czwartek, 9 marca 2017

NEWS: PI Air Eau de Toilette by Givenchy (2017)

Marka Givenchy przedstawia swoje nowe pachnące dzieło PI AIR wykreowane ponownie przez płodnego perfumiarza Alberto Morillasa który stworzył w 1988 roku pierwsze PI będące hołdem dla mężczyzny, jego odwagi i poświęcenia. Intensywny, orientalny zapach, symbolizował męskiego ducha podboju był połączeniem niekonwencjonalnych akordów: słodko-pudrowej wanilii, tonki przełamane ziołowymi i aromatycznymi nutami. Z biegiem lat powstało mnóstwo wariacji a sam protoplasta na przestrzeni lat zyskał miano kultowego którego z powodzeniem noszą również kobiety. Nowa aromatyczna wersja Pi Air wypełniona prowansalskimi ziołami i świeżym, chłodnym powietrzem zadebiutuje już niebawem na rynku jako woda toaletowa o standardowej 100ml pojemności.

Opis:
"Aromat podróży głęboko pośród chmur. Zanurz się w bezkresną świeżość: powiew chłodu obejmujący magnetyczny męski pierwiastek. Ponad chmurami. Powietrzne perfumy zamknięte w eleganckim mrożonym flakonie." 

Givenchy jako marka pojawiła się na rynku w 1952 roku we Francji założona przez francuskiego projektanta Huberta de Givenchy, który od najmłodszych lat, marzył o zbudowaniu wspaniałego domu mody. Jako młody absolwent odbył staże i praktyki w najlepszych domach mody – Dior, Piguet. Pracował dla  J. Fatha, L. Lelonga oraz E. Schiaparelli. Jego marzenie się spełniło. 2 lutego 1952 założył własny dom mody. Projektował dla Audrey Hepburn, dla rodzin Guiness oraz Kennedy. Od lat 60-tych stał się jednym z liderów w świecie mody i perfum. Perfumy francuskiej marki Givenchy,  cieszą oczy luksusowym designem flakonu oraz nietradycyjnymi, niezwykle wyjątkowymi zapachami, stały się znane na całym świecie już w połowie poprzedniego stulecia.

PI Air Eau de Toilette by Givenchy.
Nuty głowy: mrożone neroli, imbir,
Nuty serca: Paradisone® (molekuła opatentowana w 1996 roku przez Firmenich a zapachowo przypomina wiosenny  bukiet kwiatowy), rozmaryn, lawenda Prowansalska,
Nuty bazy: benzoes, drewno cedrowe,  piżmo.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz