środa, 9 marca 2016

NEWS: Cierge De Lune by Aedes De Venustas (2016)

Zapowiadana pod koniec Marca 2016 roku premiera szóstego pachnidła „Cierge De Lune” nowojorskiej Perfumerii niszowej Aedes de Venustas założonej w 1995 roku przez Roberta Gerstnera i Karla Bradla. Oj czuję że będzie również dobrze, gdyż tym razem perfumy zmieszane zostały nie przez Duchafoura, a wykreowane przez świetnego perfumiarza i jednego z moich ulubionych:  Fabrice Pellegrina z Firmenich (Armani Prive, Diptyque ,Kilian, Agonist, Parfums de Marly, Thierry Mugler)
Pachnidło inspirowane jest królową jednej nocy kwiatem kaktusa z rodziny Selenicereus Grandiflorus o cienkich pędach posiadających właściwości czepne. Wytwarza ogromne o średnicy około 30cm żółtawo-białe, pachnące wanilią kwiaty, otwierające się z nadejściem nocy, a zamykające nad ranem. Wspinający się po podporach dzięki czepnym korzeniom. Jest to  gatunek często uprawiany w szklarniach, ze względu na duże rozmiary rzadki w uprawie amatorskiej.
Gatunek ten naturalnie występuje na wyspach między innymi na  Kubie, Kajmanach, Jamajce, Haiti, oraz wielu innych miejscach w Ameryce Południowej i Środkowej.  W naturze najczęściej porasta drzewa, ale występuje  także na skałach do  700 m. np

Nuty: Madagaskarska  wanilia, hedione, kwiat kaktusa, ylang-ylang, akord różowego pieprzu, czarny pieprz, żywice, ciemna czekolada, Ambroksan, akord zamszowy.

3 komentarze:

 1. W moim rodzinnym domu była ogromną królowa jednej nocy. Pewnego wieczoru, gdy kładlismy się spać, w pokoju zaczął się roztaczać przeciwny zapach. Kaktus zakwitł. Ależ to było wydarzenie! Nie zapomnę nigdy!Rano byłam taka zawiedziona...

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten akurat wydaje się średni. Moim faworytem kolekcji jest Palissandre d'Or

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj Tak! Palissandre to było coś! :)

   Usuń