środa, 8 marca 2017

NEWS: Les WHITE Part: 2 by JUL et MAD (2017)

Jul et Mad jedna z najbardziej luksusowych marek przedstawi w tym roku swój nowy olfaktoryczny rozdział swojej twórczości na zbliżających się zbliżających się  włoskich targach perfumeryjnych Esxence - The Scent of Excellence.
Po debiutanckim sukcesie pierwszych trzech perfum z 2012 roku (Amour de Palazzo, Stilletos on Lex, Terrasse a St-Germain) i Aqua Sextius z 2014 roku wykreowanych przez utalentowaną młodą perfumiarkę Cecile Zarokian, oraz z 2015 roku pierwszej serii „Les WHITE” na którą składały się trzy pachnidła Garuda, Nin-Shar, Néa o wysokiej koncentracji w formie ekstraktów tak jak ich wcześniejsze  zapachy. W 2016 roku poznaliśmy przedostanie olfaktoryczne dzieło: Secrets du Paradis Rouge zainspirowany tętniącym życiem egzotycznym miastem Marakesz. Drugia Seria Les White obejmuje trylogię interesujących pachnideł jako ekstraktów perfum.
Marka JUL et MAD ceniona jest przeze mnie ze względu na bezkompromisową rewelacyjną jakość swoich dzieł, jak i piękną miłosną historię opowiedzianą zapachami. Jest ona świadectwem głębokiej więzi między jego dwoma założycielami- Juliena Blancharda i Madaliny Stoica-Blanchard.

Nazwa kolekcji pochodzi tak naprawdę od nazwiska Juliana i Madaliny Blanchard gdzie francuskie określenie blanche oznacza biały. Część druga kolekcji ukazuje inną podróż. Inspirowana jest arcydziełem sztuki malarskiej, rzeźbiarskiej oraz gobeliną. Wszystkie zapachy będą dostępne od kwietnia 2017 roku w dwóch edycjach: luksusowej i kolekcjonerskiej z wbudowanym złoconym 7ml travel Sprayem.
Kolekcjonerska wersja zaprezentowana zostanie w pozłacanych, sygnowanych kryształami Svarowskiego flakonach zamkniętych w drewnianych pokrytych pięciowarstwowym białym lakierem lakierowanych na biało drewnianych szkatułkach, zwieńczonych złotą nasadką z modelem znaku marki. Wnętrze wyściełane jest luksusową białą satyną, by elegancko zaprezentować piękny flakon. Ukryta przegródka wyściełana tą samą elegancką satyną i udekorowana złotą metalową plakietką z wygrawerowanym logo JUL ET MAD Paris gości dyskretnie elegancki 7ml zapach „Nomad Spray” Ten dodatek do sygnatury, już wypełniony i przeznaczony do wielokrotnego napełniania, jest całkowicie pozłacany i ozdobiony kryształami osadzonymi we wzorze logo JUL ET MAD.

Fugit Amor zainspirowany został białą rzeźbą Auguste Rodina człowieka uważanego przez wielu za jednego z największych i najbardziej szanowanych artystów w historii. Mon Seul Desir skomponowane zostały przez perfumiarkę Stéphanie Bakouche z Grasse która swój perfumiarski talent studiowała pod kierunkiem wielkiego Bertranda Duchaufoura a inspirowane zostały jedną z sześciu późnogotyckich gobelin nazwanych Damą z jednorożcem utkanych we Flandrii z wełny i jedwabiu wykonane w Paryżu u schyłku XV Stulecia. Cykl, którego tematem są ludzkie zmysły, jest jednym z najcenniejszych przykładów średniowiecznego tkactwa artystycznego w Europie.
Trzeci natomiast zapach Bella Donna zainspirowany został jednym z kobiecych portretów legendarnego malarza Leonardo da Vinci "La Belle Ferronnière".  Zamieszał go ceniony ostatnimi czasy perfumiarz Luca Maffei który ma już w swoim dorobku imponujące dzieła dla różnych marek. 

Bella Donna
Nuty głowy: Bergamotka, Akord świeżego imbiru, Akord owocu morwy,
Nuty serca: Kwiat magnolii, Absolut Jaśminu, Absolut Róży Centifolia, Masło irysowe,  Ylang Ylang,
Nuty bazy: Drewno sandałowe, Szafran, Benzoes, Opoponax, Labdanum, Piżmo.

Fugit Amor
Nuty głowy: Różowy pieprz, Żywica Elemi, Imbir, Kardamon, Cynamon,
Nuty serca: Goździk,
Nuty bazy: Wetiwer, Drewno cedrowe, Ambra, Piżmo.

MON SEUL DÉSIR
Nuty głowy: Gałka muszkatołowa, Mandarynka, Różowy pieprz,
Nuty serca: Osmantus, Kolendra, Oud,
Nuty podstawy: Benzoes, Piżmo, Drewno gwajakowe, Ambra, Akordy skórzane.2 komentarze:

  1. Morwa w Bella Donna mnie zaciekawiła. Miałam przed domem morwę czarną i białą. Owoce były soczyste i bardzo słodkie gdy dojrzały. Masełko irysowe też brzmi nieźle :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Miałem okazję kosztować tego owocu, jednak nie należy do moich ulubionych. Masło irysowe to taki specyficzny składnik którego pozyskiwanie jest długotrwałe u niezwykle kosztowne. Z kilkunastu ton kłącza uzyskuje się kilkanaście kilogramów tak zwanego masła irysowego z którego uzyskujemy ok litra lub więcej stężonego absolutu dodawanego do perfum.

    OdpowiedzUsuń