sobota, 10 grudnia 2016

NEWS: Cuir Andalou by Rania J. (2016)

Rania Jouaneh tworzy zjawiskowe perfumy. Wykreowane z pasji do pięknych orientalnych aromatów, nut drzewnych oraz kwiatowych. Wszystkie kreacje zapachowe są ponadczasowe, piękne, nowoczesne i wyrafinowane, podkreślają bogactwo szlachetnych i rzadkich gatunków. 
Natura pozostaje w centrum jej twórczości, a wszystkie surowce w produkcji są uzyskiwane bezpośrednio od plantatorów, którzy spełniają warunki ekologiczne (certyfikat ECOCERT) Ponadto cały proces tworzenia począwszy od składników poprzez opakowania zewnętrzne powoduje zmniejszenie wykorzystywania materiałów wtórnych. 
W aspekcie wyboru odpowiednich surowców marka spełnia kryteria zrównoważonego rozwoju i poszanowania dla środowiska naturalnego. Żaden z surowców stosowanych w kompozycjach perfum nie był testowany na zwierzętach. 
W kolekcji marki znajdziemy już siedem wspaniałych pachnideł, w tym tegoroczne Cuir Andalou które jest najnowszym pachnidłem perfumiarki inspirowanym orientem z dominującym, głębokim i miękkim akordem skórzanym wprost z południowej Andaluzji, Kordoby.
Andaluzja jest częścią Hiszpanii, nazywana ojczyzną tańca flamenco z którą większość obcokrajowców identyfikuje lub chciałaby identyfikować cały ten kraj. Słońce, fiesta, flamenco, plaża, siesta, gazpacho, sherry, południowy temperament... Każde z tych słów przywodzi na myśl pozytywne skojarzenia. A to jedynie ułamek atrakcji czekających na nas po przybyciu do Andaluzji! Dodajmy do tego niezliczone zabytki, pozostałości po starożytnych i nowożytnych cywilizacjach. Andaluzja jest wspólnotą autonomiczną Hiszpanii o bardzo rozległym terytorium, w którego skład wchodzi osiem prowincji. Fenomen Andaluzji tkwi w jej wyrazistości przejawianej w regionalnej kulturze, różnorodnych i zarazem unikatowych krajobrazach, nastrajającej do życia pogodzie oraz w spontaniczności rdzennych mieszkańców. 
Zabytki Andaluzji doskonale przemawiają do wyobraźni "opowiadając" historię Europy związaną z długą dominacją muzułmańską na Półwyspie Iberyjskim w epoce średniowiecza. Jest to region rolniczo-przemysłowy, z rozwiniętym górnictwem, uprawami  oliwek, bawełny, dębu korkowego, palm daktylowych i cytrusów. Stolicą Andaluzji jest Sewilla a ważniejsze miasta to: Granada, Malaga i Kordoba. 
Kordoba, obok Sewilli i Granady jest jednym z najważniejszych miast Andaluzji. Czaruje orientalnym stylem. Jednak na obecny wygląd i charakter miasta – obok Maurów – miały wpływ także takie cywilizacje jak Rzymianie, Wizygoci, Żydzi i chrześcijanie. Miasto zasłynęło na przełomie XVI i XVI wieku, kiedy odżyła produkcja kurdybanów, czyli barwionej i intensywnie zdobionej skóry garbowanej. Obecnie słynie przede wszystkim dzięki wyrobom ze skóry, w tym ze specjalnej odmiany cordovan. Typowe dla Kordoby są wyroby rzemieślnicze ze skóry a z barwionej skóry tworzone są na srebrnym tle bogato zdobione obrazy.

Nuty: skóra, róża, irys, neroli, paczula, szafran, fiołek, kastoreum, wetyweria, drewno sandałowe i agar (oud).

1 komentarz: