niedziela, 30 października 2016

NEWS: Civet by Zoologist Perfumes (2016/2017)

Niszowa kanadyjska marka ZOOLOGIST Perfumes założona przez Victora Wonga zapowiedziała trzecie już tegoroczne pachnidło po bardzo udanych zapachowych kompozycjach, Macaque i Nightingale które ma zamiar ukazać się w Sylwestra 31 grudnia 2016 roku pod koniec roku. Informacja ukazała się na stronie marki na Facebooku. Zapach będzie się zwać CIVET a wykonane zostanie ponownie przez utalentowaną perfumiarkę Shelley Waddington znanej głównie z często nagradzanej marki EnVoyage Perfumes. Kreatorka jak na razie popełniła jedno pachnidło poświęcone upajającym kwiatom, wykonane jak zwykle z najwyższej jakości składników: Hummingbird z 2015 roku.
Tym razem Zoologist wraca do kontynuacji tematu związanego z zwierzęcymi zapachami którym rozpoczęła swoją przygodę. Był nim animalny Beaver który początkowo debiutował w 2014 roku, a w 2016 delikatnie zmieniono jego wersję. Należy także przypomnieć iż właściciel współpracuje z docenianymi, nagradzanymi uznanymi perfumiarzami, a wszystkie zapachy marki nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego, dlatego ze względów etycznych naturalne piżmo zastąpione zostało jego syntetycznym odpowiednikiem. 

CIVET Eau de Parfum
Nuty głowy: Bergamotka, Czarny pieprz, Cytryna, Pomarańcza, Przyprawy, Estragon,
Nuty serca: Goździk, Frangipani (plumeria), Heliotrop, Hiacynt, Kwiat lipy, Kwiat tuberozy, Ylang-ylang,
Podstawa: Akordy balsamiczne, Cyweta, Kawa, Kadzidło frankońskie, Labdanum, Piżmo, Mech dębowy, Żywice, Rosyjska skóra, Wanilia, Wetiwer, Akordy drzewne.


5 komentarzy:

 1. Bardziej babeczka by mi pasowała...do tego bukietu zapachowego - ze względu na wyczuwalną ,,słodkość,, i podejrzewam... szybką ulotność - mimo stosunkowo długiego otwarcia... Baza nie wydaje się być zbyt trwała.
  Ale... każdy zapach znajdzie swojego amatora...
  Men w kapeluszu? - może z powodu przekory... ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. O, ho, ho...Okaz na górze jest bardzo urokliwie pociągający w stronę środka... :)Idealne zgranie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I pamiętam, o wcześniejszym komentarzu związanym z tą marką... :)

   Usuń
  2. Po kolorze perfum wnioskuję że będzie bardzo dobrze :)

   Usuń
  3. Myślisz o stopniu kondensacji?

   Usuń