niedziela, 16 października 2016

NEWS: Black Collection by Carner Barcelona (2016)

Carner Barcelona to ekskluzywna hiszpańska marka perfum niszowych, stworzona z pragnienia autentycznych, zmysłowych przeżyć. Inspirowana jest emocjami, przeżyciami i ulotnymi, a zarazem ważnymi chwilami w życiu. Marka została założona w 2009 r. przez Sarę Carner, która całkowicie oddała się tworzeniu perfum najwyższej jakości. W swym nieustannym poszukiwaniu autentyczności i jakości oraz niestrudzonym pragnieniu łączenia zapachów z przeżyciami, połączyła siły z uznawanymi na świecie perfumiarzami i stworzyła kolekcję flakonów wypełnionych wspomnieniami i emocjami.

Kolekcja pachnideł marki oferuje więcej niż zapachy. " Nie chodzi tylko o to by stworzyć zapach, lecz również by przywołać wspomnienia, dzielić się doświadczeniami i przekazywać uczucia. 
Sara Carner, założycielka marki.
Założyciele marki Sarah Carner i Joaquim Carner prezentują swoją kolekcje.

Wyjątkowe kompozycje zapachowe zamknięte w minimalistycznym, czarno-białym opakowaniu wierne są niekonwencjonalnemu, kosmopolitycznemu charakterowi Barcelony, a srebrne logo marki jest upamiętnieniem antycznych żelaznych drzwi typowych dla miasta w XIX w i jest dyskretnym nawiązaniem do historii. W każdych perfumach ważną rolę odgrywa nuta drewna jedną z najbardziej zmysłowych i intrygujących akordów, którą wizualnie reprezentują oryginalne wykonane z litego drewna korki flakonów. Dziś hiszpańska marka ma na swoim koncie siedem wspaniałych perfum (Cuirs, D600, El Born, Palo Santo, Rima XI, Tardes i przedostatnia Costarela) stworzonych z pasji do perfumiarstwa na najwyższym poziomie, które w niepowtarzalny sposób łączą zapachy z autentycznymi emocjami i doświadczeniami.

Stworzone z najwyższej jakości materiałów przez prawdziwych znawców sztuki komponowania zapachów. Kolekcja Carner Barcelona to bardzo szczególne perfumy, przeznaczone dla osób, które mają ochotę zaznać luksusu bycia wyjątkowym. W tym roku będziemy mieli przyjemność poznania najnowszej czarnej kolekcji na którą składać się będą trzy interesujące pachnidła: ROSE & DRAGON, BLACK CALAMUS oraz SANDOR 70'S zapowiadane dziś przez hiszpańską markę. Pachnidła o koncentracji wód perfumowanych zamknięte będą w nowym przydymionym, ciemnym szkle ze złotą etykietą. 

Pierwszy z prezentowanych pachnideł Rose & Dragon inspirowany jest legendą katalońską która mówi o tym, że w Montblanc żył pewien straszny smok, który siał spustoszenie wśród ludności i bydła. Aby go udobruchać, losowo wybierano ofiarę, która na jakiś czas zaspokajała potwora. Pewnego dnia zły los uśmiechnął się do córki króla, która jednak dzięki pewnemu pięknemu, uzbrojonemu rycerzowi o imieniu Jerzy , który ją uratował, uniknęła śmierci. Według opowieści na rozlanej krwi smoka wyrósł potem krzak róży. Od tamtej pory Katalonia świętuje na cześć swojego patrona – świętego Jerzego.

Tak głosi legenda. Faktem jest, że kult świętego Jerzego jest w Katalonii mocno rozpowszechniony. 23 kwietnia, a więc w rocznicę śmierci świętego, Katalończycy tłumnie wychodzą na ulicę (chociaż nie jest to dzień wolny od pracy), gdzie mają miejsce rozmaite imprezy i wydarzenia kulturowe. Na przykład na barcelońskim Placu św. Jakuba (Plaça de Sant Jaume) tancerze przeprowadzają pokazy Sardany – narodowego tańca Katalonii. Co ciekawe, La Diada de Sant Jordi to w Katalonii święto zakochanych. Osoby sobie bliskie (ale również przyjaciele) obdarowują się prezentami, ale zawsze są one takie same. Mężczyźni wręczają swoim ukochanym róże, natomiast panie odwdzięczają się książką. La Rambla - najbardziej znana i tłumnie odwiedzana ulica w Barcelonie – pełna jest w tym dniu stoisk z kwiatami i książkami. Szacuje się, że co roku 23 kwietnia sprzedaje się około czterech milionów róż oraz prawie pół miliona książek.
Sandor 70's inspirowany jest atmosferą barcelońskiego baru, w którym dymne aromaty mieszają się z zapachem ekskluzywnych skórzanych foteli.


Black Calamus
Nuty głowy: Esencja Indyjskiego tataraku Malabarski pieprz, Nasiona kolendry z Maroka, Ekstrakt papirusu egipskiego,
Nuty serca: Andaluzyjska Żywica Labdanum, Andaluzyjski Cistus, Absolut Chińskiego Osmantusa,
Absolut tureckiej róży,
Nuty bazy: Ekstrakt meksykańskiej wanilii, akord drewna agarowego (oud), Kadzidło z Omanu, Esencja hiszpańskiego jałowca.

Sandor 70'S
Nuty głowy: Włoska bergamotka, Absolut Vintage Jaśminu, Absolut Chińskiego Osmantusa, Esencja z Bułgarskiej Róży.
Nuty serca: Absolut szałwii, Drewno cedrowe z Wirginii, Balsam Peru, Ekstrakt wanilii z Madagaskaru.
Nuty bazy: Esencja paczuli, Esencja Wetiweru, Ekstrakt Etiopskiego kadzidła, Absolut mchu dębowego.

Rose & Dragon
Nuty głowy: Perski szafran, Esencja kminu, Akord dzikiej maliny, Liście cynamonu,
Nuty serca: Esencja róży Bułgarskiej, Absolut Tureckiej róży, Miód Manuka, Ekstrakt Etiopskiego kadzidła,
Nuty bazy: Kastoreum, Akord skóry, Andaluzyjska żywica labdanum, Ambra.


5 komentarzy:

 1. Sandor 70,S - zaciekawił mnie /skład/ i zdaje się być dość trwały...

  OdpowiedzUsuń
 2. Próbki do przetestowania już można kupić na stronie Ausliebezumduft za kosmiczną kwotę 11 EUR/za próbkę :o Co dziwne na stronie Carner B. takiej opcji jeszcze nie ma :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak wiem. Natomiast wielkim plusem na na Aus Libe są duże 3ml sample.

   Usuń
 3. Ale ceny z kosmosu 180 euro !

  OdpowiedzUsuń