wtorek, 6 września 2016

NEWS: Sublime Essence by Ex Nihilo (2016)

Sublime Essence to nowa seria czystych perfum o konsystencji olejków luksusowej niszowej marki Ex Nihilo oznaczającej w języku łacińskim "tworzone od podstaw" Marka posiada piękny dwu piętrowy butik - perfumerię założoną w 2013 roku przez Sylvie Loday, Oliviera Royère oraz Benoîta Verdiera w jaskrawych niebieskich barwach, zdobioną drewnem orzechowym i marmurem. Perfumeria ta mieści się na Rue Saint-Honoré w Paryżu. 
Założyciele marki: Olivier Royere, Sylvie Loday i Benoît Verdier

Seria Sublime Essence pojawi się w sprzedaży już 6 Września 2016 roku a kreatorem obydwu kompozycji jest wielokrotnie nagradzany francuski perfumiarz Olivier Pesheux z Givaudan, który w wieku 12 lat oglądając film w którym ukazano proces tworzenia perfum postanowił zostać perfumiarzem, a ma już na swoim koncie pachnące kompozycje dla takich marek jak: Diptyque, Lanvin, Azzaro, Dior, Davidoff, Dueto, Jil Sander, Parfums de Marly, Balmain, Salvador Dali, Sisley, Yves Rocher, Kenzo oraz kreator słynnego pachnidła 1 Million dla Paco Rabanne.
Olivier jest także twórcą przedostatniej nowości marki:  Amber Sky, oraz wcześniejszych: Rose Hubris i Oud Vendome kreowanych z najwspanialszych surowców w przemyśle perfumeryjnym. Czyste perfumowe olejki z nowej serii można śmiało łączyć z niektórymi pachnidłami z wcześniejszej kolekcji (Love Shot, Amber Sky oraz Sweet Morphine) a orientacyjny cennik w przeliczeniu to: 2300zł.

Sublime Essence - Ambre
Nuty głowy: akord dzikiej róży,
Nuty bazy: cedr, drewno agarowe, wetiwer, paczula, kadzidło i drewno sandałowe.

Sublime Essence - Musk
Nuty głowy:  wanilia, aldehydy, nuty zielone,
Nuty serca:  róża, frezja, konwalia,
Nuty bazy: piżmo, wetiwer, fasolka tonka, paczula.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz