piątek, 25 marca 2016

NEWS: Curium [Cm 96] by One Of Those/NU_BE (2016)

Włoska ultra-niszowa marka perfumeryjna NU_BE  (Nazwa Nu_Be wywodzi się od gwiezdnego pyłu (nebulae) kształtującego planety i gwiazdy, ale też od nowego bytu (new being), świeżo wygenerowanej formy życia) została założona w środkowych Włoszech w Parmie. W 2012 roku wypuściła na rynek swoje pierwsze znakomite kompozycje inspirowane początkiem wszechświata:  WĘGIEL Carbon [6C] Twórca: Francoise Caron,  HEL Helium [2He] Twórca: Sylvie Fischer, WODÓR Hydrogen [1H]  Twórca: Antoine Lie, LIT Lithium [3Li] Twórca: Nicolas Bonneville, TLEN Oxygen [8O]  Twórca: Antoine Lie.  W 2013 roku dołączyły do kolekcji: SIARKA Sulphur [16S] oraz RTĘĆ Mercury [80Hg] wykreowane przez Antoine Lie.
Dotychczasowe perfumy cieszyły się ogromnym powodzeniem na wszystkich kontynentach. Kolekcja zapachowa marki charakteryzuje niezwykła spójność zarówno w formie jaki  i w koncepcji. Wszystkie pachnidła w przezroczystych flakonach oznaczone symbolem pierwiastka, zamknięte są w styropianowe opakowania. Aby wydobyć flakon należy rozłupać warstwę ochronną.  

W tym roku mamy przyjemność poznania nowego pachnidła zapachowego projektu One Of Those zastępującego nazwę dawnego NU_BECurium [Cm 96] to tegoroczna premiera inspirowana promieniotwórczym pierwiastkiem Kiur o symbolu Cm i liczbie atomowej 96. Nazwa pierwiastka pochodzi od nazwiska Mari Skłodowskiej-curie i Piotra Cuire odkrytego w 1944 roku przez Glenna Theodore Seaborga. W nutach znajdziemy: Pieprz, Czerwone jagody, cynamon, nasiona ambrette, irys, korzeń irysa, fiołek, paczulę, fasolkę tonka, wetiwer, benzoes i piżmo.
Jak każdy inny radioaktywny pierwiastek, kiur świeci w nocy i z reduktorami reaguje wybuchowo. Kiur wytwarza dużo ciepła, więc nadaje się do ogrzewania skafandrów kosmonautów i płetwonurków. Jest także źródłem energii dla  sond kosmicznych.  kiur nie występuje naturalnie w środowisku naturalnym. Pewne ilości kiuru mogą być znalezione na obszarze Testów broni jądrowej a rudy kiuru można znaleźć  niedaleko starych elektrowni atomowych,  szczególnie w  okolicach Czernobyla.
Prezentacja nowego pachnidła już na najbliższych włoskich Targach Esxence 2016.


Zdjęcia:  Francesca Gotti, nu_be perfum

1 komentarz:

  1. Myślę, że przed testami warto by zostawić Bliskim jakiś pożegnalny list...

    OdpowiedzUsuń