piątek, 29 stycznia 2016

NEWS: Horizon by Davidoff (2016)

Nowe perfumy o pięknej barwie z rodziny drzewno-przyprawowej od marki Davidoff wykreowane przez dwóch perfumiarzy:  Oliviera Pescheux (stworzył 67 pachnideł dla takich marek jak: Sisley, Ex Nihilo, Dior, Balmain, Jil Sander, Lanvin, Diptyque, Salvador Dali)  i Jacquesa Hucliera (6 wariacji A*Men Thierry Mugler, B*Men Muglera, Nina Ricci, Les Liquides Imaginaires)
Horizon jako woda toaletowa dostępna jest w trzech pojemnościach: 40ml, 75ml oraz 125ml
oraz w uzupełnieniu kolekcji dostaniemy także dezodorant w sztyfcie, balsam po goleniu i żel pod prysznic.

Nuty: grejpfrut, mandarynka, imbir, absolut kakao, rozmaryn, drewno cedrowe, paczula, gałka muszkatołowa, sezam,  pieprz, wetywer.
Davidoff marka stworzona przez urodzonego w Kijowie, a osiadłego w Szwajcarii Zino Davidoffa. Znana jest głównie z wyrobów tytoniowych takich jak cygara i papierosy. Pod tą marką produkowane są również ekskluzywne fajki, koniaki, kawy, perfumy, wieczne pióra, oprawki do okularów, wyroby ze skóry, zegarki oraz wszelkiego rodzaju akcesoria związane z paleniem tytoniu.
Zino Davidoff urodził się 11 marca w 1906 w Kijowie. Antysemickie nastroje panujące w tamtych latach w carskiej Rosji narażały rodzinę Davidoffów na ciągłe kłopoty. W 1911 sytuacja polityczna stała się tak napięta, że cała rodzina postanowiła wyemigrować na Zachód. Zatrzymali się w Genewie, gdzie ojciec Zina - Henri zdecydował się wynająć nieduży sklepik. Henri Davidoff postanowił zająć się tym na czym znał się najlepiej, czyli wytwarzaniem i sprzedażą wyrobów tytoniowych, wprowadzając swojego syna w technologię produkcji cygar.
W 1925 Zino Davidoff wyjechał do Ameryki Południowej gdzie pracował na plantacjach tytoniu w Argentynie i Brazylii. Około 1928 udał się na Kubę, gdzie obserwował produkcje cygar. Po powrocie do Genewy, przy sklepie swojego ojca, w piwnicy, urządza humidor - pomieszczenie o szczególnych warunkach do przechowywania liści tytoniu. Jest w tym zakresie prekursorem.
Pod koniec II wojny światowej Zino Davidoff otrzymał pozwolenie na stworzenie własnej marki cygar. W 1946 tworzy serię cygar o nazwie G.C. (Grand Cru). Nazwa jest zainspirowana klasyfikacją win francuskich.
W 1970 otwiera fabrykę cygar w Hawanie gdzie powstają serie cygar Davidoff N°1, Davidoff N°2 oraz Ambasadrice.
W 1970 rodzinna firma z Bazylei Oettinger kierowana przez dr Ernsta Schneidera wykupuje prawa do marki Davidoff. Zino Davidoff współpracował ze swoją dawną firmą, aż do śmierci, będąc jej ambasadorem.
W 1989 Zino Davidoff wraz z Ernstem Schneiderem przenoszą uprawę tytoniu na Dominikanę.
14 stycznia 1994 Zino Davidoff umiera w wieku 88 lat.
Założona przezeń firma osiąga dochody rzędu 1,5 mld euro, zatrudnia 2.700 pracowników, ma 53 sklepy firmowe (dane na 2008 rok).
Asortyment produktów oferowanych przez firmę został rozszerzony o liczne artykułu luksusowe: koniaki, wyroby skórzane, oprawki do okularów, pióra wieczne, zegarki oraz perfumy.

W 1984 na rynek weszły perfumy Davidoff Classic, w 1986 - Zino Davidoff, w 1988 Davidoff Cool Water, uważany za jeden z najbardziej rozpoznawalnych zapachów dla mężczyzn. W 1996 - na rynek weszły perfumy dla kobiet: Davidoff Cool Water Woman.

1 komentarz: