wtorek, 7 lutego 2017

NEWS: Roaring Radcliff & Clandestine Clara by Penhaligon's (2017)

Marka Penhaligon's jest luksusową brytyjską firmą o ponad stuletniej tradycji, założoną w 1870 roku przez Williama Penhaligona, który z powodzeniem pod koniec lat sześćdziesiątych XIX wieku otworzył w Londynie zakład fryzjerski. Dwa lata później firma wprowadziła na rynek pierwsze perfumy o nazwie Hammam Bouquet z 1872 roku, zainspirowane tureckimi łaźniami mieszczącymi się obok pierwszego butiku marki  na Jermyn Street.  Najlepiej sprzedającym się zapachem marki Penhaligon's stały się jednak perfumy Blenheim Bouquet, stworzone w 1902 roku na życzenie księcia Marlborough w Blenheim Palace.
Każde z pachnideł inspirowane jest wyjątkowymi chwilami, niecodziennymi miejscami i magicznymi momentami, oferowane w charakterystycznych flakonach wywodzących się z oryginalnego projektu Williama Penhaligona. Charakteryzują się przede wszystkim przezroczystym szkłem i dekoracyjną wstążką. Wytwarzane są w Anglii z najlepszych składników, których cena często przekracza cenę czystego złota. Są one obecnie oferowane w butikach marki  i wybranych perfumeriach na całym świecie. Założyciel marki - William Penhaligon - zakładał, że perfumy są ekstraktem emocji i potrafią przywoływać wspomnienia. W procesie tworzenia zapachów trzeba je zrozumieć, a to prawdziwa sztuka. Sztuka, którą w Penhaligon's rozwinięto do perfekcji. To dlatego kompozycje tej marki zdobywają uznanie koneserów od dziesięcioleci. Dziś również odnajdują się na rynku perfumeryjnej niszy. Oprócz dobrych jakościowo zapachowych kompozycji marka oferuje również bogaty wybór środków do pielęgnacji ciała, męskich kosmetyków i akcesoriów do golenia jak i różnych  dodatków do zapachów.  

Penhaligon's przedstawił w Lutym część drugą swojej kolekcji portretów zamkniętych w ozdobnym pudełku ze złotymi wizerunkami głów zwierząt na którą składać się będą dwa pachnidła: Clandestine Clara zamieszany przez Sophie Labbé i Roaring Radcliff wykreowany prze perfumiarkę Daphné Bugey. Marka współpracowała z artystką Kristjaną Williams, by stworzyć robione na zamówienie opakowanie Portraits, a wszystko zaczęło się we wrześniu 2016 roku, kiedy firma zaprezentowała swoją nową olfaktoryczną serię "Portraits", fantazję zapachu ujmującą zwyczaje i tradycje brytyjskiej arystokracji z humorem i zuchwalstwem. Składały się one  z czterech przedstawicieli – lorda, damy, księcia i księżnej – każde z własnym sygnowanym zapachem, pierwszy uwalnia odrobinę tego, czego oczekuje się od tych dwóch nowych, które się pojawią.


Wszystkie zapachowe kreacje tej serii przedstawiają egzotyczne zwierzęta a każda z nich odzwierciedla odrębny charakter, tak samo jak zamknięty w niej zapach. Wyobrażony w postaci jelenia Lord George to mądry senior rodu. Jego zapach jest bardzo silny i gorący, pełen nut drewna i ambry, z akcentami aromatu koniaku, mydła i fasolki  tonka. Bogaty, żywy, słodki, męski i elegancki zapach jest zaproszeniem do uwodzenia i odkrywania tajemnic. Kolejną ważną osobowością jest Lady Blanche urzeczywistniająca kobiecy urok i czar. Jest tak wyrafinowana jak jej perfumy. Czuć tu ekscytujące elementy sproszkowanych irysów, narcyzów i hiacyntów.
Przedostatnią postacią jest Duke. Ambiwalentny, dekadencki, niejednoznaczny i niepokojący. To zapach dla młodego człowieka. Mieszają się tu aromaty mięty pieprzowej, ginu i drewna. Duke to oszałamiający kontrast nowoczesności i tradycji. Ostatnia jest Księżna Rose, delikatna i nieśmiała. Podstawę jej zapachu stanowi słodka i świeża róża z dodatkiem mandarynki, drewna i piżma.
Przez przeplatanie się fragmentów wiktoriańskich grawerunków ze współczesną ilustracją i kolorem, Kristjana Williams tworzy magiczne krajobrazy wypełnione niemożliwymi, egzotycznymi tworami; nagradzana praca ilustracyjna Kristjany, urodzonej w Islandii, absolwentki Central Saint Martins w Londynie, zyskała rozpowszechnione uznanie krytyki w dziedzinie mody, wyposażenia domu i druku artystycznego.
Teraz, kilka miesięcy później, Penhaligon’s otwiera drugi rozdział w historii, prezentując dwie nowe postacie, Clandestine Clara i Roaring Radcliff. Ci ekstrawertyczni arystokraci są dzicy i wolni, coś, co wydaje się niemalże zasadne w ich świecie.

Wolność, przyjemność i nonszalancja

Pierwsza postać, Clandestine Clara, jest kochanką Lorda George’a. Lubi wszystkie przyjemności życia, zwłaszcza te, których “dama” nie powinna okazywać, że  lubi, takie jak prowadzenie sportowego samochodu, palenie i plotkowanie ze znajomymi. Pachnidło wykreowane przez perfumiarkę Sophie Labbe w którym znajdziemy wspaniałe zmysłowo-orientalne akordy wanilii, rumu, cynamonu, piżma, ambry i paczuli.

Opis:
Clandestine Clara

Penhalion’s prezentuje nieoficjalną stronę dynastii Lorda George’a, zaczynając od Clandestine Clary. I nie jest ona złożonym stworzeniem …  Silna osobowość, ostra, ale równie słodka, podróżowała w egzotycznych krajach i w towarzystwie – i w tym pachnącym dymem, aksamitnym, drzewnym powietrzu możesz wyczuć wspomnienie (albo trzy) jego Panowania … (Z pewnością nikt nigdy nie zgadnie, że ta dama również pali…) Ona jest buntownicza, sprzeczna, niezależna, niekonwencjonalna – kobieta na czele swojego życia. Ale przede wszystkim odkryjesz, że jest ona prawdziwym smakoszem, całkowicie rozkosznym (o czym Lord George wiedział).
Tender is the Night (Łagodna jest Noc), i czasami popołudnie, dla Lorda George’a i Clary jego słodkiej rzeczy, jego kochanki, jego tańca rozkoszy, cukrowej pszczółki.
Kiedy Clara z oczywistych powodów, nie ‘pomrukuje’ można ją znaleźć za kierownicą samochodu albo gdy pali albo prowadzi dyskusje,albo ze znajomymi– z których wszyscy są zdecydowanie najbardziej nieodpowiedni w minionych czasach dla kobiety. Dziękować niebiosom, że ona nie jest Damą.

Jej  Zapach

Nic wstydliwego tutaj! Pewny zapach – debiutanci nie potrzebują go stosować – rozwija się z kolei w najmiększy, najbardziej niebiański, trwały uścisk.
Pożar uścisków, symfonia skóry, pocieszenie niedbałej ciepłej nogi w nocy.
Zmysłowy bez bycia apodyktycznym, kobiecy bez bycia dziewczęcym, wyemancypowany bez braku dyscypliny. Zapach tak poprawiający jakość życia jak seksowny uśmiech, ekstrawertyczny, sympatyczny,  warty spróbowania - i wszystko naraz. Czego tu nie lubić?

Zmysłowy, orientalny. 

Wanilia Rumowa – Piżmo Cynamonowe – Paczula ambrowa.
Nuty: Przyprawy, Akordy drzewne, Rum, Wanilia, Cynamon, Piżmo, Ambra, Paczula.Roaring Radcliff

Roaring Radcliff jest kimś beztroskim  - jeśli nie bardziej. Ten niedobry chłopiec w rodzinie jest sekretnym synem Lorda George’a.  Spędza swój czas ciesząc się wszystkimi przyjemnościami, jakie oferuje mu jego uprzywilejowane życie – a mianowicie pieniędzmi, samochodami i dziewczynami – żyjąc życiem pełnym prowokacji, nadmiaru i ostatecznie, wolności.  Kompozycja z nutami rumu, tytoniu i przypraw  wykreowana została przez Perfumiarkę Daphne Bugey.

Opis:
Sexy and rebellious - what well-bred girl would not succumb to his charm? … Bycie w sekrecie synem Lorda George’a i Clandestine Clary z pewnością wyjaśni słabość Radcliff’a do ciała, ale jego nieślubne pochodzenie może mieć swoje zalety. Obciążony tytułem lub dobrym wychowaniem, Radcliff dogadza sobie szybkimi samochodami i nawet szybszymi kobietami - jego przyjęciami i prowokacją z racji bytu. Wybitną nutą w Roaring Radcliff jest oczywiście tytoń – mocny, zadymiony i charakterystyczny dla jego postawy. On także nosi ze sobą piernik – dodający słodkiej pikanterii zamiłowaniu ojca do trunków – do rumu Rutherford’a. Seksowny i buntowniczy – czyż dobrze wychowana dziewczyna nie uległaby jego urokowi? Gdy zwykle szepta do jej nachylonych uszu… Noc jest młoda…

Nuty: Skóra, Tytoń, Rum, Przyprawy.


Prezentując nową rodzinę Penhaligon’s zaprasza nas do zabawy w odkrywanie osobowości perfum. Wszystkie flakony marki wraz z dwiema tegorocznymi nowościami: Clandestine Clara orazRoaring Radcliff dostępne są jako wody perfumowane o 75 ml pojemności i cenie: 178 funtów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz