poniedziałek, 25 stycznia 2016

NEWS: Super Cedar by Byredo (2016)

Marka Byredo zapowiada nowe pachnidło w swojej kolekcji skomponowane przez perfumiarza Jérôme Epinette z Robertet. Zwie się ono Super Cedar a inspirowane jest cedrem wirgińskim.
Na całym świecie drzewo to znane jest jako "czerwony cedr", należy do wysoce aromatycznego drewna, z rodziny cyprysowatych. Drewno to jest bardzo lubiane, ponieważ jest rzadko atakowane przez owady. Zapach jest podobny do cedru, ale nieco cierpki i ostry. 
Cedr wirgiński jest drzewem lub krzewem, rosnącym głównie w USA, w stanach Wirginia, Karolina Północna i Tennessee. Osiąga wysokość 15 m. Drewno jest pozyskiwane do produkcji np. mebli, skrzyń, ołówków. Surowcem do produkcji olejku są odpadki z tej produkcji. W czasie destylacji z parą wodną osiągana jest wydajność 2–2,5%. Dostępny w handlu „olejek cedrowy” jest często produktem destylacji mieszaniny różnych surowców, np. liści żywotnika zachodniego (tuja) i innych drzew szpilkowych. Olejek z drewna jałowca wirginijskiego (cedru wirgińskiego) jest niemal bezbarwną cieczą o trwałym, balsamicznym zapachu.

Premiera nowego pachnidła już w Marcu 2016 roku. W nutach: Róża, drewno Cedrowe virginia, Piżmo, Haitańska wetiweria.
Zdjęcie: http://centmagazine.co.uk

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz