środa, 27 kwietnia 2016

NEWS: Parco Palladiano Collection by Bottega Veneta (2016)

Luksusowa marka Bottega Veneta znanym głównie ze swoich wyrobów skórzanych z innowacyjnego krawiectwa, dbałości o detale, stworzona przez włoski duet Michele Taddei i Renzo Zengiaro w 1966 roku wkrótce przedstawi światu nową kolekcję sześciu butikowych pachnideł inspirowanych szczególnym regionem Vicenzy, na północnym-wschodzie Włoch w regionie Wenecji Euganejskiej w którym marka ma swoją siedzibę, a dokładniej inspirowana renesansową rezydencją i jej ogrodami Villa Capra La Rotonda (zaprojektowaną przez włoskiego architeka Andrea Palladia), znajdującymi się w pobliżu Vicenzy.
Projekt willi powstał w 1550 roku, prace przy realizacji trwały do 1582 roku. Rezydencja została wzniesiona na rzucie kwadratu. Jej naczelną cechą charakterystyczną jest centralny układ, symetryczne rozplanowanie, według matematycznie obliczonych proporcji. Pośrodku znajduje się okrągła sala pod płaską kopułą. 
Oryginalność projektu Palladia polegała na zastosowaniu w willi pozamiejskiej elementów architektury antycznej, wcześniej zarezerwowanej dla świątyń i budynków publicznych. Przykładowo do rezydencji prowadzą z każdej z czterech stron portyki o porządku jońskim. Villa Rotonda należy do wzorcowych budowli renesansowych w Europie. Stanowiła pierwowzór licznych budynków klasycystycznych, stanowiła inspirację dla kierunku ukształtowanego w XVIII wieku w Anglii zwanym palladianizmem, który objął swoim zasięgiem większość krajów Europy w tym Polskę. Dzieło Palladia posłużyło jako wzór m.in. dla Warszawskiej Królikarni (lata 1782–1789 i pałacu w Lubostroniu (1800 rok)

Bottega Veneta rozpoczęła swoją działalność produkując rękodzielnicze artykuły skórzane. Rzemieślinicy wypracowali swoją własną technikę wyplatania skór – intrecciato (z wł. warkocz) – która do dziś stanowi symbol marki. Z biegiem czasu wyrobiła sobie markę dzięki niezaprzeczalnej jakości swoich rzemieślniczych dzieł i sukcesowi filozofii dyskretnego designu, bez widocznego logo.

Na limitowaną kolekcję marki "Parco Palladiano" która dostępna będzie w Maju i jedynie w nielicznych, ekskluzywnych i najbardziej luksusowych miejscach min: w butikach Bottega Veneta w Beverly Hills, Los Angeles, i Mediolanie, luksusowym Domu Towarowym Harrods w Londynie, Nowojorskim Bergdorf Goodman oraz arabskich Paris Gallery, składać się będą wody perfumowane wykreowane przez znanych światowych perfumiarzy: Michela Almairaca, Danielę Andrier oraz Alexis Dadier. Twórcy dzieł specjalnie wybrali aromaty ziół, kwiatów, owoców i drzew, które rosną w tym szczególnym regionie we Włoszech by skomponować z nich sześć interesujących perfum.
Każde pachnidło będzie o 100ml pojemności i orientacyjnej cenie: 265 Euro. 

4 komentarze:

  1. O kurczę, takie są piękne te flakony! Nieosiągalne... Jeśli będą tak piękne, jak dotychczasowe, to będzie mi smutno, że nie mogę ich mieć :-(

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Raczej nie będzie mi dane poznać te pachnidła :(

      Usuń