środa, 31 sierpnia 2016

NEWS: New Sibet by Slumberhouse (2016)

Slumberhouse to ultra-niszowa marka perfumeryjna prosto z Portland w USA, stosunkowo młoda, tworząca ekscentryczne zapachy nieporównywalne z żadnymi innymi. Kreowana ręcznie, w bardzo małych partiach, nieskrępowana narzucanym regorystycznym restrykcjom oraz wymaganiami rynku.
Zapachy Slumberhouse są tworzone w bardzo niewielkim nakładzie. Każdy z nich jest głęboką, złożoną kompozycją o mocnej barwie. Żaden z intensywnych zapachów nie jest zwyczajny, w tych kompozycjach nie ma miejsca na pustkę czy nudę.
Twórcą marki jest Josh Lobb perfumiarz, samouk własnoręcznie tworzący swoje oryginalne, czasami wręcz trudne w odbiorze pachnidła dla miłośników nietypowych perfum. Zafascynowany miejską i uliczną kulturą, inspiracji szuka w filmie, muzyce rockowej i Heavy metalowej pod wpływem różnych środków psychodelicznych. Do produkcji zapachów często wykorzystywane są rzadko używane w perfumiarstwie naturalne esencje zapachowe o wysokiej koncentracji zwane absolutami, czego efektem są mocno skoncentrowane perfumy o porażającej trwałości. W swoich perfumach nie umieszcza szybko ulatniających się aromatów w akordach głowy takich jak cytrusy, gdyż uważa iż nie ma sensu ich wkomponowywania gdyż trwają niezwykle krótko. Pierwsze wykreowane pachnidło Josha powstało w 2008 roku. Dziś ma na koncie ma aż 31 pozycji z czego większość niestety wycofano, gdyż twórca tłumaczy się problemami ze znalezieniem najlepszych  jakościowo ingrediencji do ich produkcji.
Najnowszym tegorocznym zapachem Josha są limitowane perfumy New Sibet które na stronie marki są już dostępne, a wkrótce zostaną zaprezentowane na światowym rynku. Pachnidło również tak jak inne, jest o mocnym stężeniu ekstraktu o pojemności 30ml, tym razem w intensywnie słomkowo -żółtym odcieniu.

Nuty zapachu:
Goździki, Mięta, Jesion, Akordy skórzane, Irys, Cistus labdanum, Futro kozy :) oraz Mech.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz