumy. Jakiś czas temu usłyszał o perfumeryjnym konkursie w Stanach Zjednoczonych i wyraził chęć udziału w nim. Jest to konkurs w którym biorą udział niezrzeszeni perfumiarze. Nie biorą w nim udziału firmy, które produkują masowo, to konkurs dla tych, którzy jednocześnie są wytwórcami i sprzedawcami perfum. I oto nadszedł ten dzień w którym doceniono naszego rodaka na rynku miedzynarodowym.
Orientalno-drzewne pachnidło Piotra Czarneckiego SHIHAN (Dawniej SENSEI) z 2013 roku, zamknięte we flakonie składającym się z trzech podstawoych koncentracji: EDT, EDP i EXT znalazło się wśród dziesięciu finalistów międzynarodowego konkursu The Art & Olfaction Awards For Excellence in Perfumery mające na celu wyróżnić innowacyjność, kreatywność i doskonałość w światowym perfumiarstwie niezależnym. Ceremonia przyznania nagród w dwóch kategoriach, Independent oraz Artisan i to właśnie w tej drugiej grupie znalazło się dzieło Piotra. 
Ze względu na prawa autorskie w 2015 roku zmieniono nazwę perfum na SHIHAN jak również design flakonu. Pachnidło to podobnie jak wykreowaną w 2014 roku damską wersję SHE SENSEI można nabyć obecnie w koncentracji wody perfumowanej.
Finalista prestiżowego plebiscytu perfumeryjnego The Art and Olfaction Awards For Excellence in Perfumery nie spoczął na laurach. Po kilku latach wykreował trzy nowe zapachy: Bluebijou, Kiviskin
oraz Venom of Angel które będą miały swoją premierę na przełomie Stycznia i Luego 2018 roku.
Jakże bogate orientalne kompozycje będą prezentowane w tych samych flakonach co pierwotne Shihan i SHE Shihan z różnicą w barwnej etykiecie, koloru perfum i drewnianego barwionego korka flakonu. Już teraz można nabyć set pięciu próbek po skontaktowaniu się z perfumiarzem na Facebooku. W skład zestawu wchodzą trzy nowości łącznie z pierwszymi dwoma pachnidłami. Sample mają formę innowacyjnych epruwetek z pipetą, zamkniętych w eleganckim etui. Do wyboru mamy dwa rozmiary: 5x1ml oraz 5x2ml. 


Bluebijou by Piotr Czarnecki (2018)
Bluebjiou to wieczorowy zapach kierujący się w kobiecą stronę. W noszeniu jest elegancki, słodki, duszno-pudrowo-aksamitny, fiołkowy z wyraźnym zaznaczeniem początkowego chłodu, przypominającego morsko-kamforowo-lukrecjowe otwarcie, po dłuższym noszeniu ukazujący na skórze akordy lekko drzewno-ziołowe z nieprawdopodobnym zapachem palonego ziarna kawy. Naprawdę piękna rzecz!
Nuty: Czarna jagoda, Czarny fiołek, Czarna kawa, Czarny koniak, Gorzka czekolada, Czarne trufle, Drewno agarowe (Oud), Drewno kaszmirowe, Ambra, Piżmo.Venom of Angel by Piotr Czarnecki (2018)
Początkowa subtelna orientalna i sucha kokosowa słodycz uwodzi mnie swoim wdziękiem! miękka, aksamitna, woń wdzięcznie osiada na skórze i ukazuje swoje prawdziwe piękno, kierując się w pikantną roślinno-żywiczną stronę złożoną z cedru oraz soku z gniecionych liści zielonego bluszczu. Połączenie aromatów sprawia że perfumy te posiadają swoistą aurę tajemniczości i zmysłowości! Naprawdę warto poznać tę kompozycję! Dawno nic mnie tak pozytywnie nie zaskoczyło. Venom of Angel to zupełnie nowe spojrzenie na orientalne kompozycje. Połączenie akcentów gourmandowych z żywą mieszanką zielono-trawiasto-drzewną czyni tę kompozycję zjawiskowo piękną. Jak na razie to mój faworyt zapachowy.
Nuty: Kokos, Kadzidło, Czarny pieprz, Aloes, Trzcina cukrowa, Bluszcz, Drewno cedrowe i Biała czekolada. 


Kiviskin by Piotr Czarnecki (2018)
Mocarna olfaktoryczna rzecz w jakimś stopniu najbardziej zbliżona klimatem do finalisty SHIHANA! Pachnąca wnętrzem nagrzanej od słońca wiekowej stodoły wypełnionej związanymi pęczkami suszonych liści tytoniu, ziół paczulo-podobnych i koszy zbieranych orzechów. Niezwykle świdrujący w nosie ostry aromat długich liści ułożonych na aksamicie skórzanym unosi się w powietrzu wypełniając całe wnętrze, miesza z przyprawami oraz cedrowymi drzewnymi wiórami, a gdzieś w oddali nieśmiało pojawia się zapach starego mokrego drzewa. Piękne to!
Nuty: Szafran, Gałka muszkatołowa, Papryczka pimento, Fołek, Tytoń, Orzech laskowy, Benzoes, Drewno cedrowe i Skóra.


Zdjęcia udostępnione dzięki uprzejmości Piotra Czarneckiego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz