wtorek, 23 sierpnia 2016

NEWS: Secrets du Paradis Rouge by JUL et MAD (2016)

Jul et Mad jedna z najbardziej luksusowych marek przedstawi swoje nowe olfaktoryczne dzieło na zbliżających się czternastych targach perfumeryjnych Pitti Fragranze odbywających się we Florencji  we Włoszech (9-11 września 2016) Orientalne pachnidło zainspirowane jest tętniącym życiem miastem Marakesz pełnym domów z czerwonej gliny. Ten "czerwony raj"zachwycił twórców marki  którzy odkryli go kilka lat temu, w czasie podróży poślubnej.

Marrakesz jest chyba najbardziej kolorowym, żywiołowym i kuszącym miastem ze wszystkich miast Maroka. Czerwone miasto, wrota czarnej Afryki, mekka dziwaków z całego świata. Tu wszystko koegzystuje jakoś tak naturalnie i bezpretensjonalnie. Marrakesz nazywany jest czerwonym miastem bądź też sercem Maroka. Według legendy podczas wznoszenia miasta trwała wojna, której skutkiem była lejąca się krew. Jej czerwony kolor zabarwił miasto. Widok Berberów – prawdziwych i najstarszych mieszkańców Maroka, wielbłądy, kolory oraz atmosfera sprawi, że poczujemy się częścią baśni tysiąca i jednej nocy.

Marrakesz nie urzeka przepychem i luksusem jak inne bardziej europejskie miasta, ale swoją skromnością i naturalnością. Oszałamia feerią barw, bogactwem zapachów i egzotyką.
Jest to największe skupisko handlujących wszystko i wszystkim,możesz kupić to o czym nawet nie marzyłeś, kolorowo i bajecznie możesz przenieść się w świat średniowiecza, zgubić się w zakamarkach krętych i wąskich uliczek, wystawnych straganów, kramów i warsztatów rękodzieła, możesz obserwować pracę wyrobnika z średniowiecza, według wiekowej receptury, zakosztować tradycyjnych potraw i napojów, obejrzeć zaklinaczy węży, żonglujących ogniem, spacer na wysokości po linie. W jego sercu rozciąga się ogromny plac DJEMMA EL FNA. Gwar panuje tutaj o każdej porze, jednak wieczorem dopiero gdy kurtyna idzie w górę, zaczyna się wspaniałe widowisko, w którym koniecznie trzeba wziąć udział. Wszyscy co byli potwierdzą, ze teatr to najlepszy w całym Maroku. 
Nieopodal Placu leży medyna, intrygujący labirynt uliczek, zaułków, kolorowych suków z przeróżnymi artykułami. Zapachy, które świdrują w naszych nosach, pobudzają naszą wyobraźnie i wciągają jak magnes.

Secrets du Paradis Rouge skomponowane zostało przez zdolnego perfumiarza z Włoch:  Luca Maffei, który zdobył ostatnio sporo nagród i wyróżnień. Ma on już w swoim dorobku imponujące dzieła dla takich marke jak: Pineider, Acca Kappa, Washington Tremlett, Perris Monte Carlo, Peccato Originale, Masque Fragranze Milano, Gabriella Chieffo Profumi, Tiziana Terenzi, Alyssa Ashley, Womo oraz Zippo.

Marka JUL et MAD ceniona jest przeze mnie ze względu na bezkompromisową rewelacyjną jakość swoich dzieł, jak i piękne historie opowiedziane zapachami. Są one świadectwem głębokiej miłości między jej dwoma założycielami: Juliena Blancharda i Madaliny Stoica-Blanchard. Kolekcje ostatnich pachnideł z serii  “Les Classiques” oraz “Les WHITE” cieszą się nadal olbrzymim zainteresowaniem.

Warto także wspomnieć o luksusowych opakowaniach - stylowe wykonane ręcznie drewniane etui w kolorze ciemnoszarym, które póżniej może posłużyć jako szkatułka na biżuterię. Z wygrawerowanym symbolem marki i eleganckim jedwabnym wykończeniem ręcznie szytym w której to schowany jest ten cenny eliksir. Dostępny będzie także flakon w mniej ekskluzywnej wersji zwieńczony srebrnym korkiem.
Premiera stężonego ekstraktu perfum o pojemności 50ml w wybranych Perfumeriach zapowiedziana jest na wrzesień-październik 2016 roku.

Secrets du Paradis Rouge Extrait de Parfum
Nuty głowy: Pomarańcza, Mandarynka, Davana (Dzięgiel), Neroli z Maroko, Goździk jako przyprawa,
Nuty serca: Kwiat pomarańczy, Róża damasceńska, Miód, Migdały,
Nuty bazy: Paczula, Timbersilk, Wanilia, Benzoes, Ambra, Piżmo.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz