wtorek, 26 stycznia 2016

NEWS: Le Bouquet De La Reine by Guerlain (2016)

Le Bouquet De La Reine to limitowana, numerowana edycja zapachu. Pachnidło legendarnej marki Guerlain wykreowane specjalnie przez perfumiarza marki Thierry Wassera dla Pałacu Wersalskiego które można nabyć od 17 Lutego wyłącznie w paryskich butikach marki oraz na oficjalnej stronie Pałacu Wersalskiego w ramach subskrybcji.

Wersal najchętniej odwiedzany pałac królewski na świecie - kojarzy się przede wszystkim ze sztuką i bogactwem. Zwiedzając go, miejmy na uwadze fakt, że było to miejsce zamieszkania licznego dworu, liczącego niekiedy 10 tysięcy osób. Otacza go Park zajmujący obszar o powierzchni 800 ha. Znajduje się w nim ogród zaprojektowany przez André Le Nôtre’a o powierzchni 250 akrów, który jest uważany za pierwowzór ogrodu w stylu francuskim, ze względu na swe eleganckie rozplanowanie i dekoracje. Cechą charakterystyczną ogrodów wersalskich są fontanny. Przewidywano ich aż 1400, do dzisiejszych czasów zachowało się 300.
Budowniczym pałacu był Ludwik XIV, Król-Słońce, monarcha absolutny, despota i miłośnik sztuki. Nie lubił dusznej atmosfery Luwru, pociągały go rozległe przestrzenie, w których mógłby oddawać się swoim ulubionym zajęciom: polowaniom, spacerom i przyjęciom w ogrodach. Podziwiany przez współczesnych mu, bez trudu zyskał sobie również przychylność biografów oraz całej plejady historyków i publicystów, którzy z uznaniem wyrażali się o jego rządach. Ludwik XIV, zwany Wielkim bądź też Królem Słońce, był najdłużej panującym władcą Europy. Władcą potężnym, okrutnym i bezwzględnym, stojącym ponad wszystkim i wszystkimi.
Na miejsce nowego pałacu wybrał Wersal, niewielką wieś położoną w pobliżu lasów i bagien.
Znajdował się tam już myśliwski zameczek, który zbudował Ludwik XIII, jego ojciec. Architekci początkowo namawiali Ludwika XIV do rozebrania budowli i zbudowania całkowicie nowego pałacu. Król nie chciał się na to zgodzić. Mimo tyranii był człowiekiem sentymentalnym. Stary pałacyk myśliwski przypominał mu dzieciństwo, pierwsze polowania i przygody.
Świetność Wersalu przypada głównie na lata rządów Ludwika XIV, dla którego pałac był oczkiem w głowie. Jego budowa zrujnowała skarbiec państwa, wywołując niepokoje społeczne. Podczas prac budowlanych zginęło wielu robotników. Wpływ na to miał niewątpliwie pośpiech i nieustanna niecierpliwość króla.
Dzisiaj pałac wersalski to jedno z najbardziej ulubionych miejsc odwiedzanych przez turystów. Choć już za czasów Ludwika XIV istniała możliwość jego zwiedzania, trzy razy w tygodniu.

Perfumy Le Bouquet De La Reine inspirowane Ogrodami Wersalskimi, z ulubionym akordem jaśminowym Marii Antoniny, zamknięte są w słynnym flakonie Quadrilobe o dużej 125ml pojemności ozdobionym logo Króla Słońce a ich przewidywana cena to: 550 euro.

W nutach znajdziemy: akordy jaśminu Grandiflorum, galbanum, bergamotkę, akordy cyklamenu, frezji, konwalii, ambry i białego piżma.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz