poniedziałek, 5 września 2016

NEWS: La Collection des Cuirs by Elie Saab (2016)

La Collection des Cuirs to nowa butikowa linia perfum marki z Libanu Elie Saab która niedawno miała swoją premierę a inspirowana jest delikatnymi teksturami skórzano- zamszowymi. Prawdopodobnie (jak większość dzieł tego kreatora) trzy skórzane wariacje + dodatek do kolekcji: wzmocniony eliksir Cuir Absolu dostępne będą w krajach arabskich. Nosem wszystkich zapachów jest stale pracujący dla marki francuski perfumiarz Francis Kurkdjian.

Elie Saab urodzony w 1964 roku to niezwykle utalentowany projektant mody pochodzenia libańskiego, którego twórczość charakteryzuje unikalne połączenie kultury Wschodu i Zachodu. Swój pierwszy butik Elie Saab otworzył już w wieku 18 lat, kiedy zajmował się przede wszystkim projektowaniem sukien ślubnych. W dziedzinie mody bardzo szybko osiągnął olbrzymi sukces, a w 1999 r. do grona jego klientów dołączyła także jordańska królowa, która zamówiła u niego suknię z okazji koronacji. Punktem zwrotnym jego dotychczasowej kariery okazał się jednak rok 2002, kiedy to aktorka Halle Berry odebrała w jego sukience statuetkę Oskara. Od tego dnia jego nazwisko znał już cały świat i każda kobieta marzyła o tym, żeby nosić jego ubrania. Elie Saab dołączył tym samym do grona najlepszych projektantów, którzy ubierają światowe gwiazdy.W 2011 r. Elie Saab zaistniał również w świecie zapachów.

Jego pierwsze perfumy o prostej nazwie Le Parfum natychmiast zyskały ogromną popularność wśród kobiet. jego pierwsza kompozycja zapachowa  od dnia premiery cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Dzięki współpracy z Francisem Kurkdjianem, cenionym i doświadczonym perfumiarzem, udało się stworzyć perfumy, które łączą w sobie nowoczesność i styl życia Zachodu oraz tajemniczość świata Wschodu, tak bliskiego sercu projektanta. Elie Saab jednak nie poprzestał na jednych perfumach — podarował światu kilka innych, równie intrygujących kompozycji i stworzył także ekskluzywną linię kosmetyków perfumowanych zapewniające doskonałą pielęgnację skóry i otulające ją urokliwym aromatem. Perfumy Elie Saab skrywają w sobie atmosferę współczesnego świata mody i fascynującą magię arabskich krajów. 

Cuir Bourbon  
Nuty: wanilia Bourbon, piżmo, szafran, zamszowa skóra.

Cuir Patchouli
Nuty: Skóra, bergamotka, ambra, liść cynamonu, paczula.


Cuir Ylang
Nuty: Ylang-ylang, kadzidło frankońskie, brzoza, skórzane akordy.

Cuir Absolu - Sublimateur de Parfum
W nutach akordy skórzane.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz