środa, 27 września 2017

NEWS: Tout ce que J'aime, Fragonard (2017)

Legendarna marka Fragonard prezentuje nową, czerpiącą inspirację z dzieł literackich kolekcję Tout ce que J'aime na która składać się będzie kilka wód perfumowanych o interesujących nazwach: Mon Oranger, Ma Rose, Ma Bergamote, Mon Immortelle, Mon Lys oraz Mon Poivre.  W linii uzupełniającej dostaniemy także: produkty do kąpieli oraz pielęgnacji skóry (perfumowane mydła, pachnący krem do rąk), a także dyfuzory czyli zapachy do wnętrza domu i pachnące świece.
Fragonard jest jedną z kilku perfumerii powstałej na Lazurowym Wybrzeżu (obok Galimard i Molinard) mających swoje siedziby w malowniczym Grasse słynącego z produkcji pięknych zapachów jak również tu toczy się akcja głośnej książki Pachnidła  Patricka Suskinda.
Eugène Fuchs, przedsiębiorca oczarowany magią perfum, postanowił założyć swoją własną perfumerię w oparciu o nową koncepcję sprzedaży perfum bezpośrednio turystom, którzy przyjeżdżali odkrywać uroki Riwiery Francuskiej. "Parfumerie Fragonard" otwarto w 1926 roku. Eugène Fuchs postanowił nadać jej imię słynnego malarza urodzonego w Grasse, Jean-Honoré Fragonarda (1732-1806), jako hołd złożony miastu Grasse i wyrafinowaniu 18-wiecznej sztuki. Nazwa miała jednocześnie sygnalizować, że produkcja perfum miała być prowadzona zgodnie z tradycjami. Podejście to było stale utrzymywane przez kolejne trzy pokolenia, które prowadziły i nadal prowadzą wytwórnię perfum. Kolejne zakłady produkcyjne i punkty sprzedaży otwarto w Grasse, Eze oraz w Paryżu.
Za czasów Jean-Francois Costy perfumeria Fragonard uległa znaczącej rozbudowie i modernizacji. Jako zagorzały kolekcjoner, w latach 70-tych zgromadził pokaźną kolekcję przedmiotów związanych z przemysłem perfumeryjnym, które wzbogaciły wytwórnię i nadały miastu Grasse nowego wymiaru kulturowego.
Córki Jean-François Costy - Agnès i Françoise - zarządzają wytwórnią perfum i podobnie jak poprzednie pokolenia właścicieli, chcą budować firmę i dostosowywać ją do obecnych potrzeb rynku. Można tu zwiedzić muzeum perfum, historyczny zakład produkcyjny w którym mieściła się jedna z pierwszych założonych w 1782 roku w Grasse fabryk perfum, oraz kupić produkowane nieprzerwanie od 1926 roku perfumy i kosmetyki w sklepie firmowym.  Warto także wspomnieć iż marka ma swój butik w Polsce który został otwarty w 2010 roku w Warszawie. Link: Fragonard

Adres:
Perfumy Fragonard Polska
ul. Trakt Brzeski 62
05-077 Warszawa Wesoła 


Mon Oranger 
Perfumiarką jest Daniela Andrier a w nutach bukiet letnich kwiatów: absolut kwitnącego kwiecia pomarańczy, Gorzka pomarańcza, Absolut liści fiolka, Absolut łubinu, Absolut Mimozy, Absolut słodkiej akacji oraz w bazie Piżmo i Drewno sandałowe.

Ma Rose 
Perfumiarz: Vanina Muracciole (Jeroboam, Le Galion, Jovoy)
Nuty głowy: Mięta pieprzowa,  Geranium, Cytryna,
Serce: Liście gruszy, Absolut róży Centifolia z Grasse, Magnolia,
Baza: Ambra, Białe Piżmo, Cedr.

Ma Bergamote
Aromatyczna kompozycja wykreowana przez perfumiarkę Natalie Gracia-Cetto (Burberry, Carolina Cherrera, Lancome, Van Cleef & Arpels, Ex Nihilo, Parfums de Marly, Kenzo)
W nutach min: Bergamota, Jaśmin, Petitgrain oraz Ambra.

Mon Immortelle
Zapachowa kreacja Carine Boin - twórczyni kilku dzieł dla Les Liquides Imaginaires.
Nuty: Bergamotka, Imbir, Kardamon, Nasiona marchwi, Absolut nieśmiertelnika, Jaśmin, Róża, Lukrecja, Piżmo, Cedr.

Mon Lys 
Zapachowa kompozycja Celine Ellena, córki legendarnego nosa Jeana-Claude Ellena.
Nuty głowy: Klementynka, różowy pieprz, szafran,
Serce: Lilia, Neroli, Ylang-ylang,
Baza: Piżmo, Czerwony cedr.

Mon Poivre
Nos: Celine Ellena
Nuty głowy: Różowy pieprz, Cytron,
Nuty serca:  Arcydziegiel, Czarny pieprz, Fiołek,
Podstawa: Piżmo, Liść Paczuli, Drewno cedrowe.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz