środa, 27 kwietnia 2016

NEWS: Angel Muse by Thierry Mugler/Mugler (2016)

Thierry Mugler od najmłodszych lat wykazywał zainteresowanie sztuką. Był doskonale zapowiadającym się tancerzem baletowym, ale to moda okazała się jego największą pasją.Pierwsza kolekcja sygnowana nazwiskiem projektanta ujrzała światło dzienne w roku 1973, wzbudzając wielkie zainteresowanie zarówno krytyków, jak i publiczności.
Marka Thierry Mugler to również świat niezwykłych zapachów, które inspirują, wywołują kontrowersje, a przede wszystkim zachwycają.To uznana na świecie marka nowoczesnych oryginalnych perfum z orientalną nutą zapachową, wylansowana w 1992 r. w Paryżu. Urodzony w 1948 r. w Strasburg Thierry Mugler – francuski projektant mody, fotograf i założyciel firmy o tej samej nazwie stworzył unikalne i kultowe już aromaty jak np: Womanity oraz słynny Angel pierwsze legendarne pachnidło z 1992 roku które tak jak późniejszy męski odpowiednik A*Men z 1996 roku w dalszym ciągu podbijają rynki perfumeryjne na całym świecie.
Thierry Mugler kocha zaskakiwać i tworzy zapachy pełne pasji. Są one tak charakterystyczne, że każdy może z łatwością rozpoznać jego ‘’zapachowy podpis’’, sugestywną nazwę i opakowanie wykonane z nietypowych materiałów. Poprzez swoje zapachy projektant wywołuje niesamowite i prowokujące emocje. Wyobraża sobie świat snu stymulujący wyobraźnię każdego z nas. Chociaż firma zajmowała się tworzeniem kreacji zarówno haute couture, jak i prêt-à-porter, obecnie znana jest przede wszystkim z tworzenia zapachów.
Najnowszym zapachem marki jest gourmandowy Angel Muse z akordem wetiwerii który własnie zadebiutował w Harrodsie. 
Nuty głowy: grejpfrut, różowy pieprz,
Nuty serca: krem z orzechów laskowych, bita śmietana, róża,
Nuty bazy: wanilia, wetyweria oraz paczula.

Pachnidło to zamknięte zostało w eliptycznym flakonie opasanym srebrnym pierścieniem i jako woda perfumowana jest dostępne w dwóch pojemnościach: 30ml i 50ml oraz także jako 50ml uzupełnienie.
Twarzą pachnidła została Georgia May Jagger córka Jerry Hall która była wcześniej twarzą linii Angel. Kompozycja o słodkim akordzie kremu z orzechów laskowych z dodatkiem eleganckiej, drzewnej i typowo męskiej wetiwerii balansującej kremową słodycz została wykreowana przez perfumiarza Quentina Bischa znanego chociażby z takich zapachowych tworów wylansowanych w 2015 roku: A*Men Ultra Zest, Hermann à mes Côtés me Paraissait une Ombre marki Etat Libre d'orange, Ambre Imperial dla  Van Cleef & Arpels, oraz pachnidła Missoni (2015)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz