środa, 16 marca 2016

NEWS: Equinox Bloom by Penhaligon's (2016)

Penhaligon’s odsłania swój pierwszy pożądliwy zapach, zainspirowany typowo angielską tradycją popołudniowej herbatki i przejściowym momentem, kiedy dzień zmienia się w wieczór i kiedy mroźna Zima ustępuje Wiośnie.

Stworzone przez Mistrza Perfumiarza Oliviera Cresp’a, perfumy Equinox Bloom współgrają z powonieniową paletą zainspirowaną urokami doskonałej herbaty, w towarzystwie mocnego bukietu pierwszych słodkich wiosennych kwiatów. Zachwycające nuty Chantilly, Frangipani (Plumerii) i Brązowego Cukru mieszają się z liśćmi fiołka, kwiatem pomarańczy i jaśminem wielkolistnym, dopełnionymi głębokim, orientalnym bogactwem benzoesu syjamskiego i ambroksanu.

Podczas jednej z moich ostatnich wizyt w Londynie, z przyjemnością jadłem niesamowite późne śniadanie w eleganckim, wytwornym miejscu, gdzie wspaniała atmosfera pomieszczeń wyposażonych w bogate kwiatowe kompozycje opętała moje zmysły prawie natychmiast. 
Podziwiając kwiatowe dekoracje, spożywałem późne śniadanie obejmujące wyborne tosty zwieńczone miodem i marmoladą i te pożądliwe aspekty zainspirowały mnie do dodania do Exuinox Bloom modnej, nowoczesnej odmiany hojnego bukietu kwiatowego. 
Dla mnie, ta luksusowa i bogata subtelność odzwierciedla w ten sposób hojność Penhaligon’s w zapachach”.

 – Olivier Cresp, Perfumiarz.

Subtelna, słodka uczta duchowa od Penhaligon’s, perfumy Equinox Bloom wykorzystują serię ulubionych tradycji i przyjemnych zmian - dnia w noc, zimy w wiosnę – oferując zachwycającą i charakterystyczną mieszankę łakomych i kwiatowych esencji, by prawdziwie rozkoszować zmysły.


Nuty głowy: Esencja Neroli Bigarade, absolut liści fiołka,
Nuty serca: Plumeria (Frangipani), absolut kwiatu pomarańczy, absolut jaśminu Sambac, 
Nuty bazy: Ambroxan, absolut benzoesu Syjamskiego, brązowy cukier.  

Zdjęcie, info: 
http://www.penhaligons.com/equinox-bloom-eau-de-parfum/

2 komentarze: