wtorek, 28 czerwca 2016

NEWS: Eαρ 16 by Ys-Uzac (2016)

Nowe limitowane pachnidło szwajcarskiej marki Ys-Uzac Eαρ 16 po grecku oznaczające "wiosnę". nawiązujące do słynnej muzyki baletowej Święto Wiosny które jest jednym z przełomowych i najbardziej oryginalnych, a także najpopularniejszych utworów ubiegłego stulecia. Słuchacze uwielbiają jego niesłabnącą siłę wyrazu, kompozytorzy zaś pilnie studiują partyturę niczym biblię nowoczesnej instrumentacji.
Muzykę baletową do Święta Wiosny  skomponował Strawiński dla zaprzyjaźnionych Baletów Rosyjskich prowadzonych przez Sergiusza Diagilewa, dla których napisał już wcześniej Ognistego ptaka i Pietruszkę. Premiera odbyła się w 1913 roku w paryskim Théâtre des Champs-Élysées, w choreografii Wacława Niżyńskiego. Prezentacja zapachu odbyła się w Rosji podczas Festiwalu Diagilewa 21 czerwca w Teatrze Operowym i Baletowym w Permie. Vincent Mikotti kreator wielu pachnideł dla marki wprowadził nowość z Theodorem Currentzisem; rosyjsko-greckim muzykiem, dyrygentem który równocześnie jest współautorem nowego zapachu.
Theodore Currentzis Urodzony w Grecji , wybrał Rosję na swój dom na początku lat 90., kiedy zaczął studiować dyrygenturę w Konserwatorium w Sankt Petersburgu pod kierunkiem Ilii Musina.
Były dyrektor Nowosybirskiej Państwowej Opery i Orkiestry (od 2004 do 2010 roku), obecnie dyrektor artystyczny Teatru Operowego i Baletowego w Perm, a także jeden z „topowej piątki dyrygentów” Teatru Bolszoj, jest również założycielem i dyrektorem artystycznym zespołu Musica Aeterna powstałego w 2004 roku. Dziś Musica Aeterna jest pierwszą orkiestrą opery w Perm, odnoszącą także sukcesy za granicą.
Łącząc swoją wiedzę i zainteresowanie muzyką dawną z dziełami kompozytorów współczesnych , dyrygent organizuje Territoria Modern Art Festival – interesujący, coroczny festiwal muzyczny w Moskwie. Dzięki swoim umiejętnościom i realizowanym projektom, dzięki poziomowi nowosybirskiej orkiestry, koncertom Musica Aeterna, kontraktom z rosyjskimi orkiestrami oraz pracą w Teatrze Bolszoj, Teodor Currentzis uznawany jest dziś za jednego z najbardziej wpływowych dyrygentów rosyjskich.

Nuty: Akord deszczu, Akord herbaty, Akord powietrza, Akordy ozonowe, Rabarbar, Konopie, Mirra, Kadzidło, Irys, Nuty drzewne, Ambra, Szara ambra.

http://www.filharmoniapoznanska.pl/en/artist/teodor-currentzis/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz