niedziela, 9 kwietnia 2017

NEWS: EpidOr by LUBIN (2017)

Legendarna marka Lubin wskrzesza swoje dawne perfumy EpidOr pierwotnie wykreowane w 1921 roku inspirowane bardzo ważnym dla rolników we francuskiej wsi okresem radosnym, sielskim, letnim, pełnym zbiorów pszenicy. Woda perfumowana wykreowana została przez utalentowanego perfumiarza Thomasa Fontaine, kreatora kilku zapachów marki oraz jej przedostatniej nowości: Kismet z 2016 roku. Nowy zapach będzie dostępny w standardowych pojemnościach: 50ml oraz 100ml. Niebawem więcej szczegółów.

Nuty głowy: Fiołek, śliwka,
Nuty środkowe: Jaśmin, kwiat pomarańczy,
Podstawa: Drewno Cedrowe, drewno sandałowe, fasolka tonka, wanilia.

Dom Perfumeryjny Lubin, założony w 1798 roku jest jedną z najstarszych luksusowych marek francuskich. Jej fundatorem był Pierre Francois Lubin, który korzystając z przemian społecznych po Wielkiej Rewolucji Francuskiej rozpoczął tworzenie nowoczesnych kosmetyków dla nowej paryskiej awangardy – dla Incroyables (Niewiarygodnych) i Merveilleuses (Zachwycających). Olśniewający Lubin zdobył uznanie na francuskim dworze – jego zapachy nosiły wybranka serca Napoleona Bonaparte Józefina i jego siostra Pauline Bonaparte, znana z dobrego smaku (ale też z powodu bogatego życia erotycznego). Po restauracji Burbonów Lubinowi powierzone zostało zadanie skomponowania perfum dla królowej Marii. W kolejnych latach perfumy Lubin nosiły już na sobie niemal wszystkie koronowane głowy w Europie – od angielskich królów po carów imperium rosyjskiego. Wkrótce Lubin jako pierwszy kreator perfum skolonizował Nowy Świat. Dzięki Lubin Parfums na całym świecie – od nowojorskiej Wall Street po salony Orienu – unosił się zapach najwyższej klasy paryskiego perfumiarstwa. Ta rodzinna firma z tradycjami odnosiła sukcesy w międzynarodowej branży perfumeryjnej do lat 50-tych ubiegłego wieku. Następnie została sprzedana i od lat 70-tych do końca lat 90-tych XX wieku wielokrotnie zmieniała właścicieli, a zaledwie dekadę temu stała na skraju bankructwa.
Jednak dzięki wsparciu byłych właścicieli firmy Lubin, przedsiębiorstwo zostało ocalone przez Gillesa Thevenina doświadczonego i utalentowanego twórcę perfum. Po raz kolejny jako niezależna, prywatna firma z siedzibą w Paryżu, Lubin powraca na półki prestiżowych domów handlowych i ekskluzywnych sklepów w ponad 20 krajach, głównie Europy Zachodniej. Obecnie Lubin jest małą firmą produkującą perfumy luksusowe. W dużej mierze nasze produkty są wykonane ręcznie. Perfumy Lubin produkowane są w ograniczonych ilościach w małej miejscowości niedaleko Angers w Dolinie Loary. 


http://www.moncredo.pl/marki/marki-niszowe/lubin.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz