czwartek, 15 września 2016

NEWS: Penhaligon's Portraits (2016)

Marka Penhaligon's jest luksusową brytyjską firmą o ponad stuletniej tradycji, założoną w 1870 roku przez Williama Penhaligona, który z powodzeniem pod koniec lat sześćdziesiątych XIX wieku otworzył w Londynie zakład fryzjerski. Dwa lata później firma wprowadziła na rynek pierwsze perfumy o nazwie Hammam Bouquet z 1872 roku, zainspirowane tureckimi łaźniami mieszczącymi się obok pierwszego butiku marki  na Jermyn Street.  Najlepiej sprzedającym się zapachem marki Penhaligon's stały się jednak perfumy Blenheim Bouquet, stworzone w 1902 roku na życzenie księcia Marlborough w Blenheim Palace.
Każde z pachnideł inspirowane jest wyjątkowymi chwilami, niecodziennymi miejscami i magicznymi momentami, oferowane w charakterystycznych flakonach wywodzących się z oryginalnego projektu Williama Penhaligona. Charakteryzują się przede wszystkim przezroczystym szkłem i dekoracyjną wstążką. Wytwarzane są w Anglii z najlepszych składników, których cena często przekracza cenę czystego złota. Są one obecnie oferowane w butikach marki  i wybranych perfumeriach na całym świecie. Założyciel marki - William Penhaligon - zakładał, że perfumy są ekstraktem emocji i potrafią przywoływać wspomnienia. W procesie tworzenia zapachów trzeba je zrozumieć, a to prawdziwa sztuka. Sztuka, którą w Penhaligon's rozwinięto do perfekcji. To dlatego kompozycje tej marki zdobywają uznanie koneserów od dziesięcioleci. Dziś również odnajdują się na rynku perfumeryjnej niszy. Oprócz dobrych jakościowo zapachowych kompozycji marka oferuje również bogaty wybór środków do pielęgnacji ciała, męskich kosmetyków i akcesoriów do golenia jak i różnych  dodatków do zapachów.  

Penhaligon's w tym roku przedstawił światu swoją pierwszą część czterech nowych pachnideł z kolekcji portretów zamkniętych w ozdobnym pudełku ze złotymi wizerunkami głów zwierząt. Każde z zapachów jest w koncentracji wody perfumowanej o pojemności 75ml i orientacyjnej cenie: 178 funtów. Debiut Portraits Collection, część  pierwsza zaplanowana była już na początek Września 2016 roku. Druga część kolekcji ukaże się już w Lutym 2017 roku.


Opis nowej serii:
Jakie są sekrety brytyjskiej arystokracji? Czy tak dobrze się zachowują, są tak uprzejmi i kulturalni jak się wydaje?  „Portrety” („Portraits”) są dowodem uznania dla angielskiego ducha; pomiędzy establishmentem, humorem i prowokacją.
Penhaligon’s współpracował z artystką Kristjaną Williams, by stworzyć robione na zamówienie opakowanie Portraits. Przez przeplatanie się fragmentów wiktoriańskich grawerunków ze współczesną ilustracją i kolorem, Kristjana Williams tworzy magiczne krajobrazy wypełnione niemożliwymi, egzotycznymi tworami; nagradzana praca ilustracyjna Kristjany, urodzonej w Islandii, absolwentki Central Saint Martins w Londynie, zyskała rozpowszechnione uznanie krytyki w dziedzinie mody, wyposażenia domu i druku artystycznego.


THE TRAGEDY OF LORD GEORGE
TRAGEDIA LORDA GEORGE
Pozornie tradycyjny, lord George jest idealnym przypomnieniem, że powinniśmy być świadomi wyglądu zewnętrznego. On sam utrzymuje, że nikt nie powinien być nigdy w stanie odgadnąć, co człowiek myśli. Ta umiejętność bycia oczywiście jest kluczem do szczęśliwego małżeństwa.
Szlachetny, idealnie, jego wierność Królowi i Krajowi jest zdecydowana. Jego upodobanie do mruczenia, “mięso jest kiepskie” nad wędzonym śledziem na śniadanie jest zupełnie bez wyjaśnienia.


 JEGO ZAPACH
Męski i elegancki –  z odrobiną rumu


Mocne, bogate i jakże serdeczne – “wejdź, jestem pewien, że spotkaliśmy się wcześniej”. Dla zamożnych, którzy są zdolni, stateczni, dodający otuchy – ale także dużo zabawy. Solidne ramię, by się na nim wypłakać (czy to była opiekuńcza dłoń, która czułem na moim _?). To jest zapach dla mężczyzny, którego reputacja przetrwa.
Niezupełnie łacińskie – ale niemniej jednak, pełne miłości

DRZEWNE AMBROWE FOUGERE Brandy - Mydło do golenia – Fasolka Tonka

The Tragedy of Lord George
Nuty: Brandy, Fasolka tonka, Akordy drzewne, Ambra.MUCH ADO ABOUT THE DUKE
DUŻO HAŁASU O KSIĘCIA
Kto mógłby powiedzieć czy to były wieczory spędzane w teatrze, które dały Księciu porywającą, oczarowaną atmosferę. Niemniej jednak, lekkie perfumy intrygi pochłaniają go. Znakomicie wszechobecny, dekadencki elegant, absolutnie czarujący gość, zjadliwie niezdecydowany, całkowicie dwuznaczny pierwszy zięć – serca silnie biją, gdziekolwiek on idzie, ale nie tych, o których możesz myśleć.
Jego żona zgadza się, że w teatrze nie ma miejsca dla Księżnej. Czasami marzy, żeby  nie być Księżną…

JEGO ZAPACH
Róża jest różą.

Z wyjątkiem, gdy twoje przypuszczenia zostają obnażone. Ponieważ oczekiwania mogą tylko zawieść. Gdy gorące jest zimne, a dzień jest nocą. Kiedy zapachy kwiatowe są wyłącznie mocne i orzeźwiające.
Kiedy skóra jest jedynie miękka i gładka. I kiedy przyprawia o zawrót głowy, kiedy dekadencka, kiedy boleśnie szykowna, powinniśmy pamiętać, że wykroczenie (jak postęp i nowoczesność) jest stare jak świat, klasyczne jak język grecki i tak uniwersalne jak człowiek.

CZARUJĄCA PIKANTNA RÓŻA Pieprzna róża – Dżin – Drewna skórzane

Much Ado About the Duke
Nuty: Pieprz, Róża, Gin, Skóra,  Akordy drzewne.


THE REVENGE OF LADY BLANCHE
ZEMSTA LADY BLANCHE
Lady Blanche jest obrazem poświęcenia, uroku – i kryminalnych zamiarów. Społeczny motyl z niebezpiecznym żądleniem można powiedzieć. Szekspir nie chciał nas ostrzec „piekło nie pokazuje takiej furii,  jak kobieta wzgardzona”.
Istotnie, kobieta zawsze wie. Lady Blanche chciałaby. Oj, jak ona by chciała! Żeby nie wiedziała. Prawdziwa zbrodnia, jak widzisz, jest brakiem elegancji nietrzymania wszystkiego tam, gdzie to należy – w ciemności, z wyłączonymi światłami! (Spotkaj ją na własne ryzyko.)

JEJ ZAPACH
Dla tych z kręgu zaufanych

Wytworny i delikatny, ale bez bycia mdłym. To jest zapach z nienagannym wykształceniem Zapach ,który zapowiada tylko jego dyskrecję, ale to sprawia, że siadasz prosto i zauważasz. Szlachetne składniki, majstersztyk kontroli, wyszukany dobry gust. Przenikliwość. Dowcip. I tylko jak ukołysze cię błogość życia w twojej łagodnej zadumie przy popołudniowej herbatce – to przypomina ci, że jest pewna finezja – że tylko ludzie charakteru mogą panować.
Skromnie krzepiący. Wiecznie obecny.

NARKOTYCZNY ZAPACH KWIATOWY  Z NUTĄ ZIELONĄ Sproszkowany kosaciec – Kwiat Narcyza- Hiacynt

The Revenge of Lady Blanche
Nuty: Irys, Narcyz, Hiacynt.


THE COVETED DUCHESS ROSE
POŻĄDANA RÓŻA KSIĘŻNEJ
Świeża, słodka Róża – gotowa do zebrania. Od jej ostatniego małżeństwo (bynajmniej nie klombu róż) nasza przesadnie skromna księżna  pilnie pragnie pożądania. Jej klatka piersiowa boli po uwolnieniu z gorsetów życia wiktoriańskiego, ona nie marzy o niczym innym, jak o Raju Odzyskanym, wielokrotnie.
Kiedy czyjś mąż jest w teatrze co wieczór, ktoś naprawdę okropnie się nudzi…

JEJ ZAPACH
 O, niebiańska radość!

Tak czysta jak pierwszy deszcz. Tak krucha i połyskująca, jak zziębnięta Róża. Najsłodsza róża, której świeża niewinność i ogólny charakter jest nie do porównania. Ale przez jakże… jaką niespodziankę… te cielesne, drzewne nuty wydają się ujawniać niedyskretnie coś jeszcze, coś, co francuskie kobiety mogą nosić. W nocy. W ciemności.
Kiedy delikatność przejmuje epikurejski wdzięk

DELIKATNA RÓŻA DRZEWNA Mandarynka –Róża – Drewno piżmowe

The Coveted Duchess Rose

Nuty: Mandarynka, Róża, Piżma, Akordy  drzewne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz