wtorek, 18 kwietnia 2017

NEWS: Acqua Di Iris, Ermenegildo Zegna (2017)

Acqua Di Iris nowy męski zapach marki Ermenegildo Zegna z kolekcji Essenze dostępny będzie w standardowej pojemności jako 100ml woda toaletowa i orientacyjnej cenie 82 funtów. Jest to świeża i orzeźwiająca jakże prosta interpretacja klasycznego zapachu, Acqua Di Bergamotto z 2015 roku inspirowana beztroskim życiem nad włoskimi morskimi wybrzeżami, łącząca w sobie cytrusową świeżość bergamoty przełamanej lekką pudrową nutą fiołka, przypraw oraz jasnych leśnych akordów z wybijającym się korzeniem  szlachetnego irysa, zmiękczonym krystalicznym piżmem oraz labdanum.

Nuty głowy: bergamotka,
Nuty serca: irys, liście fiołka, przyprawy,
Nuty bazy: nuty drzewne, absolut labdanum, piżmo.

Ermenegildo Zegna to włoska marka ciesząca się świetną reputacją i uznaniem od wielu lat. Klasyczna elegancja i oryginalność włoskiego domu mody  wiąże się z faktem, że Zegna wytwarza samodzielnie materiały, które są wyjątkowe i cechują się bardzo dobrą jakością. Kreacje i kompozycje zapachowe marki są zawsze utrzymane w eleganckim, luksusowym, klasycznym stylu odzwierciedlającym dobry gust osoby, która ich używa. Firma prowadzona jest przez rodzinę Zegna już od czterech pokoleń. Wszystko zaczęło się w 1910 roku, kiedy dwudziestoletni Ermenegildo Zegna przejął od ojca mały zakład tekstylny w niewielkiej wiosce Trivero we Włoszech. Na początku były tam tylko trzy krosna, ale determinacja młodego Zegny w podboju rynku była bardzo silna. W celu poprawienia jakości produkcji Ermenegildo wyjechał do Anglii, w celu poznania nowych technik produkcji oraz zakupu nowych maszyn. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Już w 1938 roku Ermenegildo Zegna eksportował materiały sygnowane swoim nazwiskiem do ponad czterdziestu krajów.
Ermenegildo Zegna był bardzo przywiązany do swojego rodzinnego miejsca i ludzi. Dbałość o własne otoczenie zarówno materialne jak i ludzkie były przekazywane z pokolenia na pokolenie w rodzinie Zegna i to też stało się ich kluczem do sukcesu. To dla swoich najbliższych: rodziny i sąsiadów, mieszkających w Trivero, wybudował szpital, szkołę a także obiekty. Do czasu śmierci Ermenegildo (1966) firma, którą prowadził wraz z synami Aldo i Angelo, produkowała tylko doskonałej jakości materiały, z których szyto garnitury męskie. W 1977 roku powstała własna fabryka garniturów. Jej późniejszym uzupełnieniem stały się perfumy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz