czwartek, 20 października 2016

NEWS: Padparadscha Noir Extrait de Parfum by Satellite (2016)

Satellite jest francuską marką biżuteryjną, powstałą w 1987 roku.  Jej twórcami jest Daniel Ouaki i Sandrine Dulon a w jej dorobku mieliśmy okazję poznania kilka pięknych zapachów: Corridę z 2007 roku, Ipanemę oraz A la Figue! Jednak najbardziej znanym pachnidłem z pod skrzydeł marki jest: Padparadscha z 2003 roku w prostym flakonie z grubego szkła, wieńczącym śliczny korek ozdobiony wisiorkiem. Zapachowa kreacja o intensywnej barwie pomarańczowych perfum wykreowana została przez samą właścicielkę Sandrine Dulon. 
W tym roku firma obchodzi swoje 30-lecie i na tę cześć aby uczcić swoją pachnącą przygodę na rynku, wydaje w Listopadzie 2016 roku nowe początkowo limitowane pachnidło Padparadscha Noir dostępne w ilości 1987 egzemplarzy (rok utworzenia) a następnie miejmy nadzieję że zapach zostanie przedłużony.
Nowe drzewno-orientalne pachnidło zamieszane zostało tym razem przez Sandrę Dziad i jest flankerem słynnej Padparadschy. Dostępne będzie na stronie marki i w wybranych perfumeriach jako skoncentrowany 18% ekstrakt perfum zamknięty w nieprzezroczystym flakonie, opatrzony pieczęcią marki w dwóch pojemnościach. Orientacyjny cennik nowego zapachu: 175 Euro za pojemność 100ml oraz 45 Euro jako podróżny spray o pojemności 25ml.

Padparadscha Noir Extrait de Parfum
Nuty: grejpfrut, imbir, goździki, żywica Elemi, kadzidło frankońskie, czarny pieprz, różowy pieprz, balsam Tolu, benzoes, róża, jaśmin, paczula, drzewo sandałowe, drewno gwajakowe, cistus, akordy wanilii i piżma.

2 komentarze:

 1. Nazwa kojarzy mi się bardziej z Indiami niż z Francją...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się! Padparadscha to nazwa szlachetnego kamienia, szafiru o różowo-pomarańczowej barwie. Nazwa wywodzi się z staroindyjskiego języka sanskrytu, odzwierciedlające serce kwiecia lotosu.
   Pozdr,

   Usuń