niedziela, 17 września 2017

NEWS: Gas Antisociale Peccato Originale (2017)

Włoska marka Peccato Originale jaką miałem okazję poznać jakiś czas temu a która jest jedną z moich ulubionych, przedstawiła na niedawnych Wrześniowych targach Pitti Fragranze swoje najnowsze pachnidło z kolekcji Original Sin: Gas Antisociale.
Pierwsze pachnidła w kolekcji tej szczególnej marki składały się z limitowanych (w tym kilku już nie produkowanych zapachów) które kilka lat temu przedstawione zostały na europejskich targach. Peccato Originale czyli Grzech pierworodny podkreślone laska Kaduceusza to wyjątkowe i niepowtarzalne perfumy dopracowane w każdym calu które zawsze wzbudzają ogromne zainteresowanie. Twórczynią tej marki jest Monti Silvia – chemiczka i farmaceutka od lat, artystyczna dusza, która w swoje zapachy wkłada całe swoje serce. Każde opakowanie jak i zapachy oparte są na odnalezionych w piwnicach zapiskach i recepturach, zamkniętych w starych pożółkłych pudłach z lat 1930-tych ze specyfikami pochodzenia roślinnego używanymi do tworzenia leczniczych preparatów. Czerwona część wewnątrz czarnego opakowania zapachu reprezentuje czerwień oznaczającą popędy ludzkie, a czerń zmysł grzechu, który uniemożliwia ich dowolną ekspresję.

Gas Antisociale
To zapach stworzony, by sprzeciwić się negatywnemu wpływowi, jaki okrutni narcyzi mają na nas. Narcyzm jest zaburzeniem osobowości, które obejmuje antyspołeczne zachowanie, paranoję i tendencję do życia w samochwalczej bańce. Ten wyciąg jest zdecydowanym, silnym, porywającym wyciągiem stworzonym po to, by chronić tych, którzy go stosują.
Nuty górne nowego zapachu to: szafran, mandarynka, pomarańcza i jaśmin. W nutach serca odnajdziemy drewno agarowe, skórę oraz różę, natomiast podstawa składa się z paczuli, orientalnej wanilii z benzoesem.

Kolekcja perfum Peccato Originale


Silvia Monti o sobie i swojej historii: 
Jestem aptekarką od około 20 lat i pracuję w  uświęconej tradycją aptece, która została otwarta w 1927. Jej celem jest opowiadać za pomocą perfum o moim życiu jako aptekarki oraz o życiu wszystkich ludzi, których spotykam każdego dnia. Ja nie tylko rozdaję; Zbieram także emocje, strach, życzenia, wyznania, radości, bóle. To dlatego moje perfumy mówią swoim zapachem mieszając galenowe [ termin farmaceutyczny odnoszący się do lekarstw przygotowanych według przepisu starożytnego Rzymianina Galena albo zawierających jeden lub więcej składników organicznych w przeciwieństwie do czystych substancji chemicznych] preparaty i rzadkie zapachy. Próbowałam przekazać zawartość starożytnych lekarstw w perfumowanych magicznych przepisach…”

Peccato Originale zrodziły się w piwnicy rodzinnej apteki.
To tam znalazłam wiekowe przepisy, które opowiedziały mi historie; odkurzyłam pudełka, które zawierały preparaty pochodzenia roślinnego. Stałam oczarowana przed dziełami i etykietami z archaicznym zapachem niemożliwym do opisania.
Zrozumiałam, że apteka jest dogodnym miejscem do obserwacji ludzi od wewnątrz, co pozwala poznać ich popędy i słabości, niepewności i niepokoje. To jest miejsce obecne w całym życiu wszystkich mężczyzn, kobiet, ojców, matek i dzieci. Wszystkie psychofizyczne zaburzenia poruszane w aptece są wynikiem niedoskonałości, która jest ludzkim Peccato Originale.

Stawianie oporu i pokusa, dobro i zło, tajemnica i dwuznaczność, mężczyźni pod wpływem słońca i kobiety z ich księżycowymi przywilejami, życie i śmierć.
Do fascynującego kaduceusza kuszone są dziedziny i razem połączone, wszystko wydaje się znajdywać równowagę wokół uskrzydlonej różdżki.

 Istnieje wiele grzechów. Niektóre małe, inne duże. Niektóre błahe, inne oryginalne, ponieważ są wytworem geniuszu.
Te ostatnie pochodzą z głębi wnętrza istot ludzkich, ich miłości do grzechu.
Zapachy, które stymulują zmysły, które otwierają się na nowe doświadczenia czuciowe. Powonieniowe harmonie, które tłumaczą przepisy Galena datowane na lata 1920-te, gdzie dusza zapachów skłania do lekkości jak chłodna bryza zachęcająca nowe podróże do odkrywania istnienia i ludzkiej natury.

Zapachy – wszystkie wyłącznie dla obu płci – podążają za granicę pomiędzy „światem powonieniowym” i „światem perfum”, tj. drogą sensoryczną, po której następują, w większości, perfumowane preparaty pochodzenia roślinnego. Także zewnętrzne opakowanie oparte jest na starych pudełkach używanych do przechowywania lekarstw przygotowanych w laboratorium aptecznym, a butelka jest ponownym opracowaniem tradycyjnego flakonu z zawiesiną.

Jak medykament, perfumy PECCATO ORIGINALE wykraczają poza swoją funkcję, stając się emocjonalnym wsparciem, towarzyszem podróży, który pozostaje blisko przez całe życie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz