niedziela, 6 listopada 2016

NEWS: Arbolé Arbolé by Hiram Green (2016)

Kanadyjczyk Hiram Green który należy do moich ulubionych kreatorów przedstawia swoje najnowsze pachnidło Arbolé Arbolé. Ten pan swoją działalność rozpoczął w Londynie z luksusową marką Scent Systems w całości poświęcone kwiatom. Obecnie tworzy w Holandii.
Swoją pierwszym autorską zapachową kreacją oczarował świat. To perfumy Moon Bloom powstałe w 2013 roku, w którym motywem przewodnim było potężne kremowo-narkotyczne kwiecie tuberozy. Potem mieliśmy Shangri-la z 2014 roku inspirowane legendarną mityczną krainą Shangri-La położoną w jednej z dolin Himalajów Tybetu, W 2015 roku wydanay został prawdziwy klejnot w kolekcji. Wyprodukowana w ilości 250 flakonów Voyage, jak oda do egzotycznych tajemniczych Indii. Przedostatnim pachnidłem w kolekcji perfumiarza był tegoroczny kwiatowy Dielettante.
Najnowszym skomponowanym pachnidłem które jak wszystkie jego kompozycje tworzone są ręcznie i całkowicie naturalne, kreowane wyłącznie z naturalnych materiałów jest drzewny Arbolé Arbolé inspirowany poematem wybitnego hiszpańskiego poety i dramaturga Federico Garcii Lorca. Są to już jego piąte w kolekcji autorskie perfumy.

Arbolé Arbolé
Nuty głowy: Paczula
Nuty serca: Drewno cedrowe, Drewno sandałowe,
Nuty bazy: Wanilia, Fasolka tonka.

7 komentarzy:

 1. Czy poprzednie jego wytwory były też kolorystycznie ,zielone, jak twórca /Green/ ?
  Kadzidlane zapachy też mają swoją grupę miłośników...chociaż są na ,,przeciwnym,, biegunie w porównaniu do zapachów ożywczo-odświeżających.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej nie. Paleta barw była raczej ciepła, w tonacjach pomarańczowo-żółtych :)

   Usuń
  2. A jak z pojemnością? Bo opakowanie jest 50 ml i mniejsza flaszka,a drugi z flakonów jest wyraźnie większy co może sugerować że jest wersja 75 ml...

   Usuń
  3. To jest jedna i ta sama 50ml pojemność tylko na zdjęciu pomniejszona :)

   Usuń
  4. A dzięki...Takie ujęcie ,,tematu,, :)

   Usuń